Komiksy

Tank Girl #3 – recenzja komiksu

Autor: Marcin "Amaro" Martyniuk · Opublikowano: niedziela, 13 maja 2018
tank girl #3

Czarno-białe ilustracje, wygadany kangur, jeszcze bardziej wygadana dziewczyna z papierosem w ustach i przekleństwa sypiące się w kierunku czytelnika? Ani chybi kolejny tom "Tank Girl".

Powyższy wstęp odzwierciedla, czym jest komiks Alana Martina i Jamie'ego Hewletta. To niczym (naprawdę niczym) nieskrępowana jazda po bandzie. Jazda potrafiąca obrażać wszystko i wszystkich, łącznie z czytelnikami. Ale taki to urok tego cyklu.

To już trzeci album "Tank Girl" od wydawnictwa Non Stop Comics, który zbiera pozostałe materiały z pierwszego okresu istnienia bohaterki. Czy to coś zmienia? Nie, bowiem Martin i Hewlett nie hamowali się ani na początku, ani na późniejszych etapach tworzenia historii z czołgistką.

Na komiks składa się 12 rozdziałów, czyli w gruncie rzeczy krótkich form. Nim jednak do nich przejdziemy, oficyna serwuje wprowadzenie Alana Martina. Scenarzysta serii komentuje głównie film poświęcony ich bohaterce i współpracę z ludźmi z Hollywood. Album ponownie wieńczą przypisy pozwalające lepiej odnaleźć się w komiksie, który szydzi z wielu wydarzeń i postaci sprzed lat. Zmniejsza to nieco barierę kulturowo-historyczną, ale to raczej wierzchołek góry lodowej, ponieważ znajomość specyfiki życia z tamtych czasów z pewnością wpływa na odbiór komiksu pełnego buntu wobec ówczesnej rzeczywistości. Mimo to komiks wzbudza spore emocje, jednak nie zawsze pozytywne.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...