riese
Komiksy

Duchowe bliźnięta – recenzja mangi

Autor: Marcin "Amaro" Martyniuk · Opublikowano: sobota, 30 grudnia 2017
Duchowe bliźnięta

Waneko dba o napływ nowych jednotomówek na polski rynek. Jedną z najnowszych pozycji oficyny są "Duchowe bliźnięta". Czy warto się z nimi zapoznać?

Na świecie istnieją tzw. duchowe bliźnięta, ludzie tacy sami, mimo iż na pozór zupełnie od siebie różni i zwykle żyjący w odmiennych miejscach globu. Bywa, że spotykają się przypadkowo, ale najczęściej nie jest to im dane. W Maryland został zabity chłopiec o imieniu Alex. Równocześnie w Niemczech zginęła Rite. Zmarli odkryli, że niektórzy żyjący ludzie są w stanie ich widzieć. Ich duchowe bliźnięta.

Historia skupia się nie tylko wokół Alexa i Rite, lecz także walczącej z bezdzietnością Japonki oraz lekarza wyrzucającego sobie śmierć ludzi, których nie zdołał uratować. To oczywiście nie wszystkie postacie tej ponad 400-stronicowej opowieści, aczkolwiek te wymienione są zdecydowanie najciekawsze. Zarówno Japonka, jak i lekarz wywierają silne wrażenie na odbiorcy, łatwo wywołując sympatię i współczucie. Duża w tym zasługa wiarygodnego przedstawienia pragnień oraz obaw, które niejednokrotnie skrywają w życiu codziennym.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...