riese
Komiksy

Magi: Labyrinth of Magic #2 – recenzja mangi

Autor: Marcin "Amaro" Martyniuk · Opublikowano: wtorek, 25 lipca 2017
magi: labyrinth of magic #2

Mimo obaw, które miałem po zapoznaniu się z konceptem (bo jakże to – klimaty z "Baśni z tysiąca i jednej nocy" przybrane w mangową otoczkę?), już pierwszy tom "Magi: Labyrinth of Magic" okazał się udanym tworem. Tym bardziej cieszy fakt, że kontynuacja nie spuszcza z tonu.

Aladyn wraz z Alibabą przemierzają zakamarki tajemniczego Labiryntu, lecz nie oni jedni pozostają żywo zainteresowani jego przebyciem i odnalezieniem skrywanych w nim skarbów. Na niebezpieczną wyprawę wybrał się również skorumpowany feudał z dwójką groźnych niewolników. Komu uda się dotrzeć do krańca Labiryntu?

Pierwszy tom był poniekąd wprowadzeniem do świata i zapoznaniem z bohaterami, na czele z Aladynem i jego przyjacielem, bezgłowym dżinem Ugo (ponoć jednak posiada głowę, ale póki co z niej nie korzysta). Zainteresowani trafili do Labiryntu, w którym obecnie zrobiło się nadzwyczaj tłoczno. Jedni chcą bogactw poprawiających ich stopę życiową, inni liczą na odnalezienie dżina, a jeszcze inni pragną zwiększenia swej władzy. Zwłaszcza ambicje feudała dają o sobie znać oraz są powodem wielu zwrotów akcji i pretekstem do przedstawienia sytuacji niewolników.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...