„King’s Bounty: Legenda” do nabycia w CD-Action

2 minuty czytania

cd-action, 10/2010

Już 28 września (ojej… to dziś!) do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafi najnowszy numer miesięcznika „CD-Action”. W tym miesiącu nie znajdziemy może zbyt wiele smacznych tekstów o cRPG, ale odnajdziemy w tym torcie kilka frapujących okruszków i popularną wisienkę w postaci niezłej pełnej wersji.

Przeszukując dział zapowiedzi znajdziemy tekst o „Dark Millennium Online”, czyli MMORPG umieszczonym w mrocznym i brudnym uniwersum Warhammera 40k. Natomiast wszyscy, którzy wyczekują z wypiekami na twarzy opóźnionej premiery „Two Worlds II”, zapewne nie przejdą obojętnie obok beta-testu tytułu.

W tym miesiącu redakcja przyszykowała dla nas recenzję dodatku do znakomitego miksu strategii turowej z cRPG – „King’s Bounty: Nowe Światy”, apokaliptycznego i wypełnionego akcją „Darksiders” oraz rozszerzenia „Guild 2: Renaissance”. Pasjonatów konsol natomiast zainteresuje test drugiej części znakomitego i niesamowicie grywalnego „Puzzle Questa”.

W publicystyce znajdziemy dwa potencjalnie interesujące artykuły. Pierwszy o tytule „Zło w grach” traktuje o najbardziej pamiętnych czarnych charakterach w historii gier komputerowych i nielichym skandalem będzie, jeżeli nie znajdzie się tam choć jeden schwarzcharakter z cRPG. Drugi natomiast skupia się na legendarnej serii „Deus Ex”, a wszystko to z okazji jej dziesiątej rocznicy.

Czas na crème de la crème, czyli pełną wersję. Tym razem na krążku znajdziemy niezwykle udany, bardzo rozbudowany i niesamowicie klimatyczny reboot – „King’s Bounty: Legenda”. Gra gwarantuje wiele godzin rozrywki na wysokim poziomie i posiada w sobie więcej z komputerowej gry fabularnej niż niejeden „cRPG nowej generacji”. Choć nie da się ukryć, że po kilkunastu godzinach produkcja robi się ciapkę monotonna, to mimo wszystko warto pograć i zagłębić się w świat Endorii.

Na DVD pełne wersje:
  • King’s Bounty: Legenda (polska wersja).
  • Cryostasis: Arktyczny Sen (polska wersja).
  • Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder (polska wersja).
Hity numeru:
  • Zapowiedzi: DiRT 3, Alice: Madness Returns, Warhammer 40k.: Dark Millenium Online, Two Worlds II.
  • Tematy numeru: Zło w grach, mega-recenzja FIFA 11.
  • Recenzje: King’s Bounty: Nowe Światy, Darksiders, RUSE, Puzzle Quest 2, Civilization V.
  • Publicystyka, testy sprzętu.

132 strony, DVD 9, cena 14, 99 zł.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...