riese

Inne » Newsy

Inne

Black Isle Studios – Prezes Interplay i byli pracownicy studia o wznowieniu działalności

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: czwartek, 23 sierpnia 2012

Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się o powrocie Black Isle Studios, legendarnego studia zamkniętego dziewięć lat temu. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat oraz komentarz byłych pracowników.

black isle studios

Chris Avellone, który pracował w Black Isle Studios, a obecnie znajduje się w Obsidianie oznajmił, że ta sprawa nie dotyczy jego firmy, a sam nie wiedział nic o planach Interplay w związku ze starym studiem. Brian Fargo, założyciel Black Isle Studios także jest zdziwiony reaktywacją studia, ale ma za mało informacji, aby to skomentować.

Prezes Interplay, Herve Caena podał więcej szczegółów. Oficjalnie oznajmił, że Black Isle Studios powraca do tworzenia wysokobudżetowych i innowacyjnych RPG-ów opartych na ich markach (czyli pewnie na "Icewind Dale" i "Dark Alliance", bo prawa do reszty ich produkcji posiadają inne firmy) i zaprasza utalentowanych developerów do dołączenia do zespołu, co pozwala sądzić, że nie został on do końca skompletowany. Ale czy będą w nim starzy pracownicy? Przynajmniej kilku? Nie wiemy. I myślę, że póki się nie dowiemy, to nie należy traktować zbyt ufnie obietnic Caeny o "wysokobudżetowych i innowacyjnych RPG-ach", bo na razie wydaje mi się, że będzie to żerowanie na starych markach, ale możliwe jest też, że coś z tego wyjdzie.

Komentarze

Lionel · czwartek, 23 sierpnia 2012, 19:22
0
Coś w Zapomnianych Krainach, proszę!
Bishin · czwartek, 23 sierpnia 2012, 20:19
0
Icewind Dale III
/ haha, ale ze mnie niepoprawny optymista i marzyciel.
Redhorn Steelaxe · piątek, 24 sierpnia 2012, 11:12
0
Nie mają praw do zapomnianych krain, albo inaczej, mają do tytułu ale nie do świata.

DiD jest bodaj Hasbro albo Atari.
Świat wizzardów.
Baldur to teraz Beamdog (i dobrze bo w zasadzie od zawsze był ich), oni mogą co najwyżej zrobić nowe Dark Alliance (które na tabene było mega słabe).
Twórca Tornamenta siedzi w Obsydianie i w sumie następce tej gry zapowiadał na kickstarterze.

A interplay ma wciąż 2ch starych pracowników BI, więc może coś z ducha tej firmy pozostanie.
Chciałbym ID3 ale upadający Interplay chyba nie ma dosyć kasa na nabycie praw by móc to zrealizować.
Patton · piątek, 24 sierpnia 2012, 23:11
0
Szczerze nie musi być innowacyjne i niewiadomo jak wystrzelone w kosmos, wystarczy mi silnik graficzny z NWN 1 i gra osoadzona w Zapomnianych krainach. Od dawna czekam na kolejne gry w tym uniwersum. Jeżeli będzie nowy Icewind Dale to będę szczęśliwy Byle by trzymał poziom poprzednich części jak również Nevera i Baldura.

Pora by ktoś w końcu ruszył trochę rynek cRPG bo ostatnio to tylko Piranie trzymają w miarę wysoki poziom.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...