Lochy i Smoki w Solaście

"Solasta: Crown of the Magister" to tytuł, który już miał okazję się przewinąć na łamach naszej strony. Zgodnie z zapowiedziami niezależnego studia Tactical Adventures gra ma oferować wciągającego taktycznego RPG-a, oferującego ciekawe rozwiązania dzięki m. in. wertykalności i zastosowanej mechanice światła. Gra jednak w dalszym ciągu jest rozwijana i do uszu graczy ciągle dochodzą nowe informacje. Wśród tych ostatnich pojawiło się użycie systemu Dungeons and Dragons SRD 5.1

solasta

Zgodnie z udostępnionymi informacjami, Wizards of the Coast wydało pozwolenie na zastosowanie najnowszej edycji systemu Lochów i Smoków w tej grze dnia 24 września 2019 roku.

"Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, jak Solasta przyjmowana jest dotychczas przez użytkowników – przyznaje Mathieu Girard, założyciel Tactical Adventures i dyrektor kreatywny gry. – Licencja od Wizards of the Coast jest oczywiście dużym krokiem naprzód. Cieszymy się, że możemy w pełni zastosować reguły SRD5. Daje nam to znacznie więcej możliwości rozwoju gry w kierunku, jaki oczekują fani".

W chwili obecnej na Steamie jest dostępne demo gry w wersji pre-alpha. Ponadto jeszcze przez kilka następnych dni można wesprzeć projekt na Kickstarterze. Zrobiło to już ponad 4 tysiące osób, zaś do uzbierania pozostało jeszcze raptem 5 procent pierwotnie ustalonej kwoty.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...