wampir_maskarada

Głębia: Iluzja nadziei - Głębia #1

Głębia: Iluzja nadziei
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Tysiące lat temu ludzie uciekli z powierzchni Ziemi w bezdenną głębię mrocznych oceanów. Ukryci przed promieniowaniem bezlitosnego Słońca próbowali przeciwdziałać swemu wymarciu wysyłając w kosmos sondy, które miały za zadanie znaleźć wśród gwiazd nowy dom dla ludzkiej rasy. Wiele pokoleń później jedna rodzina pogrąży się w konflikcie, który doprowadzi do ostatniego wyścigu mającego na celu ocalenie ludzkości ze świata pozbawionego nadziei.

Rick Remender (Black Science) i Greg Tocchini (Last Days of America Crime) stworzyli historię o ostatniej godzinie ludzkiej rasy, pogrążonej w zimnych i śmiertelnie mrocznych morskich głębinach.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

W znakomitej większości dzieła traktujące o schyłku cywilizacji pokazują świat wyniszczony przez wojny, w których nie żałowano broni nuklearnej. Autorzy często serwują też wizje związane z wirusami czy zombie. Niezależnie od przyczyn zagłady, obraz świata bywa podobny i rzadko sprowadza się do eksploracji terenów wodnych. A szkoda, bo Rick Remender i Greg Tocchini udowadniają, że i w głębinach Rowu Mariańskiego kryje się duży potencjał dla twórców fantastyki. Promieniowanie Słońca... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Głębia: Zanim spali nas świt
  #2 Głębia: Zanim spali nas świt
 • Głębia: Wybrzeże gasnącego światła
  #3 Głębia: Wybrzeże gasnącego światła
 • Głębia: Zewnętrzne aspekty wewnętrznych postaw
  #4 Głębia: Zewnętrzne aspekty wewnętrznych postaw
 • Głębia: Światłość niesie światłość
  #5 Głębia: Światłość niesie światłość
Wczytywanie...