posiadlosc

Frater – kolejna polska produkcja cRPG

1 minuta czytania

Polacy coraz silniej starają się dać o sobie znać światowym odbiorcom cRPG. Po "The Roots" tworzonym przez Tannhauser Gate i sławniejszym "Wiedźminie" autorstwa CD Projekt RED, przychodzi kolej na następną polską produkcję kanonu. Jej autorem jest grupa Rebelmind odpowiedzialna za stworzenie niezłej jak na rodzime warunki gry RPG akcji "Space Hack". Ich nowy produkt nosi nazwę Frater. Autorzy zarzekają się, że konotacje browarnicze są złudne i gra ma być niezależnym, pełnowymiarowym i porządnym cRPG.

Chyba najbardziej charakterystyczną cechą "Fratra" będzie jego klimat. Akcja gry jest bowiem osadzona w realiach dziewiętnastowiecznej Europy Środkowej. Poza tą specyficzną właściwością ma jednak posiadać wszystkie powszechnie uznawane wyznaczniki gatunku. Zapowiada się zatem interesująco. Aczkolwiek autorzy planują wydanie gry jeszcze pod koniec tego roku, co może nieco niepokoić, z racji na niewielką ilość informacji dostępnych na temat tego tytułu do tej pory.

Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć o "Bracie", zapraszamy do przeczytania wywiadu, którego członek zespołu Rebelmind udzielił portalowi o2. Jeśli natomiast chcecie mocniej zasmakować klimatu gry, zapraszamy do rzucenia okiem na dwa nowe ekskluzywne screeny , które opublikował serwis IGN.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...