Peter V. Brett gościem Foconu!

4 minuty czytania

Informacja prasowa

focon

Organizatorzy Foconu, czyli konwentu online, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia, od początku podkreślają, że wielkim plusem wirtualnej formy wydarzenia jest możliwość zaproszenia gości z całego świata. Wielu z nich już ogłoszono i pojawiło się kilka dobrze znanych nazwisk jak choćby:

  • Guy Gavriel Kay – kanadyjski pisarz, który pomagał Ch. Tolkienowi przy tworzeniu “Silmarillionu”, autor “Fionavarskiego Gobelinu” i “Tigany”,
  • Ilona Andrews – amerykański duet pisarski odpowiedzialny za serię o Kate Daniels,
  • Matt Ruff – autor bestsellerowej “Krainy Lovecrafta” zekranizowanej przez HBO,
  • Marko Kloos – amerykański autor niemieckiego pochodzenia, którego opowiadania posłużyły za podstawę do odcinków Miłość, Śmierć i Roboty Netflixa,
  • Rebecca Kuang – amerykańska nagradzana aktorka chińskiego pochodzenia, autorka “Wojny Makowej”, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie Książka Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Fantastyka Młodzieżowa.

Jednakże przed nami jeszcze jedna z największych atrakcji, bo jak się okazało gościem Foconu będzie Peter V. Brett! Autor bestsellerowego cyklu demonicznego, który sprzedał się w ponad trzech i pół miliona egzemplarzy w dwudziestu siedmiu językach na całym świecie. Jego nowa powieść, The Desert Prince, ukazuje się w oryginale w sierpniu 2021 r., więc jest to okazja nie do przegapienia!

Jak to możliwe, że tacy autorzy decydują się na udział w pierwszej edycji konwentu?
peter v. brett,focon,focon 2021

Pytani o to organizatorzy opowiadają, że gdy się kontaktowali z zagranicznymi autorami to ich reakcje były bardzo pozytywne. Wielu z nich nie miałoby możliwości przylecieć do Polski na spotkanie autorskie, nawet gdyby bardzo chcieli. Pierwszą przeszkodą są koszty biletów lotniczych, które z co odleglejszych lub bardziej egzotycznych miejsc potrafią mieć horrendalne ceny. Po drugie przylot na tego rodzaju wydarzenie najczęściej wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu, a tego z kolei poczytni pisarze zwykle mają jak na lekarstwo. Dlatego Focon okazał się lekiem na wszystkie smutki i pozwolił pisarzom spotkać się z fanami, których uwielbiają, a jednocześnie jego elastyczność pozwoliła zniwelować wszystkie ewentualne przeszkody. Nie bez znaczenia są oczywiście też długie godziny pracy organizatorów polegającej na kontakcie z gwiazdami i wysyłaniu zaproszeń ;)

“Konwent jest darmowy, ale ja i tak płacę za bilet”

Chociaż Focon jest całkowicie darmowy to jeśli podoba Ci się lista gości i chciałbyś, żeby taka impreza przetrwała musisz pamiętać, że Twoja pomoc jest bardzo ważna. Z racji pandemii i tego, że wszyscy potrzebujemy się znowu spotkać na konwentach organizatorzy postanowili, że nikt nie będzie musiał płacić za udział w Foconie. Jednak ze względu na koszty organizacji postanowili dać możliwość zakupienia biletu tym, którzy mają na to ochotę. Dzięki temu dołączysz Foconowy bilet do swojej kolekcji oraz zrobisz coś dobrego – Twoja wpłata za bilet sprawi, że Focon będzie jeszcze lepszy! Dlatego zachęcamy do wejścia na stronę www.focon.pl i przejścia do sklepu. A tam już po prostu wybierz opcję, która Cię najbardziej interesuje – od 17 zł za zwykły bilet, przez 49 za bilet limitowany i numerowany do 100 zł za elektroniczny bilet wraz z miejscem na Ścianie Chwały. Warto też zauważyć, że organizatorzy informują, że wszystkie materiały z konwentu będą nagrywane i później publikowane w ich mediach, ale nie na raz a sukcesywnie przez czas pozostały do następnej edycji. Natomiast wszyscy, którzy zdecydują się wesprzeć Focon zakupem biletów dostaną ekskluzywny dostęp do całego nagranego materiału w ciągu maksimum 2 tygodni od samego wydarzenia.

Focon – Najbardziej internetowy #Konwent w sieci
focon,focon 2021,cosplay,konkurs

Każdemu, kto usłyszy “konwent”, w głowie pojawiają się wspomnienia z prelekcji, barwne stoiska wystawców i niepowtarzalna atmosfera związaną z towarzystwem setek ludzi o tych samych zainteresowaniach. Organizatorzy Foconu podjęli się zadania stworzenia właśnie takiego miejsca w sieci. Do tej pory ogłosili już dziesiątki gości z najróżniejszych dziedzin, rozpoczęli nabór do konkursu cosplay, a już za dwa tygodnie zaproszą nas do najbardziej fantastycznego kawałka internetu, czyli na focon.pl.

Jeśli przegapiliście wszystkie informacje to Focon, czyli Fantasy Online Convention, tworzy konwent specjalnie zaprojektowany na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Choć wydarzenie jest inspirowane tradycyjną formułą, to pełno w nim rozwiązań stworzonych specjalnie dla potrzeb internetu. Podczas wydarzenia będziecie mogli wziąć udział w prelekcjach i spotkaniach, obejrzeć panele dyskusyjne, finał konkursu cosplay, ale także spotkać się w wirtualnej knajpie konwentowej i po prostu spędzić razem czas.

Live, czy nie live – oto jest pytanie!

Focon w całości jest wydarzeniem na żywo! Całe wydarzenie opiera się o konferencje Google Meet w których może uczestniczyć do 250 osób na raz i jest tworzone na żywo. Wszyscy goście przyjdą do wirtualnej sali na konkretną, ustaloną w programie godzinę, każdemu z nich będzie można zadać pytanie na żywo. Organizatorzy ogromnie też zachęcają do zaopatrzenia się w mikrofony i kamerki lub do łączenia się przez smartphona, bo to pozwoli nam wszystkim być tam naprawdę razem. Ale jeśli nie masz takiej możliwości, albo zwyczajnie należysz do tych, którzy preferują słuchanie niż aktywny udział w konwentach – możesz przyjść nie włączając się do udziału :)

Jednak jeśli nie możesz być na Foconie 24-25 kwietnia to nie martw się – wszystkie materiały zostaną nagrane i będa później publikowane w kanałach społecznościowych Foconu.

Więcej informacji oraz aktualna lista potwierdzonych gości znajdują się tutaj:

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...