Karciane Fable na Kickstarterze

1 minuta czytania

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka, dopiero co powstałej ze zgliszczy studia Lionhead, firmy Flaming Fowl Studios, będącej dzieckiem Craiga Omana, Marcusa Lynna i Mike’a Westa. Ekipa zbiera pieniądze na karciankę w klimatach serii "Fable" pt. "Fable Fortune" i ma już pozwolenie na produkcję od studia Miscrofot, posiadającego prawa do marki. Flaming Fowl Studios wyda grę, jeśli uzbiera 250 tyś funtów.

fable fortune

O "Fable Fortune" wiadomo tyle, że w przygotowaniu jest już od 18 miesięcy – dawni pracownicy Lionhead zajmowali się nią bowiem jeszcze podczas pracy w starej firmie. Tytuł słusznie przywodzi na myśl "Hearthstone: Heroes of Warcraft" studia Blizzard Entertainment, ponieważ ma być jego konkurentem. Autorzy nie zamierzają jednak ściągać od Blizzarda wszystkiego, co się da. Tytuł ma zaoferować kilka powiewów świeżości, w tym tryb kooperacji podczas walk z bossami, czy możliwość podnoszenia poziomu kart. Co więcej, podobno pojawi się też ukłon w stronę klasycznego "Fable", który sprawi, że podczas zabawy będziemy dokonywać dobrych i złych wyborów (wykorzystując konkretne karty), co wpłynie na naszego bohatera. A skoro już o bohaterach mowa, na dzień dobry w nasze ręce oddanych zostanie osiem postaci.

Tytuł najprawdopodobniej ukaże się w roku 2017, jednak zamkniętej bety można spodziewać się już kilka dni po zakończeniu kickstarterowej zbiórki. Otwarta beta planowana jest na październik 2016 roku. Produkcja zmierza na PC i konsole Xbox One.

Źródło: www.ign.com

Komentarze

0
·
Jakoś mam dość karcianek, TeSowa, Blizzardowa teraz z Fable? Może niech zrobią coś oryginalnego z VR a nie kolejna podobna gra.
0
·
Popieram to co wyżej, jeszcze ma powstać karcianka na podstawie Pillars of Eternity, a Ubisoft ma swoją odmianę z uniwersum Ashan - normalnie każdy twórca rpga zapragnął nagle swojej karcianki. Nie wiem kto by chciał wspierać kolejnej, za porządnego rpgowego Fabla by się wzięli albo Boską grę - tych brakuje.
0
·
Nie wyszła nam Moba, zróbmy karciankę, w końcu karcianki też są teraz modne.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...