Ex Machina

Ex Machina
Ocena użytkowników
7.75 Średnia z 6 ocen
Twoja ocena

Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia.

Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) – pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Nie tak dawno – podczas wakacji – mierzyłem się z tematyką androidów w serialu "Humans". Brytyjska wersja szwedzkiej produkcji "Prawdziwi" w swoim rodzimym kraju osiągnęła duży sukces, jednak w innych miejscach, choć jest na pewno znacznie mniej popularna, również podobała się widzom. Sam może nie jestem miłośnikiem tytułów o czujących, podobnych do ludzi robotach, lecz szukając fantastycznego filmu o sporym prawdopodobieństwie, że się na nim nie wynudzę, zawędrowałem właśnie do "Ex Machiny".... czytaj dalej...

Galeria Zobacz więcej »

Obsada

Wczytywanie...