wampir_maskarada

Interfejs

3 minuty czytania

W grze ukażą ci się przeróżne opcje i okna. Ten artykuł wyjaśnia znaczenie każdego z nich.

interfejs

1 – Okno czatu

Wyświetla powiadomienia, notatki systemowe i wiadomości użytkownika czatu. Możesz filtrować wiadomości używając zakładek umieszczonych powyżej okna czatu.

2 – Pasek szybkiego dostępu

Przypisz do ikon tego paska umiejętności lub rzeczy, których będziesz używać w trakcie gry. Istnieje 6 zestawów paska szybkiego dostępu. Możesz przełączać je używając klawiszy Page Up i Page Down.

3 – Pasek statusu

Pokazuje Punkty Życia postaci (HP), Punkty Many (MP) i poziom postaci.

4 – Pasek doświadczenia

Pokazuje doświadczenie postaci (EXP), uzyskane z polowań na potwory i wykonanych zadań oraz postęp postaci do uzyskania następnego poziomu.

5 – Przyciski menu

Szybki dostęp do informacji o przedmiotach, ekwipunku, drzewka umiejętności, dziennika zadań, społeczności graczy, pomocy w grze, trybie PvP, otwartego rynku, sklepu i systemu menu.

6 – Minimapa

Wyświetla serwer, kanał, NPC'ów, potwory i nazwę obszaru, na którym twoja postać obecnie się znajduje. Klikając na przycisk "M", wyświetli się Mapa Świata. Przycisk strzałki przełączy ją na minimapę. Kliknij "+", aby przybliżyć mapę, lub "-", aby ją oddalić.

7 – Pasek gotówki

Wyświetla ilość złotych, srebrnych i miedzianych monet, które posiada twoja postać. Ikonka po lewej stronie zacznie migać, jeśli otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę.

8 – Okno informacji o postaci

interfejs

Pokazuje założony na postać pancerz, bronie, akcesoria, wartościowe przedmioty, itd. Można tutaj podejrzeć podstawowe statystyki postaci oraz takie szczegóły jak osiągnięty poziom lub klasę postaci. Okno można włączyć naciskając przycisk "U" lub klikając Okno informacji o postaci (MY INFO), znajdujące się w przyciskach menu.

9 – Okno ekwipunku

interfejs

Pokazuje przedmioty, złote, srebrne i miedziane monety oraz Punkty Walki (CP), które twoja postać zgromadziła. Każda zebrana rzecz trafia do inwentarza i będzie umieszczona w odpowiednim polu. Ekwipunek i uzbrojenie znajdą się w polu Ekwipowania (EQUIP). Rzeczy konsumpcyjne, takie jak napoje, znajdą się w polu Konsumpcji (CONS). Przedmioty zadań – w polu Różne (MISC), zaś rzeczy kupione w sklepie – w polu Sklep (SHOP). Ikony Młota używa się do rozdzielania przedmiotów w celu uzyskania Ducha Duszy (SOUL SPIRITS) i z powodzeniem można to zrobić z tego miejsca. Okno można włączyć naciskając przycisk "I" lub klikając Okno inwentarza (INVENTORY), znajdujące się w przyciskach menu.

10 – Okno drzewka umiejętności

interfejs

Pokazuje umiejętności, których postać się nauczyła i te, które pozostały do nauczenia. Po każdym uzyskanym poziomie będziesz otrzymywał Punkty Umiejętności (SP). Możesz je dowolnie rozdzielać pomiędzy zdolnościami, które chcesz zdobyć. Pamiętaj, że umiejętności mają pewne wymagania, takie jak poziom postaci czy poziom umiejętności, które musisz posiadać, aby je zdobyć. Okno można włączyć naciskając przycisk "K" lub klikając Okno drzewka umiejętności (SKILL TREE), znajdujące się w przyciskach menu.

11 – Okno dziennika zadań

interfejs

Pokazuje zadania, które zaakceptowałeś od różnych NPC'ów. Zadania są podzielone na 3 rodzaje: Zadania Bohatera, Zadania Przygody oraz Powtarzalne Zadania. Maksymalnie możesz wziąć jednocześnie 3 Zadania Bohatera i 7 Zadań Przygody. Zadania Bohatera mogą być ukończone z pomocą NPC'ów z Czerwonym Znakiem Zapytania umieszczonym ponad ich głowami. Zadania Przygody posiadają NPC'e z Żółtym Znakiem Zapytania a Powtarzalne Zadania oznaczone są Niebieskim Znakiem Zapytania nad głowami NPC'ów. Okno można włączyć naciskając przycisk "L" lub klikając Okno dziennika przygód (QUEST LOG), znajdujące się w przyciskach menu.

12 – Okno społeczności

interfejs

Jest to wbudowane w grę powiadomienie, gdzie możesz zobaczyć w sieci swoich znajomych, członków drużyny, członków gildii i swoją sympatię. Stwórz drużynę i zaproś przyjaciół do swojej przygody. Komunikuj się z gildią, a jeśli poczujesz się samotny, od twojej sympatii dzieli cię tylko jedno kliknięcie. Okno można przełączać naciskając przycisk "Y" lub klikając Okno społeczności (COMMUNITY), znajdujące się w przyciskach menu.

13 – Powiększona minimapa

Szczegółowo pokazuje na mapie twoje obecne położenie, NPC'ów, potwory i portale. Możesz włączyć to okno naciskając "N".

Podpowiedź: Postacie niezależne, które widnieją jako Czerwony Wykrzyknik, oferują Zadania Bohatera. Ci, którzy są przedstawieni jako Żółty Wykrzyknik, oferują Zadania Przygody. Niebieski Wykrzyknik oznacza Powtarzalne Zadania. Szary Wykrzyknik wskazuje na zadania, których nie możesz wykonać z powodu zbyt niskiego poziomu postaci. Zielony Wykrzyknik to Dony, który zajmuje się zarządzaniem gildią.

Źródło: en.dragonica.gpotato.eu

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...