Dni Fantastyki 2015

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Można już zgłaszać swoje punkty programu na Dni Fantastyki. W tym roku pojawi się podział na bloki oraz strefy. Bloków jest pięć – są poświęcone ogólnym zagadnieniom związanymi z fantastyką, takimi jak literatura, nauka i technologia, komiks i ilustracja, filmy i seriale, oraz gry. Strefy natomiast dotyczą konkretnych dziedzin – "Gry o tron", "Władcy pierścieni", "Gwiezdnych wojen", horroru, Hyde Park, fantastyki w Azji, Fantastyki Open oraz multimediów i YouTube. We wszystkich tych blokach i strefach można zgłaszać swoje punkty programu; można także proponować sesje RPG i LARP-y.

dni fantastki

Twórcy przyjętych punktów programu mogą dłużej rezerwować noclegi, przysługuje im także 50% zniżki na wejściówkę. Należy pamiętać o tym, żeby zarejestrować się na stronie Dni Fantastyki i zapisać na tegoroczny konwent. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 maja. Wasze zgłoszenia są dla nas ważne nie tylko dlatego, że pomagają przy tworzeniu konwentu, ale też dlatego, że dzięki temu wiemy, co was obecnie interesuje i jak dobrać program. Liczymy na waszą kreatywność i ciekawe propozycje.

Zgłoszenia uczestników konwentów są ważne nie tylko dlatego, że pomagają przy tworzeniu imprezy, ale dzięki temu wiadomo, co obecnie fanów interesuje i jak dobrać program. Dlatego warto się zaangażować.

Ponaddto organizatorzy Dni Fantastyki ogłaszają konkurs na komiks poświęcony bohaterowi, który znajduje się w obcym sobie świecie (uniwersum fantastycznym). Postać może być nowa, wymyślona na potrzeby pracy konkursowej lub zaczerpnięta z innego dzieła. Może to być na przykład Czerwony Kapturek w Doktorze Who, Loki na obiedzie u Harry'ego Pottera lub Yoda szkolący Joffreya Baretheona na Jedi.

Pracę w wersji elektronicznej (format plików: jpg, CMYK, A4 -300 DPI) należy wysłać na ogólnodostępny serwer (dropbox lub webtransfer) i potwierdzić przesłanie pliku mailem na galeria@zamek.wroclaw.pl. W mailu należy zamieścić tytuł pracy oraz dane autora/autorów: imiona, nazwiska, funkcje (rysownik, scenarzysta itp.), dokładny adres i numer telefonu. Koniecznie jest też podanie informacji o tym, z którego uniwersum pochodzi bohater bądź w jakim się porusza. Termin zgłoszeń mija 1 czerwca.

O wynikach konkursu zadecyduje głosowanie jury powołanego przez organizatora Dni Fantastyki. W skład jury wchodzą Agnieszka Jamroszczak, Jacek Frąś, Konrad Okoński oraz Marek Turek. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł. Wręczenie nagród nastąpi 27 czerwca w trakcie gali Dni Fantastyki (obecność zwycięzców na gali jest obowiązkowa!).

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...