Czerwone wilczątko

Czerwone wilczątko
Ocena użytkowników
7 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Pewnego dnia wilczyca wróciła z polowania z pyskiem pełnym tłustych zajęcy i rzekła do swojego dziecka: "Zaniesiesz babci tego pięknego zająca. Wypadły jej zęby i nie może już polować". Małe wilczątko, które zawsze ubiera się na czerwono, rusza w stronę domku babci. Niestety, gubi drogę, zjada zająca, a co najgorsze, niepomne słów mamy wchodzi do lasu martwych drzew, gdzie mieszkają myśliwy i jego córka. Nieszczęście!

Czerwone wilczątko autorstwa Amélie Fléchais to przepiękna i przewrotna wariacja na temat Czerwonego kapturka, słynnej baśni Charles'a Perraulta. Tutaj wilki wcale nie są tym, czym się wydają.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Chyba każdy zna przynajmniej jedną wersję baśni o Czerwonym Kapturku. Opowieść nie zawsze kończy się dla bohaterki i babci pomyślnie, a bywa i tak, że ta pierwsza nieświadomie zjada tą drugą... Historię różnie też interpretowano, nawet w sposób psychoanalityczny. To zdecydowanie ciekawy temat, wart poszerzenia, ale skupmy się na "Czerwonym wilczątku", w którym (jak wskazuje tytuł) doszło do znaczącej zmiany. W tym przypadku główną postać stanowi wilczątko wysłane przez mamę wilczycę do... czytaj dalej...

Wczytywanie...