Zmarł Chadwick Boseman

1 minuta czytania

chadwick boseman

Niestety, smutne i szokujące wieści doszły do nas dziś ze Stanów Zjednoczonych. W wieku 43 lat odszedł Chadwick Boseman – aktor, którego kariera dopiero nabierała rozpędu. Jak poinformowała jego rodzina, przyczyną śmierci był rak jelita grubego, z którym artysta zmagał się od 4 lat. Boseman postanowił nie informować o swojej chorobie publicznie, walcząc z nią po cichu i z godnością – wszystkie filmy, w jakich w ostatnich latach brał udział, były więc kręcone w przerwach pomiędzy operacjami i chemioterapią.

Rola, która przyniosła mu międzynarodową sławę i pozwoliła wkupić się w łaski fanów szeroko pojętej fantastyki była niewątpliwie marvelowska “Czarna Pantera”. Aktor wystąpił łącznie w czterech filmach serii o Mścicielach, jednak to autorska produkcja o przygodach T’Chalii była globalnym fenomenem i przyniosła mu niesamowitą popularność, w szczególności u czarnoskórej widowni. Warto wymienić także rolę w widowiskowych “Bogach Egiptu”, a także gościnny występ w serialu “Fringe: Na granicy światów”.

W chwili obecnej nie jest wiadome, co stanie się z przygodami Czarnej Pantery. Kolejna część serii była zapowiedziana na 6 maja 2022 roku, jednak świat filmowy jest obecnie w zbyt dużym szoku, aby myśleć co będzie w przyszłości.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...