Black Myth: Wu Kong propozycją na hit ze wschodu

1 minuta czytania

Dość rzadko docierają do nas informacje o chińskich grach RPG, których twórcy marzą o międzynarodowym sukcesie. Kolejnym kandydatem jest "Black Myth: Wu Kong" inspirowane jedną z czterech klasycznych powieści Państwa Środka. Deweloper pochwalił się właśnie zapisem rozgrywki.

black myth

Nadchodząca produkcja opiera się na powieści "Wędrówka na Zachód" autorstwa Wu Cheng'ena. W tamtej historii mogliśmy obserwować wędrówkę mnicha Tripitaka oraz jego dość niezwykłych towarzyszy. Gra znajduje się na dość wczesnym etapie prac, więc trudno powiedzieć, ile z klasycznej historii małe studio Game Science zapragnie wykorzystać dla siebie.

Chociaż twórcy nie pokazali się jeszcze szerszej publiczności, to jednak wypuszczony materiał rozgrywki, trwający 13 minut, pozwala nam zobaczyć całkiem ładną grę, która stara się garściami czerpać z takich hitów jak "Sekiro" czy "Dark Souls". Co ciekawsze, nasza postać posiada zdolność przemiany, dzięki czemu lepiej zbada dany teren czy też skuteczniej poradzi sobie z oponentami.

Gra póki co nie posiada daty premiery, chociaż wiadomo, że twórcy zapragną wydać swoje dzieło zarówno na PC, jak też konsolach. Pokazany fragment rozgrywki wygląda bardzo dobrze, jednak "Black Myth" ma być przepustką studia do dużo większego rynku. Pozostaje tylko trzymać kciuki.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...