Rafał Dębski kolejnym gościem Bachanalii!

1 minuta czytania

Informacja prasowa

rafał dębski, bachanalia fantastyczne 2011

Tego gościa chyba nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać. Rafał Dębski to czołowy polski pisarz fantasy oraz science fiction, który na swoim koncie ma również powieści historyczne, wojenne, sensacyjne oraz kryminalne.

Jeżeli jakimś cudem nie słyszałeś jeszcze o Rafale Dębskim to tym bardziej musisz przyjechać na nasz konwent. Choć będzie mieli tą szczególną okazję poznać go osobiście podczas tegorocznych Bachanalii Fantastycznych przypomnijmy kilka najważniejszych faktów z życia tego płodnego artysty.

Z wykształcenia i z zawodu jest psychologiem . Poza pisaniem jego wielką pasją jest historia. Debiutował w 1998 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem Siódmy liść. Potem współpracował z „Feniksem” oraz „Magią i Mieczem”. Potem rzucił się w objęcia „Science Fiction” (obecnie „Science Fiction Fantasy i Horror”), drukował także w „Gazecie Rycerskiej” i paru innych pismach niekoniecznie związanych z fantastyką. W 2005 roku ukazał się jego debiut powieściowy „Łzy Nemezis”. W 2007 roku otrzymał nagrodę "Nautilus” za powieść "Czarny Pergamin" a w 2008 za "Gwiazdozbiór kata".

Ponadto stworzył cykl kryminałów oraz powieść dziejącą się podczas konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Zajmuje się również tłumaczeniami rosyjskich twórców powieści fantasy. Od czerwca 2009 redaktor naczelny miesięcznika "Science Fiction, Fantasy i Horror".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...