riese
Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu

Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu – recenzja książki

Autor: Kacper "Kacpero" Piasecki · Opublikowano: wtorek, 14 lutego 2017
assassin's creed: oficjalna powieść filmu

„Assassin’s Creed” to książka będąca oficjalną powieścią filmu z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Jej autorką jest Christie Golden – pisarka znana ze swoich tekstów opowiadających wydarzenia z Uniwersum Warcrafta, Starcrafta czy Gwiezdnych Wojen. Dzieło to jest naprawdę dobrą lekturą, stanowiącą świetne uzupełnienie filmu.

Zakon Templariuszy od stuleci ma jeden cel – podporządkowanie ludzkości swoim wpływom. W tym celu tropi tajemnicze Jabłko Edenu. Jak wierzą, kryje ono w sobie sekrety wolnej woli. Jeśli położą na nim swoje łapy, zdobędą niepodzielną władzę nad całym światem. Tylko jedna organizacja może ich powstrzymać. Bractwo Asasynów.

W czasach współczesnych wszystko wskazuje na zwycięstwo templariuszy, ukrywających się za fasadą Abstergo Industries. Wciąż jednak sporo im brakuje do pełnego zwycięstwa. Callum Lynch, człowiek o mrocznej, pogmatwanej przeszłości, jest kluczem do ostatecznego rozstrzygnięcia. Poprzez swoją krew ma dostęp do wskazówek, gdzie został ukryty tajemniczy artefakt. Templariusze ostrzą sobie na niego zęby, lecz Asasyni również nie mają zamiaru odpuszczać. Kogo Cal wspomoże? I czy zgłębiając tak długo skrywane sekrety zdoła pogodzić się z własną przeszłością?

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...