Assassin's Creed III – Mikrotransakcje

1 minuta czytania

Jeśli myślicie, że EA jest złe, to ciekawe, co powiecie o Ubisofcie.

assassin's crred iii

Mikrotransakcje w grach free-to-play to częstość. Nie oszukujmy się – producenci muszą w jakiś sposób zarabiać. Ubisoft, chcąc zwiększyć swoje dochody, wpadł jednak na pomysł objęcia mikrotransakcjami wszystkie swoje produkcje. Czy może to się sprawdzić w pełnopłatnych grach?

Wątpię. Takie postępowanie z pewnością nie zadowoli graczy. Niestety, mikrotransakcje pojawią się już w "Assassin's Creed III", który zadebiutuje na PS3 i Xbox 360 za trzy dni. Świadczyć, o tym, mogą poniższe screeny udostępnione przez worthplaying.com. Aktualizacja XBLA i PSN przyniosła Kredyty Erudito, za które można odblokować przedmioty, bez względu na swój obecny poziom. Oto cennik Kredytów Erudito:

assassin's crred iii
  • 20 Erudito Pack = 80 MSP (1 dolar)
  • 50 Erudito Pack = 160 MSP (2 dolary)
  • 155 Erudito Pack = 400 MSP (5 dolarów)
  • 380 Erudito Pack = 800 MSP (10 dolarów)
  • 925 Erudito Pack = 1600 MSP (20 dolarów)
assassin's crred iii

Słowo "poziomy" świadczy, o tym, że mikrotransakcje będą dotyczyły tylko multiplayera (w single się nie leveluje). Takie rozwiązanie może jednak znacznie wpłynąć na przyjemność płynącą z gry wieloosobowej dla osoby, która nie zamierza kupować Kredytów Erudito. Ubisoft najwyraźniej ma to gdzieś.

assassin's crred iii

Komentarze

0
·
W pełnopłatnych grach mikropłatności też się pojawiają np. w Fifie i z tego co słyszałem dochody są gigantyczne, więc Ubisoft wie co robi. Niezbyt mi się to podoba, ale również zupełnie nie dziwi.
0
·
@Sosna W "Fifie" - jeżeli są, a nie słyszałem o tym - to raczej nie dają graczowi takich możliwości, jak tutaj tj. zdobycie czegoś, na co zwykły gracz musi trochę się na męczyć, i co daje mu przewagę nad innymi graczami. A o innych pełnopłatnych produkcjach z miktrotransakcjami, przyznam się, że nie słyszałem. Są jakieś bonusy przedpremierowe i DLC z jakimiś przedmiotami do multi czy single, ale mikrotransakcje - pierwsze słyszę, co nie znaczy, że nie mogę się mylić
0
·
Są są i uwierz mi dają bardzo, bardzo, bardzo ale to bardzo dużo, są jednak tylko dostępne w trybie Ultimate Team (wprowadzony od Fify 11), bez nich, szansa że stworzysz sobie mocną drużynę są mocno ograniczone (czyt, musisz być bardzo dobrym graczem i mieć sporo szczęścia), co zachęca do wydawania pieniędzy na dodatkowe punkty. Czy są inne gry z systemem mikropłatności? Nie jestem w stanie odpowiedzieć, jednak rozwiązanie to jest bardzo popularne w produkcjach na urządzenia mobilne, a te dwa rynki powoli zaczynają się przenikać (patrz Windows 8).

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...