Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077,phantom liberty

Wydawanie dodatku niemal 2 lata po premierze oryginału jest dość ryzykownym działaniem, szczególnie jeżeli chodzi o tak kontrowersyjny tytuł jak "Cyberpunk 2077". Może jednak tym razem zespół CD Projekt Red stanie na wysokości zadania i "Phantom Liberty" dorówna jakością "Sercom z Kamienia" i "Krwi i Wino"? Na razie nie wiele wiadomo o głównej fabule dodatku, w samym zwiastunie V składa przysięgę wierności NUSA – Nowym Zjednoczonym Stanom Zjednoczonym pewnej dystyngowanej damie w starszym wieku. Początkowo uznałem, że jest to obecna Pani Prezydent NUSA Rosalind Meyers, ale nie zgadzają się zarówno wiek jak i kolor włosów. Może to jej poprzedniczka na fotelu prezydenta Elizabeth Kress? O i jak myślicie, który/a słynny/a aktor/ka wcieli się tym razem w jakąś ważną fabularnie rolę?

Inne
zakłócenia prac fanowskich nad kuro no kiseki

Każdy zachodni gracz, który miał styczność z serią "The Legend of Heroes" wie, że pod względem dostępności kolejnych części znajdujemy się sporo w tyle od naszych znajomych z Japonii. Wynika to oczywiście z ogromu pracy, jakiego wymaga proces translacji, ale nadal jest to dość bolesne. Tym mocniej cieszą się w tym względzie działania ze strony grup fanowskich, jak choćby Geofront. Estyma ze strony graczy nie oznacza jednak, że takie prace nie natrafiają na żadne przeszkody.

Game Exe

LandsbergON #9

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsbergon9,gorzów

Po zawinionej przerwie wracam do Gorzowa.

Tematem przewodnim numeru jest mitologia słowiańska. Od razu punkt! Temat jak temat. Jednak nic tak dobrze nie wpływa na wenę – kapryśną ponoć i swawolną – jak wędzidło. Byle niezbyt twarde. Ma inspirować, a nie ograniczać. Pomysł wypalił. Jest nieźle, ale – wbrew formalnej logice – niekoniecznie dobrze.

Joanna Łebkowska ("U podnóża katedry") maluje słowem nad wyraz sprawnie, a jednak tekst można zaliczyć do nieudanych. Nigdy nie kartkowała w lekturach opisów przyrody? Założyła, że demoniczna tematyka zrobi różnicę? Obraz się ogląda, zaś czytanie jego opisu jest zwykle nudne. Skoro w tekście nie ma – z założenia – bohaterów i akcji, to czytelnik powinien dostać coś w zamian. Może wyrazisty narrator, pełen świetlistych cnót lub parszywych przywar (stosownie do wyobrażeń i potrzeb autorki) by pomógł? Przemienił opis w opowieść?

Wczytywanie...