Darksiders

Maszyna marketingowa ruszyła i mimo że do lata daleko, to jeszcze przed planowaną premierą Darksiders II będziemy mogli przeczytać książkę osadzoną w świecie znanym z gier.

darksiders

THQ szykuje książkę spod znaku Darksiders, którą napisze dla nas Ari Marmell. Wiadomo tylko, że jej akcja nie będzie powiązana z wydarzeniami z gry i rozgrywać się ma na tysiące lat przed nimi. Wydaniem książki zajmie się Random House, zaś pierwszych egzemplarzy możemy szukać już w maju.

Książki na podstawie gier to żadna nowość, ale czy każdy tytuł da się przekuć w chociaż przyzwoitą powieść?

Star Wars

Na półki sklepowe za oceanem dziś trafił pierwszy numer komiksu Dawn of Jedi, który przedstawi losy galaktyki sprzed konfliktu Ciemnej i Jasnej Strony Mocy

dawn of jedi, star wars

Zerowy numer nowej serii Dawn of Jedi to dzieło znanego duetu Ostrander-Duursem. Czytelnicy przeniosą się do galaktyki w 25 000 BBY, a więc w czasy, gdy pojawiają się statki w kształcie piramid – Tho Yor. Nie ma wtedy jeszcze ani Jedi (lub jak wolą twórcy komiksu – Je`daii), ani Sithów. Dopiero przekonamy się, jak przyszłe dwa zakony użytkowników Mocy zdobywają swoje umiejętności i rozpraszają się po galaktyce.

Za 32 strony komiksu trzeba będzie zapłacić 3,50$. Egmont póki co milczy o planach wydawania tej serii w Polsce, ale można mieć nadzieję, że początki Jedi zobaczymy także nad Wisłą. Tylko co to za Star Wars bez Jedi i Sithów?

Wczytywanie...