„Upadek Setarrif” trafi do rodzimych sklepów 20 stycznia

2 minuty czytania

Proszę bardzo, a to ci niespodzianka. Społeczność fanowska serii „Gothic” w naszym kraju, pomimo systematycznego upadku tej marki w przeciągu ostatnich lat, musi być nadal naprawdę silna i znakomicie zorganizowana, bo inaczej CD Projekt nigdy nie zdecydowałby się na tak szalony krok. Choć nie napiszę, iż nie czułem w kościach, że rodzimy dystrybutor postanowi wykonać tego typu ruch wykraczający poza wszelkie prawa logiki biznesowej.

Ba, w tym momencie pokuszę się nawet o stwierdzenie, że rozszerzenie sprzeda się całkiem nieźle, pomimo faktu, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż stanie się inaczej. Bestseller to żaden nie będzie, ale też nie grozi mu śmierć w wyniku zakurzenia na półkach sklepowych. W końcu szlachectwo sagi zobowiązuje, nawet jeżeli powiązania z błękitną krwią są w tym przypadku totalnie rozrzedzone i mamy tutaj do czynienia raczej z gołotą niż magnaterią.

arcania, upadek setariff

Warszawski wydawca musi być naprawdę pewny swego, skoro zdecydował się również na pełną polonizację tytułu, a wynajęcie studia nagraniowego i aktorów (w końcu gwiazd rodzimego dubbingu w podstawowej kampanii „Arcanii” nie zabrakło) do najtańszych nie należy – w szczególności, że istnieje niemała szansa wyrzucenia tych pieniędzy w błoto. Jednak stare powiedzonko mówi, że kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije i coś wydaje się być na rzeczy.

Należy również podkreślić, że CD Projekt narzucił całkiem kuszącą cenę, gdyż wydatek rzędu 39,99 zł i perspektywa dziesięciu dodatkowych godzin rozrywki w ulubionym świecie, wydaje się dość uczciwą mieszanką. Pudełkowa premiera „Upadku Setariff” została ustalona na 20 stycznia 2012 roku. Jeżeli nie śledziliście uważnie naszych informacji i nie macie zielonego pojęcia, jaki dziwaczny twór zaserwował nam tym razem Spellbound, to zapraszam pod ten adres, gdzie zaspokoicie swój głód dawką skondensowanej wiedzy.

Swoją drogą, czy ktoś jest zainteresowany zakupem tego dodatku? Niby średnia ocen krytyków oscylująca w okolicach 46% jest więcej niż znamienna, ale co seria „Gothic”, to seria „Gothic” – gorsze głupoty się w życiu robiło.

Komentarze

0
·
# Odkrywaj fragmenty fabuły wcielając się w swoich sławnych towarzyszy, takich jak Gorn, Diego czy Lester.
# Zaimportuj do rozgrywki swoją postać z gry ArcaniA: Gothic 4 lub rozpocznij przygodę potężną postacią przygotowaną przez twórców.

Wcielić się w Lestera, Diego i Gorna? Tworzenie postaci w Gothicu? Mimo ocen chyba zobacze jak to wygląda.
0
·
I don't want to live on this planet anymore.
0
·
Upadek Setarrif to gra, którą mam po prostu ochotę ściągnąć, by nie dać się okraść, jak w przypadku podstawki. Ale poczekam trochę... Może dodadzą to coś do jakiegoś Play czy CDA.
0
·
@Raion - ja też. To postawa gracza oszukanego przez twórców gry.
0
·
Nowe CDA w styczniu to 200 numer - kto wie, może dadzą "Upadek Setarref"? I dlatego CD Projekt robi pełną lokalizację.
0
·
Haha... chyba raczej przy 250
0
·
Nie dadzą ci premiery w CDA, zapomnij, sama gra mnie raczej nie skusi, Arcania jest niezbyt udana i Setarrif nic tu nie zmieni.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...