Zapowiedziano 1971 Project Helios – zimno-wojennego RPGa

3 minuty czytania

W naszym ulubionym gatunku panuje pewna stagnacja. W większości przypadków po zainstalowaniu nowej gry trafiamy do quasi-średniowiecznej Europy (która przy okazji zawsze wygląda jak Francja lub Anglia pod koniec XV wieku), czasem wylądujemy gdzieś w przyszłości lub w odległej galaktyce. A co z bliskim nam wiekiem XX? Kilka się znajdzie, ale nie jest to zbytnio szeroki asortyment i mało kto o nich pamięta. Nachodzące "1971 Project Helios" wyłamuje się trochę z klimatu XX wieku, gdyż co prawda trafiamy do lat 70-tych, ale akcja gry osadzona jest w alternatywnej historii, gdzie cała Ziemia została skuta lodem.

1971 project helios

W latach 40-tych w Ziemię uderzył deszcz meteorytów. Opary pyłów wywołane uderzeniem okryły planetę szczelnym kokonem odcinając ją od Słońca i pokrywając niebo niekończącymi się burzami. Ale poza zniszczeniem spadające odłamki przyniosły coś jeszcze nieznany ludzkości minerał zwany Fulgorem. 30 lat później większość kontynentu stara się przetrwać nadejście nowej epoki lodowcowej. Pośród chaosu i walki o przetrwanie osiem osób z sprzecznymi motywacjami i celami jednoczy siły, aby odnaleźć doktor Margaret Blythe jedyną osobę zdolną odwrócić skutki katastrofy naturalnej.

Gra zaoferuje nam:

 • 9 poziomów do zwiedzenia
 • 8 bohaterów
 • 3 wrogie frakcje
 • Ponad 25 umiejętności bojowych i dostępnych akcji
 • Ponad 22 jednostki bojowe
 • 1 wspólną sprawę; odnalezienie doktor Margaret Blythe

Na razie znamy tylko dwie osoby z naszego dramatis personæ.

Émile Dupont

1971 project helios

Na zamarzniętej ziemi, w otoczeniu śmierci i wojny ... liczy się tylko rodzina. A on zrobi prawie wszystko, aby ją uratować.

Hanna Nikkilä

1971 project helios

Opanowanie, nerwy ze stali i najlepsze oko w całej krainie. Nikt nie jest w stanie uciec przed jej sokolim wzrokiem.

Oprócz tego znamy trzy frakcje, z którym przyjdzie nam się potykać zamarzniętym świecie.

Wintersöhne

1971 project helios

Po deszcze meteorytów w 1942 roku, resztkom drugowojennych armii i służb wywiadowczych udało zachować się strukturę dowodzenia. Zjednoczyli ocalałych i zbudowali nową cywilizacją w zachodniej części kontynentu. Zwą się Wintersöhne lub Synowie Zimy. Odkrycie Fulgoru zwiększyło ich wpływy i możliwości. Uruchomili część starych pojazdów, rozpoczęli półprzemysłową produkcję broni, a jedzenie przestało być problem. Pozwoliło im to na zdobycie nowych ziem, dobrym słowem lub krwawym podbojem.

Kaftoryci

1971 project helios

Część wiosek na północy zdołała przetrwać deszcz meteorytów i wynikłe z niego burze. Fulgor jest dla nich darem niebios. Odkryli, że zażycie dużej dawki może doprowadzić do bolesnej i nieuniknionej śmierci lub transformacji w niezwykle uległą osobę. Dało to początek Kultowi Kaftorytów powiększającego swoje terytorium poprzez zniszczenie swoich wrogów lub ich konwersje.

Śmieciarze

1971 project helios

Wszystkie grupy powstałe w centrum kontynentu określa się mianem Śmieciarze. Żyją w rejonie znanym jako Ziemia Niczyja. Nie łączą ich żadne zasady, zwyczaj, władza lub zasoby. Mimo, że niektórzy z nich są nomadami, najemnikami lub poszukiwaczami Fulgoru reszta osiedla się w wioskach lub ukrywa się i stara przetrwać się bez zwracania na siebie uwagi. Trzy największe wioski rozwinęły się tak mocno, że zostały okrzyknięte mianem Wolnych Miast. Są to miasto najemników Teby, najbardziej zaawansowane technicznie i siedziba Milicji Rewolucyjnej Nova oraz Delphos miejsca dla osób, które uzyskały moce psioniczne od zażywania Fulgoru.

Minimalne wymagania systemowe:
 • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64 bit)
 • Procesor: Intel Core i5-760 / AMD Phenom II X4 965
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GTX 580 / AMD Radeon HD 7870
 • Ilość wolnego miejsca na dysku: 8 GB
Zalecane wymagania systemowe:
 • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64 bit)
 • Procesor: Intel Core i7-6700K/ AMD Ryzen 5 1600X
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 970/ AMD Radeon RX 480
 • Ilość wolnego miejsca na dysku: 8 GB
1971 project helios 1971 project helios 1971 project helios 1971 project helios 1971 project helios 1971 project helios 1971 project helios

Źródło: recotech.es

Komentarze

0
·
Jeśli akcja gry się toczy w alternatywnej rzeczywistości to co to ma wspólnego z Zimną Wojną znaną z naszej historii...?
To kolejna postapokalipsa, z jakąś katastrofą w tle, która doprowadziła ludzkość na skraj wymarcia. Sama gra na razie przypomina gorszy klon Wasteland 2, ale to dopiero pre-alpha więc dużo jeszcze może się zmienić.
0
·
Nawiązanie do zimnej wojny miało być żartem z tego, że gra dzieje się w nowej epoce lodowcowej.
0
·
Okej. W takim razie nie załapałem.
Zobaczyłem datę 1971, a potem przeczytałem zimna wojna i pomyślałem, że akcja tej gry będzie się toczyć w tym okresie historycznym.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...