Star Wars Komiks 6/2009

1 minuta czytania

Już 17 czerwca, dzięki wydawnictwu Egmont, ukaże się kolejny numer komiksu ze świata Gwiezdnych Wojen.

Komiks

"Lojalność to nie grzech". Rebelia i jej sojusznicy zdobywają coraz większe wpływy w galaktyce. Narasta też opór względem Imperium. Sierżant szturmowców TK-622, jeden z wielu imperialnych klonów, bierze udział w stłumieniu powstania na planecie Ralltiir, by następnie wraz ze swoim dowódcą, komandorem Akobim, zostać przeniesionym na Gwiazdę Śmierci. Scenariusz Jeremy Barlow, rysunki Patrick Blaine, kolory Studio F.

"Opowieść Yaddle: Istota z podziemi". Główna bohaterka, Yaddle, jest członkinią Rady Jedi, pochodzącą z tej samej długowiecznej rasy, co sławny Mistrz Yoda. Była obecna podczas spotkania małego Anakina Skywalkera z Radą (wydarzenie to pokazano w filmie "Mroczne widmo"). Komiks ukaże jej historię i wyjaśni, dlaczego została przyjęta w szeregi Jedi, mimo że nie ukończyła wymaganego szkolenia. Scenariusz Dean Motter, rysunki Jesus Saiz, tusz Fernando Blanco, kolory Dave Nestelle.

"Lekcja". W najlepsze trwa znana z filmu "Atak klonów" bitwa o Geonosis, czyli pierwsze starcie między Republiką Galaktyczną a Separatystami, które rozpoczęło wojny klonów. Dwustu Jedi pod dowództwem Mace Windu przybwa na odsiecz Obi-Wanowi, Anakinowi i Amidali. Podczas walki młoda Jedi Tu’ala wspomina nauki u swojego mistrza. Scenariusz Adam Gallardo, rysunki Homs, kolory Dan Jackson.

Za całość, czyli 48 stron, zapłacimy 5,90 zł

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...