Aaron Eckhart

Aaron Eckhart
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Cupertino, Kalifornia, USA
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Urodził się w rodzie mormonów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, jako najmłodszy z trzech synów autorki książek dla dzieci i poetki Marii (z domu Lawrence) Eckhart i informatyka Jamesa C. Eckharta "Jima Seniora", ma dwóch starszych braci: Jamesa Lawrence'a (ur. 29 sierpnia 1963) i Adama (ur. 23 października 1966).

Dorastał w Cupertino, w stanie Kalifornia, jako nastolatek przebywał z rodziną w Anglii i Sydney w Australii. Po ukończeniu szkoły średniej próbował swoich sił jako surfer na Hawajach oraz służył do misji mormonów we Francji i Szwajcarii. W 1994 roku ukończył Brigham Young University w Provo, w stanie Utah.

Debiutował w amatorskim filmie o tematyce wiary mormonów "Godly Sorrow". Po udziale w thrillerze CBS "Błąd w sztuce" (1992), zadebiutował na dużym ekranie w dreszczowcu "Rzeź niewiniątek" (1997). Za postać Chada, chłopaka socjopatycznej sekretarki w dramacie "Między nami facetami" (1997) odebrał nagrodę Independent Spirit na festiwalu filmów niezależnych w Santa Monica i zdobył nagrodę specjalną za dokonanie w Los Angeles.

Rola rzecznika prasowego jednej z największych koncernów tytoniowych w komedii-satyrze "Dziękujemy za palenie" (2006) była nominowana do nagrody Złotego Globu. W dreszczowcu "Czarna Dalia" (2006) zagrał detektywa Blancharda. W filmie "Mroczny rycerz" (2008) zagrał prokuratora Harveya Denta.

Aktor

Ja, Frankenstein (2014) jako Adam
Mroczny Rycerz (2008) jako Harvey Dent
Wczytywanie...