outpost

Adrian Paul

Adrian Paul
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Londyn, Anglia, Wielka Brytania
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Przyszedł na świat jako najstarszy z trzech synów Brytyjczyka i Włoszki. Swoją karierę rozpoczął w Europie jako model, tancerz i choreograf. W 1985 wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Przez siedem lat trenował sztuki walki: kung-fu, cailifoquan i hongjiaquan, taekwondo, boks i opanował techniki władania japońskim mieczem katana. Naturalnie atletyczny, grał także w piłkę nożną, będąc jej wiernym fanem.

Po raz pierwszy na srebrnym ekranie, pojawił się jako skazany na wygnanie rosyjski tancerz baletowy Kolja 'Nikołaj' Rostow, w serialu ABC "Dynastia Colbych" (1986-87). W 1987 roku pełnił rolę wykidajło na scenie off-Broadwayu. Zagrał tytułową rolę w telewizyjnym filmie sensacyjnym CBS "Sowa" (1991). Stał się znany jako Duncan MacLeod z telewizyjnego serialu "Nieśmiertelny" (1992-1998), którego był również współreżyserem. W kinowej komedii "Eliksir miłości" (1993) wcielił się w postać potentata finansowego i właściciela wielkiej firmy samochodowej. Wystąpił w roli agenta FBI, który postanowił zdemaskować działania rządu, mające na celu zintegrowanie wampirów z resztą społeczeństwa, w horrorze "Nienasyceni" (2001). Na małym ekranie stworzył postać specjalnego wysłannika, którego zadaniem jest odnaleźć wszystkich groźnych przestępców z galaktyki i odesłać z powrotem za kratki, w kanadyjskim serialu sensacyjnym "Łowca" (2001-2002). W 2003 roku wystąpił na scenie off-broadwayowskiej w spektaklu "Blagierzy" (Bouncers).

Zagrał potem rolę komandora Burta Hableya, obarczonego odpowiedzialnością za śmierć dwóch członków załogi amerykańskiego okrętu podwodnego, w thrillerze "Widmo z głębin" (Phantom Below/Tides of War, 2005).

Źródło: Wikipedia.

Aktor

Nieśmiertelny: Źródło (2007) jako Duncan MacLeod
Nieśmiertelny IV: Ostatnia rozgrywka (2000) jako Duncan MacLeod

Dubbing w grach

Diablo III (2012) jako Różne głosy
Wczytywanie...