Johnny Depp

Johnny Depp
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Owensboro, Kentucky, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
8.83 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena

Jest synem Johna Deppa, inżyniera z Owensboro i Betty Sue Wells, pracującej jako kelnerka. Ma trójkę starszego rodzeństwa – brata Danny'ego oraz siostry Christie i Debbie. Dwoje najstarszych dzieci Betty Sue Wells pochodzi z jej wcześniejszego związku.

Rodzina Deppów jest pochodzenia niemieckiego i irlandzkiego. Johnny Depp ma także indiańskie korzenie – jego dziadek ze strony matki pochodził z plemienia Czirokezów.

W 1973 roku Johnny z rodziną przeniósł się z Kentucky do Miramar koło Miami. W 1978 roku rodzice Deppa się rozwiedli; Debbie została z ojcem, z kolei Danny, Christie i Johnny z matką. W następnym roku Johnny ostatecznie porzucił szkołę.

Popularność wśród nastolatków zdobył grając jedną z głównych ról w serialu TV 21 "Jump Street". Potrafi wcielić się w najróżniejsze role – od komediowych (Piraci z Karaibów) poprzez dramaty (Edward Nożycoręki), sensacyjne (Pewnego razu w Meksyku), skończywszy na thrillerach (Z piekła rodem).

Jest także znany z regularnej współpracy z reżyserem Timem Burtonem. Burton i Depp współpracowali dotychczas przy ośmiu filmach: "Edward Nożycoręki", "Ed Wood", "Jeździec bez głowy", "Charlie i fabryka czekolady", "Gnijąca panna młoda", "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" oraz "Alicja w krainie czarów".

Johnny Depp zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w filmie "Odważny", gdzie zagrał również główną rolę.

Johnny dwukrotnie wziął udział w nagraniach z brytyjskim zespołem rockowym Oasis. Zagrał na gitarze w utworze "Fade In-Out", który znalazł się na wydanym w roku 1997 albumie "Be Here Now", a także wziął udział w nagraniu piosenki "Fade Away (Warchild Version)", która znalazła się na stronie B singla "Don't Go Away". Gdy miał 40 lat gazeta "People" ogłosiła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie.

Johnny był związany kolejno z Sherilyn Fenn, Winoną Ryder, Jennifer Grey i Kate Moss. Obecnie mieszka we Francji. Od 1998 roku jest związany z francuską piosenkarką i aktorką Vanessą Paradis. 27 maja 1999 na świat przyszła ich córka Lily Rose Melody Depp, a 3 lata później, 9 kwietnia 2002 urodził się ich syn Jack John Christopher Depp III.

W 1993 roku wraz z wokalistą Gibbym Haynesem, wydał krótkometrażowy film "Stuff", ukazujący chaos w życiu Johna Frusciante, ich przyjaciela, po długotrwałym przyjmowaniu narkotyków.

Aktor

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (2018) jako Gellert Grindelwald
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016) jako Gellert Grindelwald
Alicja po drugiej stronie lustra (2016) jako Kapelusznik Tarrant Hightopp
Tajemnice lasu (2014) jako Wilk
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011) jako Kapitan Jack Sparrow
Alicja w Krainie Czarów (2010) jako Szalony Kapelusznik
Parnassus (2009) jako Tony (pierwsza przemiana)
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) jako Kapitan Jack Sparrow
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006) jako Kapitan Jack Sparrow
Gnijąca panna młoda Tima Burtona (2005) jako Victor Van Dort (głos)
Charlie i fabryka czekolady (2005) jako Willy Wonka
Jeździec bez głowy (1999) jako Ichabod Crane
Żona astronauty (1999) jako Spencer Armacost
Dziewiąte wrota (1999) jako Dean Corso
Edward Nożycoręki (1990) jako Edward Nożycoręki
Koszmar z ulicy Wiązów (1984) jako Glen Lantz
Wczytywanie...