Norman Reedus

Norman Reedus
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Hollywood, Floryda, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Ma pochodzenie angielskie, włoskie i irlandzkie. Niewiele miesięcy po jego narodzeniu, rodzina Reedusów przeprowadziła się do Los Angeles, w stanie Kalifornia. Mieszkał potem m.in. w Japonii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Dorabiał w sklepie Harleya Davidsona w Wenecji i zajmował się oprawą graficzną różnych pokazów jako fotograf, artysta rzeźbiarz czy operator wideo. Debiutował na scenie w spektaklu "Mapy dla Drownersa" w Tiffany Theater na Sunset Boulevard. Kilka dni później po raz pierwszy pojawił się na kinowym ekranie, w dwóch filmach – thrillerze sci-fi "Mutant" (1997) oraz czarnej komedii "Sześć dróg do niedzieli" (1997). Za główną rolę w melodramacie "Pływanie" (1999), otrzymał nagrodę specjalną Jury na VII New England Film & Video Festival, w stanie Massachusetts.

Pracował także jako model reklamujący stroje Prady i D'urbana. Potem wystąpił w dramacie kryminalnym "Święci z Bostonu" (1999), thrillerze o mrocznym świecie branży porno "Osiem milimetrów" (1999), uczelnianym dramacie "Plotka" (2002) oraz horrorze "Blade: Wieczny łowca II (2002).

W thrillerze "Farciarz" (2003) jako wędrowny naciągacz, zostaje wynajęty przez właściciela cyrku do morderstwa swej żony, w dramacie biograficznym HBO "Osławiona Bettie Page" (2005) zagrał postać obelżywego męża tytułowej modelki pin-up lat 50. Pojawił się także na srebrnym ekranie w serialu "Czarodziejki" (2003) jako Nate Parks.

Aktor

Pandorum (2009) jako Shepard
Blade: Wieczny łowca II (2002) jako Scud

Dubbing w grach

Death Stranding (2019) jako Sam Porter Bridges
Wczytywanie...