Jason Isaacs

Data urodzenia: 6 czerwca 1963
Miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Ma trzech braci - lekarza, adwokata i księgowego. Sam początkowo zdecydował się na studiowanie prawa, by nie porzucić rodzinnej tradycji nauki na "porządnych" kierunkach. Już w trakcie studiów zainteresował się jednak aktorstwem. Najpierw bardziej pociągały go przyziemne korzyści płynące z wykonywania tego zajęcia - duże zainteresowanie płci pięknej aktorami. Dość szybko jednak odkrył, że teatr to coś więcej niż tylko zabawa i prestiż. Swoje talenty rozwijał w London's Central School of Speech and Drama.

Po skończeniu szkoły Jason występował zarówno na deskach londyńskich teatrów jak i w telewizji. Jego debiut filmowy miał miejsce w roku 1989, kiedy to w filmie "The Tall Guy" jako podrzędny lekarz wypowiedział zaledwie kilka zdań. W tym samym roku pojawił się też w serialu telewizyjnym "Capital City". Później występował jeszcze w wielu innych serialach i w teatrze. Przykładowo grał w sztuce "Angels in America" w Royal National Theatre w 1993 roku.

Grał mniejsze role w takich filmach jak "Ukryty wymiar" czy "Armageddon'. Jego niewątpliwym sukcesem była rola bezwzględnego pułkownika Tavingtona w filmie "Patriota" Rolanda Emmericha. Od premiery tego filmu Jason pojawiał się już w wielu znanych produkcjach, w tym w "Helikopterze w ogniu", "Soldier", a także w filmach takich jak "Harry Potter" oraz w bajce "Piotruś Pan" i w epizodycznej roli w filmie Elektra.

Aktor
Star Wars: Rebelianci (serial) (2014) jako Inkwizytor (głos)
Legenda Korry (serial) (2012) jako Komandor Zhao (głos) (gościnnie)
Harry Potter i Książę Półkrwi (2009) jako Lucjusz Malfoy
Harry Potter i Zakon Feniksa (2007) jako Lucjusz Malfoy
Harry Potter i Czara Ognia (2005) jako Lucjusz Malfoy
Awatar: Legenda Aanga (serial) (2005) jako Admirał Zhao / Komandor Zhao (głos) (gościnnie)
Elektra (2005) jako DeMarco
Piotruś Pan (2003) jako Pan Darling / Kapitan Hook
Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002) jako Lucjusz Malfoy
Resident Evil (2002) jako Dr William Birkin / Narrator
Galaktyczny wojownik (1998) jako Colonel Mekum
Armageddon (1998) jako Ronald Quincy
Ukryty wymiar (1997) jako D.J.
Ostatni smok (1996) jako Lord Felton
Wczytywanie...