Will Yun Lee

Will Yun Lee
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Hrabstwo Arlington, Wirginia, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Sang-Wook Lee jest synem emigrantów z Korei. Swój pierwszy pas w taekwondo zdobył mając zaledwie trzy lata i od tego czasu trenował wschodnie sztuki walki po siedem godzin dziennie. Dorastał na twardych ulicach nowojorskiego Bronksu i idyllicznych hawajskich plażach.

W okresie dojrzewania wraz ze swoim ojcem wielkim mistrzem tae kwan do, przeprowadził się do San Francisco. Ukończył wydział socjologii i ekonomii na University of California w Berkeley, gdzie otrzymał stypendium sportowe w taekwondo. Podjął pracę przy Wschodniej Zatoce Centrum Azjatyckiej Młodzieży. Po gościnnym udziale w serialu "Nash Bridges" (1996), przeniósł się do Los Angeles, gdzie rozpoczął karierę na srebrnym ekranie. Wystąpił w serialu TNT "Witchblade: Piętno mocy" (2001–2002) jako Danny Woo oraz w dwóch teledyskach: "Boy (I Need You)" (2002) Mariah Carey i "Roll Call" (2004) Lil Jona.

Na kinowym ekranie zabłysnął jako specjalista od czarnych charakterów. Zagrał pułkownika Tan-Gun Moona, przeciwnika agenta 007, w serii o przygodach Jamesa Bonda, "Śmierć nadejdzie jutro" (2002). W fantastycznym filmie przygodowym "Elektra" (2005) wcielił się w rolę szefa organizacji Hand i wroga tytułowej bohaterki filmu – Elektry. Pozytywną postać pomocnego przyjaciela motocyklisty, uciekającego przed zemstą, zagrał w thrillerze "Torque – Jazda na krawędzi (2004).

Aktor

Pamięć absolutna (2012) jako Marek
Czysta krew (serial) (2008) jako Pan Gus (gościnnie)
Elektra (2005) jako Kirigi

Dubbing w grach

Saints Row IV (2013) jako Głosy Wirtualnego Steelport
Saints Row: The Third (2011) jako Przechodzień
Wczytywanie...