Magdalena Kozak

Magdalena Kozak
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Polska
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Największy wojownik wśród polskich fantastów. Sprawdzony w ogniu walki, na konwentach i nad klawiaturą. Wygląda niewinnie.

Lekarz specjalizujący się w medycynie ratunkowej, pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojskowego Instytutu Medycznego. W 2012 r. ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych w stopniu podporucznika. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; gdzie została ranna podczas ostrzału rakietowego.

Jej debiutem literackim było opowiadanie „Nuda” opublikowane w sieciowym magazynie Fahrenheit, którego w latach 2005-2011 była redaktorką. Oprócz tego publikowała na łamach Nowej Fantastyki, Science Fiction, oraz Esensji. Jej debiutem książkowym była powieść „Nocarz” (w 2009 zespół Closterkeller nagrał piosenkę o tym samym tytule inspirowaną treścią powieści), kontynuację tej powieści stanowią kolejne „Renegat” i „Nikt” (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok).

Pasjonuje się wszelkiego rodzaju militariami: skacze ze spadochronem (ponad 300 skoków), strzela (instruktor i sędzia strzelectwa sportowego), interesuje się systemami walki (Krav Maga, Combat 56). Medycyna, literatura i walka to zdecydowanie za mało, by wyczerpać zasoby energii Magdaleny Kozak. Mieszka na wsi, jest właścicielką niewielkiej stadniny, w której hoduje jedenaście koni i kucyki. Poza tym posiada: boa dusiciela o wdzięcznym imieniu Piotruś, węża zbożowego, zwanego Felkiem, dwa koty – Lasera i Burzę, dwa psy, wabiące się: Ira – siad i Dago. W skład żywego inwentarza pisarki wchodzą również rybki i pszczoły. I to chyba wszystko. Na razie.

Pisarz

Minas Warsaw (2020)
Łzy diabła (2015)
Nikt (2008)
Renegat (2007)
Nocarz (2006)
Wczytywanie...