wampir_maskarada

Ice Cube

Ice Cube
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Los Angeles, Kalifornia, USA
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

O'Shea Jackson – jego kariera zaczęła się bardzo wcześnie. Pierwsze teksty napisał w wieku 14 lat. Około 1987 wypuścił demo "My Posse" wraz z grupą C.I.A., w której w skład wchodzili jeszcze K-Dee i Sir Jinx. Następnie został członkiem grupy N.W.A.. Występował tam razem z takimi wykonawcami jak Dr. Dre, Eazy-E, MC Ren czy DJ Yella. Opuścił jednak grupę w 1989. Przyczyną były nieporozumienia między nim a Eazy-E związane z podziałem pieniędzy, które grupa otrzymała za album "Straight Outta Compton".

W 1990 Ice Cube został członkiem grupy Da Lench Mob. Występował wraz z Shorty, T-Bone, J-Dee, Maulkie. W 1994 roku zespół Da Lench Mob wydał drugą płytę. W 1995 ogłoszono koniec działalności grupy. W 1996 wraz z WC i Mack 10 założył zespół Westside Connection. W 2001 roku Ice Cube wziął udział w koncercie "The Up In Smoke Tour". Raperzy Westside Connection wydali dwie płyty. W 2005 roku nastąpił spór, po którym Mack 10 opuścił grupę.

W połowie lat 90. Ice Cube wpadł w konflikt z zespołem Cypress Hill. O kłótni pomiędzy nimi było bardzo głośno. Kalifornijski zespół zarzucił raperowi przywłaszczenie sobie jednego z ich refrenów. Wiele osób uważało, że konflikt jeszcze trwa. Sprawa jednak, jak się okazało, od dawna była wyjaśniona.

W 1992 ożenił się z Kim Woodruff, z którą ma czwórkę dzieci. Pod koniec 1992 przeszedł na islam.

Ice Cube zajmuje się nie tylko rapem. Wystąpił w kilku filmach. W 2000 założył własną wytwórnię filmową Cube Vision. Ice Cube wraz ze swoją wytwórnią tworzy filmy, w których zazwyczaj gra pierwszoplanowe role.

Aktor

Duchy Marsa (2001) jako James 'Desolation' Williams
Wczytywanie...