Komiksy

Uncanny X-Force: Sposób na Apocalypse'a – recenzja komiksu

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: poniedziałek, 27 listopada 2017
uncanny x-force: sposób na apocalypse'a

Wolverine i Deadpool w jednej drużynie – a wraz z nimi Psylocke, Archangel i Fantomex. Postacie nie tworzą jednak radosnej paczki – są zespołem X-Force, który podejmie trudne decyzje i zabije wroga, jeśli zajdzie taka potrzeba. Sprawdzają się więc tam, gdzie ekipa X-Men może zawieść.

W pierwszym tomie "Uncanny X-Force" bohaterom przychodzi zmierzyć się z powracającym do żywych Apocalypse'em – mutantem, którego historia sięga starożytnego Egiptu. Innym wyzwaniem są cyborgi dowodzone przez tajemniczego wroga. Ich celem jest Fantomex. Obie historie są ze sobą powiązane.

Mucha Comics rozpoczęła wydawanie serii, która jest bardzo ceniona wśród superbohaterskich opowieści Marvela. Scenarzysta Rick Remender postanowił na mrok. Postacie zajmują się tzw. brudną robotą, a podczas walk nie może obyć się bez krwi i przemocy. Świat jest spowinięty osłoną tajemnicy – to zupełnie nie nasze przyziemne realia, tylko niepokojąca, pełna nadnaturalnych elementów rzeczywistość. Co więcej, bohaterowie miewają dylematy moralne, mimo że od początku wiedzieli, na co się piszą.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...