Folwark zwierzęcy powraca w komiksowej adaptacji już 20 maja

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Klasyczna powieść w komiksowej malarskiej adaptacji.

folwark zwierzęcy,komiks

"Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze niż inne".

"Folwark zwierzęcy" to wybitna powieść satyryczna i alegoryczna o konsekwencjach totalitaryzmu i nieodpowiedniej władzy, jedna z najgłośniejszych powieści George’a Orwella, zwanego "sumieniem swojego pokolenia".

W tym w pełni autoryzowanym wydaniu, artysta Odyr przekłada świat i przesłanie "Folwarku zwierzęcego" na wspaniale wyobrażoną powieść graficzną. Komiksowa, malarska adaptacja Odyra płynnie przechodzi między satyrą a bajką i spodoba się wszystkim, niezależnie od wieku, zgodnie z zamierzeniami Orwella.

folwark zwierzęcy,komiks

Adaptacja i ilustracje: Odyr

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Wydawnictwo: Jaguar

Wiek: 7+

Premiera: 20 maja

Kategoria: komiks

Tytuł oryginalny: Animal Farm

ISBN: 978-83-7686-869-1

Format: 203x254

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 176

Cena: 54,90 zł

Przejmujący i elegancki wielobarwny hołd dla pozostającej na czasie alegorycznej opowieści George’a Orwella. Ilustracje Odyra przedstawiające zwierzęta wyzwalające się z poddaństwa, a potem żyjące z rezultatami swojej rewolucji są malarskie i sugestywne, jednocześnie swobodne i pouczające.

The New York Times

Mocne pociągnięcia pędzla Odyra doskonale podkreślają orwellowską satyrę.

New York Journal of Books

Ekspresyjna paleta akwarelowych barw ma w sobie coś poruszającego, pasującego do intensywności oryginalnego tekstu Orwella… Odyr po mistrzowsku oddaje klimat angielskiej prowincji i sceny szokującej przemocy; atmosfera i emocje są trafione w punkt.

Publisher’s Weekly
folwark zwierzęcy,komiksfolwark zwierzęcy,komiks

George Orwell urodził się 25 czerwca 1903. Urodzony w Motihari w Bengalu, do Anglii przyjechał w 1907 roku. Brytyjski pisarz i publicysta, uczestnik hiszpańskiej wojny domowej. Jego dzieła odznaczają się inteligencją, dowcipem i wrażliwością na nierówności społeczne. Zagorzały krytyk systemów totalitarnych, zwolennik socjalizmu demokratycznego. Zmarł 21 stycznia 1950.

Odyr to brazylijski pisarz, rysownik i malarz. Jest współautorem powieści graficznej Guadalupe, napisanej z poetką Angélicą Freitas i wydanej przez Companhia das Letras. Opublikował także książkę Copacabana, napisaną wspólnie z Lobo.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...