Falkon 2016 – finalna wersja programu

2 minuty czytania

Informacja prasowa

Już w ten weekend do jednego z największych polskich bastionów fantastyki, Lublina, zjadą pasjonaci gatunku z całego kraju. Powód jest jeden – konwent Falkon. Organizatorzy przygotowali dla nas wszystkich multum atrakcji i wiele niespodzianek, o czym możecie przekonać się dzięki programowi w ostatecznej, uzupełnionej wersji. Znajdziecie go pod tym adresem.

falkon 2016

Warto również wspomnieć, że Falkon zapewnia ułatwienia dla niepełnosprawnych; dla takich osób gwarantuje miejsca w pierwszych rzędach w salach prelekcyjnych, pełną dostępność wind oraz otwartość wolontariuszy, którzy będą przeznaczeni do pomocy niepełnosprawnym w wejściu do szkoły programowej i sleeproomu oraz przemieszczaniu się po miejscach niedostosowanych dla takich osób.

Nad bezpieczeństwem imprezy będą czuwać profesjonalni ochroniarze oraz grupa organizatorów, która będzie pomagać w zapewnieniu najlepszych warunków. Organizatorzy i wolontariusze będą dokładać wszelkich starań, by zabawa uczestników konwentu nie była w żaden sposób zakłócana. Nie jest to jednak możliwe bez pomocy samych uczestników, dlatego Organizatorzy proszą o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie zachowania niebezpieczne lub naruszające zasady współżycia społecznego, w tym na osoby agresywne, nietrzeźwe lub natarczywe wobec innych uczestników konwentu. Osoby będące świadkami takich incydentów proszone są o zgłaszanie ich do organizatorów imprezy lub na telefon zaufania. Numer telefonu to 737 572 769.

falkon 2016

Organizatorzy dokładają szelkich starań, by uczynić teren Festiwalu jak najlepiej dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Teren Targów Lublin jest w pełni przystosowany do ich potrzeb, a na etapie przygotowywania festiwalu podjęto pewne decyzje, które dodatkowo powinny ułatwić uczestnictwo w Falkonie osobom z niepełnosprawnością. Ułatwienia:

  • osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie mogą podchodzić do akredytacji z pominięciem kolejki;
  • w każdej sali prelekcyjnej znajdują się odpowiednio oznaczone: * przestrzeń dla wózka inwalidzkiego oraz miejsce dla opiekuna osoby z niepełnosprawnością, * dwa miejsca z przodu dla osób niedowidzących i niedosłyszących. W przypadku zajęcia takiego miejsca przez osobę nieuprawnioną, musi ono zostać zwolnione na prośbę osoby, której przysługuje;
  • na terenie Targów Lublin znajdują się windy.

Szkoła programowa, niestety, nie posiada podjazdów ani wind – w przypadku trudności z dotarciem do sal programowych organizator prosi o zwracanie się o pomoc do wolontariuszy. Obsługa Falkonu została poinstruowana, by zwracać uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...