Spider-Man wraca do MCU

Kiedy pojawiła się wiadomość o braku porozumienia między Disneyem a Sony, część osób mogła obawiać się o przyszłość Spider-Mana. To bowiem oznaczało – i co już potwierdzał nawet Kevin Feige, prezes Marvela – że Pajęczak ponownie znajdzie się poza MCU. A właściwie to znalazł się poza MCU.

spider-man

Nie zdążyły jednak ruszyć prace nad kolejną częścią serii, w życie nie weszły żadne nowe wielkie plany... Minął ledwie miesiąc od publikacji newsa – a Spider-Man już do MCU wraca.

Kością niezgody miała być kwestia zysku – kto ile zarabia na filmach ze Spider-Manem w roli głównej. Disney do tej pory otrzymywał tylko 5% z wpływów i przy określaniu nowej umowy zażądał 50%, co z kolei nie spodobało Sony.

spider-man

Koniec końców firmy doszły do porozumienia. Nie wiadomo, jakiego konkretnie, ale Disney z Sony na pewno wyprodukują wspólnie jeszcze jedną odsłonę. Spider-Man powinien też zagościć w innym filmie MCU, a być może pojawi się także w uniwersum tworzonym przez samo Sony, ponieważ Feige wspomina, iż to jedyny superbohater, który może występować różnych filmowych uniwersach.

Co w jeszcze dalszej przyszłości? Czas pokaże, ale najprawdopodobniej przedstawiciele obu gigantów ponownie usiądą przy stole i zaczną nowe negocjacje. Na razie jednak mają do zrobienia przynajmniej jednego "Spider-Mana".

Komentarze

0
·
Za dużo tego Spider-Mana...........

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...