Piłka Nożna- ogólnie

Nasza reprezentacja ma tendencję do olewactwa łatwych zespołów i dostawania potem od nich w d... Zwłaszcza w 8x minucie.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Grupy Euro 2008

Grupa A
1. Szwajcaria
2. Czechy
3. Portugalia
4. Turcja

Grupa B
1. Austria
2. Chorwacja
3. Niemcy
4. Polska

Grupa C
1. Holandia
2. Włochy
3. Rumunia
4. Francja

Grupa D
1. Grecja
2. Szwecja
3. Hiszpania
4. Rosja

Można powiedzieć, że te losowanie było teoretycznie szczęśliwe. Nie wpadliśmy do grupy śmierci (Grupa C) i rywale są w naszym zasięgu.

Pierwszy mecz rozegramy z Niemcami. Osobiście sam chciałem, żebyśmy trafili na tą drużynę (rewanż za MŚ) i moje pragnienie się spełniło. Z pewnością nas zlekceważą i jeżeli utrzymamy dobrą formę (akurat przełom maj/czerwiec nasza reprezentacja gra niestety cieniutko) to powinniśmy ich pokonać. Niby strzelili najwięcej bramek i stracili najmniej, ale z takiej grupy co oni mieli, to by każdy wyszedł bez problemu Poza tym limit szczęścia Niemców i naszych porażek z nimi już się wyczerpał i to teraz nam się należy wiktoria

Potem mecz z Austrią. Dobry rywal, choć gospodarz. Wiadomo, że ściany i co za tym idzie arbitrzy będą im pomagać, ale Austria do wymagających przeciwników nie należy. Warto wspomnieć, że ich największą gwiazdą jest średniak z Panathinaikosu (a w podstawowym składzie jest piłkarz z drugiej ligi... norweskiej), a podczas ostatnich meczów towarzyskich remisowali z Kanadą i Maltą.

Ostatni mecz będzie z Chorwacją - teoretycznie najsilniejszym rywalem. To ona rozdawała karty w silnej grupie z Anglią, Rosją i Izraelem. Ma wielu świetnych graczy klasy światowej (Eduardo, Krajncar czy Olić) i może być bardzo ciężko. Remis bym z nimi brał w ciemno, choć też nas pewnie zlekceważą i liczę, że z nimi powalczymy.

Podsumowując jest szansa na ćwierćfinał
Odpowiedz
Z mych marzeń grupowych to tylko Chorwacja nie pasuje. Typowałem i pragnąłem dla nas Austrii, Niemców i Szwecji. Jednakże takie rozłożenie mnie cieszy. Jak Tokar słusznie powiedział jest szansa, ze Niemcy nas zlekceważą, ale... Ja i tak typu 1:0 dla nas przy bramce Smolarka gdzieś w drugiej połowie, albo i pod koniec meczu. Szczerze to najbardziej w sumie boje się meczu z Chorwacją i tutaj może wielu zaskoczę, ale jeżeli wygramy z Niemcami to nie zdziwiłbym się gdyby tabela na końcu prezentowała się następująco:
1.Chorwacja
2.Polska
3.Niemcy
4.Austria

Co do pozostałych grup to:

Grupa A - Szwajcaria raczej nie namiesza. Różnie może być z Turcją, która kto wie czy by nie zaskoczyła Portugalii w jakiś sposób. Tutaj za faworyta uważam naszych rywali z el. MŚ 2010 - Czechów. Drugie miejsce obstawiam między Turcją, a Portugalią.

Grupa C - grupa śmierci? Jak dla mnie Francja jest teraz wypalona mimo efektów. 1.Włochy 2. Holandia i mam nadzieję, że się nie pomylę

Grupa D - tutaj największa niewiadoma jak dla mnie i kto wie czy to nie będzie niewiadoma na miarę meczu finałowego q-Q Hiszpanie winni wyjść, ale też nie stawiałbym, że z pierwszego miejsca. Grupa w kratkę - aż boję się obstawiać mecze tych drużyn, ale jeszcze zobaczymy jak będzie z formą reprezentacji na wiosnę.To jak robimy zakłady na forum GE na EURO2008? ;>
Odpowiedz
Boniek to staje się już śmieszny

"Wtedy razem z nami spadnie 15 innych klubów, bo przecież oficjalnie się mówi, że wszyscy sprzedawali i kupowali. To dlaczego tylko Widzew ma spadać?"

Bo na jedyny, krystalicznie czysty klub według pana Bońka są podobno dowody, a na resztę po prostu takich brak ?

"Czytałem przez kilka ostatnich dni, że szef Wydziału Dyscypliny pan Tomczak miał zrezygnować z funkcji, jednak wycofał się z tego pomysłu. A szkoda, lepiej byłoby żeby odszedł. Pan Tomczak to stary "Legionista" i on zieje nienawiścią do Widzewa, dlatego chce nas karać."

Oj... komuś tu zabrakło już argumentów, bo się łapią tych najbardziej absurdalnych

Szkoda gadać w ogóle...
Odpowiedz
coś dawno nikt tu nie pisał... dowcipy pierwsza klasa:]

Co sądzicie o euro2008 i jaki przebieg będzie euro miało?
Odpowiedz
Witam po mojej długiej nieobecności
Dawniej był to mój ulubiony temat i nadal jest więc muszę go ruszyć :>

Euro 2008? Dla nas Polaków będzie to bardzo ekscytujący turniej gdyż w końcu gra nasza drużyna Ogólnie jednak patrząc turniej będzie raczej nudny. Co do naszej grupy to:

Niemcy - nigdy nie wygraliśmy z nimi, są zawsze groźni, sukcesem będzie remis w meczu z nimi.

Chorwacja - jak dla mnie największa rewelacja elim. do Euro 2008, jeśli utrzymają formę z elim. to nie są tylko w stanie z nami gładko wygrać, ale także zajść bardzo wysoko w całym turnieju, mecz z nimi będzie dla nas kluczowy.

Austria - niby słabi, niby nic ostatnio nie pokazują, ale ja gospodarzy turniejów boję się z reguły, bo najczęściej sprawiają niespodzianki, tak czy inaczej tu wierze w nasze pewne zwycięstwo.

wersja optymistyczna:

Austria -:- Chorwacja zw. Chorwacji
Niemcy -:- Polska remis
Chorwacja -:- Niemcy zw. Chorwacji
Austria -:- Polska zw. Polski
Polska -:- Chorwacja remis
Austria -:- Niemcy zw. Niemiec

Tabela:

1. Chorwacja 7 p.
2. Polska 5 p.
3. Niemcy 4 p.
4. Austria 0 p.


Oby się sprawdziły te moje przepuszczenia
Odpowiedz
Oby tylko na Euro w bramce nie stanął Dudek!!! Ciebie prosimy, wysłuchaj nas panie .


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Cóż ja sądzę, że bez problemu możemy zająć 1. miejsce... Czemu??
ano ze względu na mizerną formę Niemóców, poiom Austrii i doświadczenie Chorwacji...

Jeśli nasz chłopcy będą starali się tak jak do tej pory, myślę, że ćwierćfinał dla nich będzie za mało.

A Dudka chętnie bym zobaczył w bramce naszej rep.
Odpowiedz
Sądzę, że najtrudniejszy mecz będzie z Niemcami, jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak limit szczęścia, jednak teraz jesteśmy lepszym zespołem niż na MŚ2006 i Niemcy nie są u siebie, a wtedy było blisko remisu, więc mamy szanse

Nie lekceważyłbym również austraków, już nie raz gospodarze takich imprez pokazywali się z lepszej strony niż zazwyczaj

Odpowiedz

Cytat

już nie raz gospodarze takich imprez pokazywali się z lepszej strony niż zazwyczaj


Głównie dzięki sędziom.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że tak jest, przykładem mogą być np. Francja, Niemcy, Portugalia (drużyny te są w światowej czołówce), ale Korea już raczej nie

Odpowiedz
Właściwie to Niemcy nie pokazali na tamtym mundialu jakiejś wielkiej formy, to raczej inne zespoły zeszmaciły. A Korea nie dość, że grała lepiej niż kiedykolwiek, to jeszcze "ściany" jej pomagały (nie wspominając już o niektórych decyzjach sędziów). O.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
A jednak im się udało, a przy szczęściu naszej reprezentacji... lepiej nie myśleć

Odpowiedz
Ja tam jestem pełen nadziei, jak zawsze. Tylko, że zazwyczaj kończyło się to objawami nerwicy i opisem na gg `Synonimy słowa "ch*j" - Paweł Janas`. Ale! Nowa epoka w reprezentacji. Chłopaki wypruwają sobie żyły na zgrupowaniach i wracają prawie martwi do klubów. Dobrze, że chociaż w jednym miejscu się starają. Miła odmiana. Sądzę, że są w stanie wyjść z grupy i życzę im tego bardzo mocno!
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jak dla mnie to najciężej będzie z Chorwacją.

Niemcy wcale nie są tacy mocni jak myślą. Przejechali ekspresowo i rewelacyjnie przez eliminacje z powodu banalnej grupy, w ostatnich meczach nie zachwycają. Poza tym Bundesliga jest ostatnio w straszliwej zapaści, a piłkarze niemieccy są obecnie bez formy. Dodaj do tego nadmierną pewność siebie oraz zlekceważenie nas i powinniśmy wygrać.

Austria jest gospodarzem, ale dajmy spokój co to za zespół... Ściany pomagają, ale trzeba też sobą coś prezentować. Poza tym oni mają takich kibiców, że nas 2000 przekrzyczy ich 8000 Wystarczy ich tylko nie zlekceważyć i powinniśmy się cieszyć z kompletu punktów.

Chorwaci to jest obecnie klasowy zespół. Młodość, talent i poukładana, zgrana drużyna może wygrać z każdym. Ich piłkarze obecnie błyszczą na europejskich boiskach w najlepszych zespołach. Powiem jedno: będzie ciężko. Przynajmniej o tyle dobrze, że ich najlepszy snajper - Eduardo da Silva nie będzie grał.
Odpowiedz
Wiecie, Polska po ostatnich eliminacjach, po ostatnich wygranych, choćby z Czechami - dała się w końcu zauważyć na arenie międzynarodowej. Oczywiście nie ma co się oszukiwać, że wszystkie wypowiedzi adresowane w naszą stronę są prawdziwe. Nagle trenerzy i piłkarze na całym świecie zaczęli powtarzać, ze `z Polską trzeba się liczyć, że w końcu pokazujemy to na co nas stać, że w końcu zajmujemy należyte miejsce w czołówce europejskiej` - to raczej taka czysta kurtuazja. Sądzę, że tak naprawdę wciąż nas nie doceniają i to może być nasza siła.

A komentując to, co napisał Tokar:

Niestety, nie wszyscy kadrowicze niemieccy prezentują słabszą formę. Jasne, jest paru (choćby Podolski - z czego się bardzo cieszę!), ale wciąż są w stanie prezentować tą swoją toporną grę, dzięki której prędzej, czy później są w stanie zgnieść większość zespołów. Jednak po raz pierwszy od wielu lat w końcu są w naszym zasięgu!

Austria - jedyne, czego się obawiam to to, że są gospodarzami. Nawet nie martwi mnie to, że w ostatnich meczach kontrolnych wypadali lepiej, niż wcześniej. Na kibiców nie mają co liczyć moim zdaniem, przynajmniej w pierwszym meczu (jeśli wygrają... wtedy może się to zmienić) - wystarczy przypomnieć pomysł wycofania reprezentacji z turnieju, wystosowany przez kibiców.

Chorwacja - cholery jedne, Krajncar zrobił tam dobrą robotę. Ale to nie przypadek. Ich piłka od paru lat rozwijała się w dobrym kierunku. Powoli ich piłkarze przedostawali się do zachodnich, dobrych klubów, nie grzali ławy, a często nadawali ton tym zespołom. Ehh, może za parę lat taka sytuacja będzie również w Polsce. Fakt, da Silva nie będzie grał, ale mają jeszcze wielu dobrych piłkarzy, więc nie ma co się tak bardzo cieszyć. Tym bardziej, że naprawdę szkoda chłopaka. Trochę więcej pecha i nie zagrałby w piłkę już nigdy. Szczerze mówiąc wolałbym żeby taka sytuacja się nie zdarzyła i żeby mógł sobie spokojnie w mistrzostwach grać.

Aye!
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jak wiadomo wszem i wobec, o godzinie 16 Don Leo ogłosił 26 z 32 wybrańców, którzy pojadą z nim na obóz przygotowawczy do Euro.

Odpadli:
1. Kowalewski
2. Goliński
3. Radomski
4. Piszczek
5. Janczyk
6. Wichniarek

O ile do pierwszej piątki nie mogę mieć pretensji do szkoleniowca za ich odrzucenie, to o tyle odrzucenie na tym etapie Wichniarka co najmniej dziwi. Jeden z nielicznych, który regularnie gra w zagranicznej lidze i do tego strzela gole. Niekwestionowana gwiazda swojej drużyny, często ratuje ekipie z Bielefeld punkty. Dobra, w porządku - gdybyśmy mieli taką sytuacje z napastnikami jaką mamy z bramkarzami, to bym się w ogóle nie kłócił - ale nie mamy.

Autentycznie nie wiem kto nam ma na tym Euro strzelać bramki prócz Smolarka ?
*Zahorski jest młody i nie wiadomo czy nie zje go stres. Loteria, typ rezerwowego, który jedzie po doświadczenie.
*Saganowski jest dobry, ale do optymalnej formy trochę mu brakuje - do pierwszego składu bym go nie brał - raczej typ takiego "super rezerwowego", który w 60-70 min. wejdzie na boisko i zacznie siać spustoszenie na zmęczonym rywalu.
*Żurawski to raczej gość od odwalania brudnej roboty niż do strzelania bramek (co pokazał w eliminacjach).
*Matusiak ? Gość się gdzieś zagubił po transferze do Palermo. Wypożyczenie do Wisły miało być ruchem transferowym sezonu, a on sam miał być objawieniem ligi. Skończyło się, jak się skończyło. Pokazał niewiele, teraz gra końcówki (13 min. podczas dwóch ostatnich kolejek, to mówi wiele). Według mnie trochę nieporozumienie z nim. Wiadomo, że trzeba dbać o atmosferę w zespole, ale bez przesadyzmu, nie można krzywdzić innych.

Poza tym dziwi mnie pozostawienie takich graczy jak Garguła (bez formy) czy Pazdan, ale liczę że zostaną odrzuceni 28 maja.

Pozostaje mi tylko wierzyć Leo, że uczynił dobrze. Nigdy w niego nie wątpiłem, to teraz nie zwątpię. Na podsumowania czy zrobił dobrze przyjdzie mi powiedzieć po 16 czerwca (ostatni mecz eliminacyjny).

[Dodano po miesiącu]

Dany - Hehe, starali się, starali... i dali dupy pod koniec jak zawsze.
Strażnik - No i remis. Kończymy panowie.
Ati - Jaaki żal.
Strateks - Szzz. Potnijmy się.
Rangramil - Nie, dajcie mi kij, pałkę, albo gazrurkę. Ja pójdę pogadać z tamtym sędzią. Ale tak dobitnie mu przył... to znaczy wyłożę, chciałem rzec, całą sprawę, że się nie pozbiera.
Tokar - Sędzia dał dupy, a nie oni :'/
Ammon - Nie wiem czy powinienem się śmiać czy płakać...
Rangramil - To weź kija, jak ja i idziemy. \jak skończymy, będziemy się śmiać, a reszta, płakać.
Ekhtelion - Szkoda chłopaków. Starali się jak diabli, a na koniec taki numer.
Darnok Smith - Załamka... confused.gif
Ekhtelion - Taki zawód sędziego to bardzo niebezpieczna robota... Zwłaszcza jak się sobie narobi 30 tys. wrogów w ciągu 15sek...
Tokar - No, ale sobie narobił 50 tys. przyjaciół i zarobił na dobrą wille oraz samochód. Chociaż gdybym był Austriakiem, to byłbym zniesmaczony po takim remisie. Mam nadzieje, że za 4 lata u Nas nie będzie takich wałków.

Ja od siebie dodam, że czuje się jakbym dostał w twarz. Pierwsza połowa, to było coś fatalnego w Naszym wykonaniu. Daliśmy się zaskoczyć szybkim Austriakom, którzy wchodzili w polską defensywę jak w masło. Fatalnie grał Jop, Lewandowski źle podawała, Krzynówek i Smolarek nie istnieli. Gdyby nie Boruc (Boże dzięki za niego ), to skończyłoby się tragicznie. Nie zwalałbym na Naszych, bo tak im zaskoczyć dali się takie tuzy piłki jak Niemcy czy Holandia. Po dość fartownej bramce zagraliśmy swoje i rywal nie istniał. Szkoda zmarnowanych sytuacji, szkoda... Sam Beenhakker powiedział, że przez 40 lat takiego przekrętu nie widział (a grał wszędzie i o wszystko), więc co więcej dodać. W takich sytuacjach powątpiewam w futbol. Jak dla mnie gość w ogóle nie powinien już gwizdać, na zawsze.. Nasi zostawili serce na boisku i należą im się wielkie brawa na stojąco !
Odpowiedz
No cóż - a więc przyznam się publicznie do bycia ogrem, albowiem miałam szczerą nadzieję, że Leo zrobi późne średniowiecze z tyłka Webba za to co zrobił... Przy okazji poleciała tu taka wiązanka, ze komuś uszy mogły odpaść. Ta... Piłka nożna jest nerwową grą...
Odpowiedz
Ma ktoś adreś do Webba? Bo szykuje ekipe na niego;)
Yo nyggas i`m a Garcik:D

Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...