[TESV] Gromowładni czy Cesarstwo?

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krolthalmoru dnia wtorek, 20 marca 2012, 23:24 napisał

Zgadzam sie lecz są czary przeciwne i thalmor tak czy inaczej zwycięży pozatym thalmor to sojusznik a nie wróg cesarstw.I o tym nie zapominjmy Elfy sa lepsze od ludzi w tej grze a gromowładni to zupełnie iina bajka-banda chłopów pod przywódstwem nieudolnego polityka brakującemu władzy i poparcia.

[Dodano po 4 minutach]

Konkondrat bieli to zbawienie i bezpieczenstwo wszyskich ras byc może kosztem chwilowego uniżenia lecz to coś takiego jak UE.Gromowładni to miejcowa zaboobonna chołota która myśli że podbije świat.Talos to brudna plama na czystej chuście cesarstwa a nie Konkondrat bieli i złota.Wysokie elfy to nie tylko magowie pozatym inne rasy służa w ich armiach leśne elfy khajiici i cesarsy!


Gromowładni to po prostu prości nordowie, którzy walczą o swoją wolność. Może i jestem ślepy, ale nie zauważyłem, żeby Ulfricowi zachciała się władza nad światem.

Zresztą ten twój Thalmor nie jest taki wspaniały - przecież oni najchętniej więzili i zabijali by każdego kto by mu się sprzeciwiał jak widać na przykładzie tego gościa z Białej Grani, którego Thalmorczycy więzili (w tej chwili nie pamiętam imienia)

Nie jest on też niezniszczalny - w końcu smocze dziecię może niszczyć ich agentów na każdym kroku - w ambasadzie, w forcie gdzie trzymają gościa z Białej Grani, Ancana który - jak to Thalmorczycy - chce podbić świat i wreszcie tych agentów, którzy chcą zabić Esberna.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Bhaal998 dnia środa, 21 marca 2012, 21:52 napisał

Gromowładni to po prostu prości nordowie, którzy walczą o swoją wolność. Może i jestem ślepy, ale nie zauważyłem, żeby Ulfricowi zachciała się władza nad światem.

Zresztą ten twój Thalmor nie jest taki wspaniały - przecież oni najchętniej więzili i zabijali by każdego kto by mu się sprzeciwiał jak widać na przykładzie tego gościa z Białej Grani, którego Thalmorczycy więzili (w tej chwili nie pamiętam imienia)

Nie jest on też niezniszczalny - w końcu smocze dziecię może niszczyć ich agentów na każdym kroku - w ambasadzie, w forcie gdzie trzymają gościa z Białej Grani, Ancana który - jak to Thalmorczycy - chce podbić świat i wreszcie tych agentów, którzy chcą zabić Esberna.

Nordowie to chłopi wieżacy w talosa a talos to plama na białej chuście cesarstwa chanbi je.Zauważ dziki człowieku iż Dovakin jeśli wiesz kto to jest,może stanąc po stronie thalmoru gdyż może to być altmer.Cesarstwo jest na tyle mądre że zgodziło sie na Konkondrat bieli i zlota.Być może wojna nie wybuchnie gdy skyrim przejmnie wspaniałe cesarstwo.Cesarz może zostać choćby tullius a le na pewno nie ulfric!!!!!
Odpowiedz
To gadanie jest bez sensu tylko zaśmiecamy temat. Temat brzmi "Gromowładni czy cesarstwo", więc trochę od niego odbiegliśmy. Ty kochasz swój Thalmor ja gromowładnych i jest git.

Dobra ja już nie piszę, bo ciągle w zasadzie piszę o tym samym. Jeszcze ktoś mnie posądzi o nabijanie postów.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Bhaal998 dnia czwartek, 22 marca 2012, 14:28 napisał

To gadanie jest bez sensu tylko zaśmiecamy temat. Temat brzmi "Gromowładni czy cesarstwo", więc trochę od niego odbiegliśmy. Ty kochasz swój Thalmor ja gromowładnych i jest git.

Dobra ja już nie piszę, bo ciągle w zasadzie piszę o tym samym. Jeszcze ktoś mnie posądzi o nabijanie postów.

trudno thalmor a przede wszyskim cesarstwo zniszczy twoje bydlarskie zgromadzenie gromowładnych
Odpowiedz
Rozkręciła się dyskusja. Może trzeba założyć oddzielny temat na temat Thalmor vs inne rasy? mam tylko pytanie. Czemu sądzisz że Talos to hańba? Tiber podbił całe(?) Tamriel, w tym też Aldemrów. Więc nie dziwie się że Wysokie Elfy go nie lubią. Ale nie można mówić o nim że hańbi cesarstwo o to własnie dzieki niemu te Cesarstwo stało się potęgą i to własnie on jest bohaterem ludzi.
Odpowiedz
Chciałbym przypomnieć, że Dunmerowie nie bez powodu są tak źle traktowani przez mieszkańców Skyrim. Są dumne i strasznie uparte.
Nie wiem ile osób tutaj grało w Morrowind'a, więc chciałbym zaznaczyć iż Dunmerowie praktykowali masowe niewolnictwo. Gdyby to Nordowie musieli zbiedz do ich ojczyzny prawdopodobnie stali by się w dużej mierze niewolnikami, poniewarz Dunmerowie polowali też na ludzi i ich "przysposabiali" do nowego stylu rzycia. Zresztą nawet w Skyrim macie Quest dotyczący tego. Jeden z niedobitków rodu Telvanni zdaje się chce sie dowiedzieć o swym pochodzeniu i masz mu zdobyć dziennik jego rodzica zdaje się.
Tam jest ładnie opisane jak to niewolnicy zdaje się Argoniańscy buntują się i robią pogrom. Ten kto pisał dziennik wspomina iż tysiące ich były tylko w okolicy miejsca jego ukrycia, więc ciekawe ilu było ich w innych częściach Morrowindu.
W takim świetle odrzucałbym że obawy wobec Dunmerów jeżeli nawet przez nich samych niewymyslone są bezpodstawne. Gdyby im pozwolono czuć się jak w domu to w ciągu kilku lat rozpoczeliby znowu handel niewolnikami...
Odpowiedz
Ale z tego co mi się wydaje to niewolnictwo zostało zniesione. Jedyne gdzie dalej ten incydent ma miejsce jest chyba miasto Łza w Morrowind.
Odpowiedz
Mi sie wydaję że fajni są Gromowładni i ich przywódca Jarl Ulfric Gromowładny poza tym cesarscy chcieli mi odciąć głowe a gromowładni chcieli pomóc mi uciec.Więc decyzja jest jasna Gromowładni.
Odpowiedz
Problem z wiarą w Talosa polega na tym, iż zaczęto czcić człowieka na równi z bogiem. Jeśli stwarza się możliwość powstania tak silnego kultu, którego obiektem jest człowiek, może to zostać w prosty sposób wykorzystane do większej kontroli ludu, nawet do narzucenia takowej wiary. Bo przecież skoro Tiber Septim został bogiem, to czemu Ulfric ze swoimi zapędami nie chciałby w końcu skorzystać z tej bramki i także "ewoluować" do takiej rangi, jeszcze za swojego życia.
Elfy zauważyły błąd cesarstwa, które pozwoliło na tak dalece posunięty kult człowieka.
Zresztą w cesarstwie także zauważono problem, pojawiały się także sygnały, że samo powstanie kultu Talosa przysporzyło więcej złego pamięci Septima, niż dobrego. Zapomina się w tym wszystkim jak wielkim był człowiekiem, ja mądrym i rozsądnym władcą, ile dokonał za swojego życia.
W kontekście tego zlikwidowanie kultu, przy podpisywaniu konkordatu nie było tak naganne, jak się je opisuje. Inna sprawa naturalnie - w jaki sposób walczy się z wypłowieniem kultu.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Odpowiedz
Nie wybierałem jeszcze, lecz planowałem dojść do gromowładnych, ale jak tylko przybyłem do Wichrowego Tronu i zobaczyłem jak traktują inne rasy i co tam ludzie robią... kiedy przybyłem do miasta byłem bardzo rozczarowany. A w dodatku tam nawet mały dzieciak z sierocińca jest mordercą(chodzi o Aventusa Arentino). Na dodatek jeszcze chcą podbić Białą Grań, po tym stwierdziłem, że dołączam do cesarskich.
Odpowiedz
Latam po Skyrim , dobiłem 25 lvl, a ciągle nie moge podjąc decyzji ,do kogo się przyłączyć.
Dlatego wpisałem odpowiedni zwrot na google i zanalazłem te dyskusję.Ponieważ kazdy z graczy miał niejaki problem z wyborem strony, nalezy sadzić ze twórcy całkiem niezle sie spisali.
I dobrze. Nie ma tu dobrej i złej strony, sa jedynie strony w róznych odcieniach szarości. Argumenty zrównoważone.
Fajne to.
Jedyne co w moim mniemaniu mogłoby mnie skłonić do przyłaczenia sie do Gromowładnych - to zakaz wiary w Talosa.
Niestety jak moi przedmówcy wspomniali o Ulfriku jako agencie Talmoru, oczami wyobraźni ujrzałem całą sieć intryg Dominium Thalmorskiego.
Czyli specjalnie umieszczono w konkordacie ten zapis, aby Ulfrik mógł zebrać wokół siebie neizadowolonych i wszcząć bunt.To osłabia Cesarstwo, a ten fakt wykorzystuje dominium do dalszej wojny by je nadgryzać terytorialnie.
Jeżeli Skyrim odłączą się od Cesarstwa(wiara w Talosa znów wychodzi na światło dzienne) , to Dominium łyka osłabione Cesarstwo, być moze nawet z pomoca Skyrim. Pózniej Dominium nie pozostawia Skyrim samemu sobie i albo wasali je , albo w razie odmowy podbija. I w tym momencie , o ironio, znów zakazuje wiary w Talosa.
Jeżeli Ulfrik zostanie pobity, to cesarstwo uwikłane w wojnę domową zostaje osłabione na korzyść wrogów.

p.s. wprawdzie poczatek dyskusji trwa od kilku m-cy, ale co mi tam:)
Odpowiedz
Oj tam podbija. Nikt nie powiedział, że w razie zniszczenia cesarstwa Skyrim też upadnie. Z tego co wiem Thalmor nie ma swoich szeregach nordów znających smocze krzyki. Skoro smocze dziecię potrafi przemknąć się przez ambasadę thalmoru, zniszczyć ich fort, udaremniać ich wszelkie plany (w zasadzie samotnie), to w raz z nordami mógłby odpierać też ich ataki. Zresztą jak zapewne wiadomo po przejściu fabuły głównej niektóre smoki po śmierci Alduina są przyjaźnie nastawiane (ba, mamy nawet jednego oswojonego). No co innego, gdy smocze dziecię umrze np ze starości, bo pewnie Siwobrodzi nic by nie zrobili jak podczas ostatnich rządów Alduina. Miejmy nadzieje, że twórcy rozwieją wątpliwości tworząc następną część...
Odpowiedz
Cóż na początku wybrałem Gromowładnych,przeszedłem całą gre i zaczaołem nowa nie jechałem sam watek fabularny aby jak najszybciej wykonać zadanie.W ambasadzie Thalmoru cos mnie natkneło,by szperać gdzie sie da co ujrzałem książke o nazwie tajne dokumenty.Przeczytałem cała(wtedy jeszcze do nikogo sie nie dołaczyłem)i tak czytałem,czytałem dowiedziałem sie tego że Ulfric i ten jego ,,Bunt`` jest kierowany przez Thalomr,wtedy sie dołaczyłem do Cesarsta i z uśmiechem na twarzy zabiłem Ulfrica
Odpowiedz
Popieram Gromowładnych, cesarz i cesarstwo to zwykli tchórze, którzy przestraszyli się grupki elfów ... cesarz aby zachować tron i władzę po prostu się poddał i podpisał ten "traktat pokojowy" ... śmieszne..
Odebrali wiarę w Talosa co dla nordów było niewybaczalne. Nie dziwię się że Ulfric stanął przeciwko cesarstwu.
Cesarz nie powinien podpisywać tego konkordatu. Powinni byli walczyć z pełną siłą, a pokonali by Thalmor i Wielka Wojna zakończyła by się zwycięstwem.
Przeszedłem grę wiele razy, za każdym razem stając po stronie gromowładnych. Raz dołączyłem do legionu, ale tylko jak wracałem do tego Tulliusa odechciewało mi się grać... nie ukończyłem wszystkich zadań legionu. Nie mogłem znieść mordy tego Tulliusa
Odpowiedz
Ja wybrałem gromowladnych bo oni ci pomagają ,a cesarscy chcą cię zabić
Odpowiedz
A ja mimo wszelkich argumentów nadal mam problem. Ukończyłam raz po stronie Gromowładnych i czułam niesmak po ostatniej rozmowie z Ulfrikiem, wydał mi się zwykłym egoistą, który nie wie co robić, po przejęciu ukochanego tronu Samotni. Z drugiej strony mamy Tuliusa, który w sprawach Nordów słucha porad Rikke, co czasem tworzy dziwne sytuacje, gdy podkomendna zwraca dowódcy uwagę, że strzelił gafę. Wybór jest wyrównany, każda ze stron ma nie fajnego dowódcę (przynajmniej tak jest moim zdaniem), a każda ma też swoje racje. Cesarstwo dąży do utrzymania jedności z paktu, który spisał Talos zakładając Imperium, początkowo to Skyrim było sercem cesarstwa, a Cyrodil jego głową, co widać jeszcze w Oblivionie, gdzie nordowie są jedną z najważniejszych sił militarnych i najwierniej przestrzegają wszelkich traktatów Cesarstwa. Z kolei Gromowładni walczą o wolność otwartego wyznawania Talosa, nie chcą tego robić po cichu w ukryciu narażeni na ataki Thalmoru. Bethesda świetnie dopracowała ten konflikt, zgadzam się tu z większością przedmówców, każdy powinien wybrać to, co lubi najbardziej : honor i dumę Gromowładnych, albo porządek i dyscyplinę Cesarstwa, ewentualnie ambicje i egoizm Thalmoru, jak nie którzy wolą A co do Nordów, moim zdaniem wystarczy porozmawiać z Alvorem w Rzecznej Puszczy, jego słowa bazują na stwierdzeniu, że Nordowie nie powinni walczyć z Cesarstwem, bo prawdziwy Nord nie jest zdrajcą i nie obraca się nagle od wieloletnich przyjaciół.

PS. Gram Altmerką i jestem z tego dumna
Odpowiedz
heh, ale to Cesarscy chcieli was zciąć, a nie Gromowładni. Poza tym Nordowi byli w Skyrim od początku a cesarstwo toleruje inne rasu aby mieć silniejsze legiony a Gromowładni w szeregach chcą rodaków aby wiedzieć na co mogą liczyć ( s kąd mają wiedzieć jakie są inne rasy ) a co do elfów to mają swókj kraj i nikt nie kazał m przybywać do skyrim.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gromowładny dnia niedziela, 28 października 2012, 17:45 napisał

a Gromowładni w szeregach chcą rodaków aby wiedzieć na co mogą liczyć ( s kąd mają wiedzieć jakie są inne rasy )

To w takim wypadku, jeśli bohater nie jest Nordem, powinien nie mieć możliwości dołączenia do Gromowładnych
Odpowiedz
Ja szczególnie wybrałem gromowladnych,cesarstwo ustanowilo z tymi elfami jakis traktat a ja nie toleruje tego.Ulfric chce sie ich pozbyc i popieram.A i jeszcze w ostatecznej walce przeciwko generałowi i legat to legat walczyła do śmierci a Tulius chcial sie poddac i co to jest za cesarstwo.Moze i Ulfric troszczy sie o siebie bardziej niż o lud ale on sie nigdy nie poddał w walce a Tulius tak.Poza tym to przecież chore że zabraniają wyznawania Talosa mają prawo wierzyć w boga Nordów,ale to cesarscy i elfy oczywiście temu zabraniają.Tulius myślal ,że ludzią sie spodoba ten sojusz z elfami to tu sie mylił.Cesarscy nic nie mają do thalmoru ale gdy oni zabijają Nordów to dziękuje bardzo.Ulfric to tego nie dopuściłby.Ja gram orkiem i bardziej popieram gromowładnych niż cesarstwo.


TO tyle
Pozdrawiam
Odpowiedz
← The Elder Scrolls

Gromowładni czy Cesarstwo? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...