[MUZYKA] System of a Down





Chyba nie ma takiej osoby słuchającej rocka/metalu, która nie słyszała o SoaD'zie.
Jakie są wasze wrażenia? Która piosenka wam się najbardziej podoba? Co myślicie ich tekstach? Członkach zespołu.

Jednym słowem wypowiedzcie się co o nich myślicie
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Właściwie to dziwiłem się dlaczego nie założyłeś tego tematu wcześniej.
SoaD... boski zespół. No cholera, lubię go na równi z Comą, a to naprawdę coś. Ulubiona piosenka, pewnie nie będę oryginalny, to zdecydowanie Chop Suey. Więcej napiszę kiedy indziej. ;p
Dodam jeszcze tylko, że solowa płyta Serija, mimo, że trochę inny klimat, też jest bardzo dobra.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
\,,,/ SOAD 4ever \,,,/



Mój ulubiony zespół. Miałem kilka okresów przejściowych, ale zawsze do niego wracałem. Teraz praktycznie nie rozstaję się z nim. Ulubiona piosenka? Cholera, wszystkie. Nie ma takiej, której bym nie lubił (no ok, '36' jest... dziwna ). Ale jeżeli miałbym tak w ciemno stawiać, to 'Soldier Side'. Oprócz tego 'Roulette', 'Chop Suey', 'Aerials', 'Snowblind', 'Innervision' itp., itd.

Jedynie mam do nich żal, że strasznie fałszują na koncertach. Uszy więdną Ale za to rekompensują to swoim performance'm Jak Serj ubierze się w jakiś płaszcz i zacznie się wyginać, a Daron kręcić w kółko z punkiem na głowie, to nie ma na to mocnych


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Jej...System, mój pierwszy kontakt z taką muzyką . Razem z Zeppelinami chyba ulubiony zespół. Samych członków zespołu bardzo lubię, czytałem parę wywiadów, spoko goście . Zdecydowanie ulubioną piosenką jest BYOB.
Odpowiedz
Podobnie jak Med, zdecydowanie ulubiony zespół, nie ma takiej piosenki która by mi nie odpowiadała ;]

Teksty - w większości poezja w czystej postaci, zwłaszcza Chop Suey!, Toxicity, Soldier Side, Sugar, B.Y.O.B, etc co prawda nie które piosenki musiały być pisane na niezłej fazie jak "This Cocaine Makes Me Feel Like I'm On This Song", czy "She's Like Heroin" (jak sama nazwa piosenki z resztą wskazuje )
Odpowiedz
Generalnie za Nimi nie przepadam, mimo, że robią muzykę w stylu, który ubustwiam.

Przemówiło do mnie jedynie pare piosenek, Hipnotize, Lonely Day ii...

chyba ich największa perełka, B.Y.O.B.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Pierwszy kontakt z zespołem przeżyłam dawno temu podczas jednej z nudniejszych lekcji historii. Płytę zdobyłam na drodze wymiany z... a i owszem, z nauczycielem tego przeokropnego przedmiotu. Zaraził mnie i mi zostało, chociaż to miłość niestety tylko do trzech pierwszych albumów, ostatnio zakopanych w szufladzie (... właśnie mi się o nich przypomniało i odpaliłam Sugar;)). Na ostatnich zbyt wiele jak dla mnie Darona, którego głos sprawdza się jedynie w "chórkach".
"Jakim drzewem możesz być, leżąc na podłodze?"
Odpowiedz

Cytat

Jedynie mam do nich żal, że strasznie fałszują na koncertach. Uszy więdną

Ja bym nie powiedział że to fałsz. Wiele zależy od nagłośnienia. No i wiadomo że na żywo wyjdzie trochę inaczej. Dajmy na to samopoczucie wokalisty itd. No i niekiedy można trochę inaczej zaśpiewać, tzn tu pociągnąć bardziej, tam skrócić itp.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Powiedziałbym raczej, że czasem udaje im się nie zafałszować W szybszych kawałkach tego nie słychać aż tak, ale jak Serj ma śpiewać coś wolniejszego, to daje po uszach strasznie O Daronie już nie wspominając

Nie wiem czy wiecie, ale Serj w kwietniu koncertował w warszawskiej Stodole. Oczywiście śpiewał jedynie kawałki z 'Elect the Dead'.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Nie wiem gdzie ty słyszałeś fałszowanie, ale ja się nie spotkałem. Może to styl Serja.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
http://video.aol.com/video-detail/soad-spi...live/4041845124

'Approaching guiding light'... Jakby owca na pastwisku beczała Ale teledysk fajny. Szczególnie jak Serj zaczyna tańczyć, a Daron obracać się wokół własnej osi

[Dodano po 2 minutach]

Pod koniec jak się rozkręci to wychodzi mu nawet czysto. Btw - strasznie podoba mi się gitara w 1:56. Szkoda, że nie ma tak w oryginale


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Haha i uważasz że to jest fałsz? xd
Chyba fałszu nie słyszałeś. Poza tym Serj różnie 'akcentuje' te same piosenki ; ]
Nawet jeśli miał tam załamanie głosu, to nie można nazwać to fałszem (każdemu sie to zdarza, i nie wodze tu jakiegoś powodu żeby Serjowi zdarzało się super często, Nie mowie tu o Daronie, bo to inna bajka xd)
Btw. Widać że to nagranie ich 'początków' ;p
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Elektryzujący, nieprzeciętny wokal, wplatanie ciężkich bliskowchodnich folkowych motywów - z tym na pewno kojarzę System.
Mimo, że ogółem słucham nieco innej muzyki, to ich wręcz ubóstwiam.

W tekstach starych płyt, których to swego czasu słuchałam nagminnie, ja osobiście wyczuwałam zabarwienie polityczne, ogólny bunt i krytykę, a zamknięte są wg. mnie w dość abstrakcyjną konwencję, trudnych niekiedy sensów.

Dwóch ostatnich płyt, nie miałam okazji przesłuchać w całości.

Co do ulubionych utworów:
* The Legend Of Zelda ;
* Spiders ;
* Toxicity ;
* Fuck the system ;
* Know.

Wykonania koncertowe i wstawki Tankian'a traktujące o dotykających dzisiejszy Świat problemach, są najpiękniejsze. O.

Reasumując - cudo *_*
\"Myślę o rzuceniu każdego dnia, ale potem myślę: pie***yć to. Zasługuję na wszystkie papierosy tego świata.\"

Jestem tru w pizdu.
Odpowiedz
Nie wiem czy wiesz (Tak MED:P) Ale Legend of Zelda, nie jest autorstwa Systemu. A głos wokalisty nie jest głosem Serja. Med gdzieś ma nagranie, w którym Jony lub Shavo nie wiem teraz mówi iż to nie Serj śpiewa oraz że musiało to być zrobione jakimś programem. offff ;p
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Coś takiego swego czasu czytałam, jednak nie zafrapowało mnie to nazbyt - ale... wykonanie, które słyszałam ja, złudnie jak mówisz (czyt. "[...]że musiało to być zrobione jakimś programem[...]") przypominało głos Tankien'a Co nie ujmuje w niczym mojemu podziwowi względem Systemu. O. A Zelda i tak jest dobrym, lekkim kawałkiem. Tyleż .
\"Myślę o rzuceniu każdego dnia, ale potem myślę: pie***yć to. Zasługuję na wszystkie papierosy tego świata.\"

Jestem tru w pizdu.
Odpowiedz
Ok. Niech więc będzie, że Serjowi czasem się głos załamuje

Tutaj jest kawałek tego wywiadu z Shavo odnośnie Zeldy -> http://lesio.neostrada.pl/inne/shavo.mp3

Nie mniej jednak jest to całkiem przyjemny utworek

I tak na koniec dzisiaj (to chyba od Venia mam nawet ):



Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko ;d Lubie sobie posłuchać czasami. Ostatnio jednak na mojej playliście gości również RATM, Rise Against oraz Zebrahead ;d

Odpowiedz
Czas odkurzyć temat Nie wiem czy wiecie, ale pod koniec lipca wyszedł album zespołu Darona i Johna, czyli Scars On Broadway. Dzisiaj usłyszałem kilka piosenek i zobaczyłem jak wyglądają. I doznałem szoku. Dlaczego? Sami zobaczcie:

http://farm3.static.flickr.com/2001/250471...f7c17db.jpg?v=0
http://i.realone.com/assets/rn/img/6/8/1/1...1187-slarge.jpg

Ten grubas to właśnie Daron Oo A John wygląda tak samo jak w Systemie

Natomiast co do stylu muzycznego - klimat jest bardzo odmienny od tego, co prezentował System. Bardziej lajtowy powiedziałbym. Muzyka nie jest zła, ale to jednak nie to. Bardzo podoba mi się kawałek World Long Gone. A tak poza tym... No cóż, brakuje mi tam Serja


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Moje 1st skojarzenie

No a co do samej muzyki, trochę jak Soad, ale to nie Soad. ;]
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] System of a Down - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...