[GII:NK] Kroniki Myrtany Archolos

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Fan gothic* dnia środa, 29 grudnia 2021, 10:53 napisał

Gra po pierwszych kilku godzinach wciąga. Jednak są elementy, które mnie frustrują tj. Eliksiry życia i many leczą % od łącznej puli życia/many. Mam póki co 5 lvl i zupa rybna leczy mi więcej hp niż esencja życia...

Nie używasz przypadkiem modów? Jestem pewien, że mikstury życia działają u mnie normalnie. Później można znaleźć mikstury regeneracji życia, chyba 5% HP co parę sekund.
Odpowiedz
To jest normalne. Na 5 levelu to on ma ze 100 punktów życia. Zupa rybna leczy chyba ze 40 hp, a esencja lecznicza przywraca 20 % ze 100 czyli 20 hp. Jak będziesz miał 200 punktów życia to przywróci ci 40 hp, itd. Nie widzę tu nic frustrującego, po prostu na początku nie opłaca się używać mikstur i lepiej jest leczyć się jedzeniem.
Odpowiedz
Aha jaki ja ślepy jestem. Runa teleportacji była w komnacie po lewej przed wejściem do twierdzy Vardhal xd
Odpowiedz
Czy posągi Innosa zapewniają jedynie premię do życia po złożeniu ofiary? Jestem w 3 rozdziale i jestem łowcą gildii Araxos, a nadal dostaję jedynie 10HP. Dostał ktoś premię do zręczności albo siły tak jak w Gothic 2 NK?
Odpowiedz
Musisz poczekac aż do momentu w którym cortez wróci od dużego bena w tym momencie pozwoli ci do niego wejść na góre wartownik . Wejscie znajduje się za szykfansem tam gdzie jest barman.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Danio* dnia czwartek, 16 grudnia 2021, 09:14 napisał

Czy ktos stracił całkowicie swojego save?
Ja straciłem i czy jest szansa go jakoś odzyskać?
Niestety nie ma takiej możliwosci odzyskania go ,sam utracilem raz save.
Odpowiedz
(spojler)Witam serdecznie ,jeżeli macie problem z walkami na arenie w slumsach i wasz przeciwnik jest za dobry a po kilku walkach macie dość wystarczy że użyjecie jednego magicznego sposobu. W jednym rogu areny(pomieszczeni) jest stół ,wskakujecie za niego i ogładacie z tego miejsca waszych przeciwników . Bez obaw nie bedą was w stanie uderzyć nawet z broni ,dzieki czemu wygracie kazda walke bez problemu
Gdyby ktos pytal gdzie to jest ,to wielki magazyn w slumsach w mieście archolos.
Możecie również popytac npc
Odpowiedz

Cytat

Hej, pytanie jeszcze w sprawie questa "Grosz do grosza". Mam już pierwszą część klucza. W lesie nie opodal kopalni leżą sobie zwłoki, które wcześniej już pewnie ograbiłem. W solucji widziałem, że druga część klucza jest w jakimś bucie, ale takiego nigdzie nie widziałem/nie znalazłem. Czy ktoś wie, jak pchnąć zadanie do przodu?

wlasnie w tych zwłokach, szukaj w eq


No właśnie nie ma buta w tych zwłokach i nie mam go w ekwipunku. Może ktoś podać kod do tego itemu, najwyżej sobie inserta zrobię z consoli.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Fan gothic* dnia środa, 29 grudnia 2021, 10:53 napisał

Gra po pierwszych kilku godzinach wciąga. Jednak są elementy, które mnie frustrują tj. Eliksiry życia i many leczą % od łącznej puli życia/many. Mam póki co 5 lvl i zupa rybna leczy mi więcej hp niż esencja życia...

Racja to trochę śmieszne, mogli zrobić, że np wybierasz czy leczy np 50 hp czy 25% hp
Odpowiedz
Witam wszystkich!
Mam pytanie. Gdzie znajdę nauczyciela SIŁY, który podniesie mój poziom siły na ponad 80?
Odpowiedz

Cytat

Racja to trochę śmieszne, mogli zrobić, że np wybierasz czy leczy np 50 hp czy 25% hp


Ciekawe, czy mając 1000 hp dalej będziecie tak twierdzić...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia środa, 29 grudnia 2021, 14:37 napisał



Ciekawe, czy mając 1000 hp dalej będziecie tak twierdzić...

Dlatego napisałem, że najlepszy byłby wybór, bądź też takie rozwiązanie, że np od 3 rozdziału leczą te 20% życia
Odpowiedz
Witam, gdzie są krzykacze lichwiarza w mieście? Nie ma u mnie ani uchodzców(już) ani krzykaczy, byli chyba w 4 rozdziale, teraz cisza?
Odpowiedz
W misji "po nitce do kłębka" Jestem już po znalezieniu Jona, zabraniu z jego ciała wszystkiego, przeczytaniu szyfru, przeczytaniu mapy, byłem u Helgi że muszę iść do kartografa, byłem u Bradlocka który mnie nie chce wpuścić do Volkera i nie mam pojęcia co teraz zrobić. Pomocy...
Odpowiedz
Witam wszystkich!
Mam pytanie. Gdzie znajdę nauczyciela SIŁY, który podniesie mój poziom siły na ponad 80?
Odpowiedz

Cytat

Witam, gdzie są krzykacze lichwiarza w mieście?


Przeczytałeś notatkę od Kessela? Tam powinno być napisane gdzie szukać krzykaczy. Jest ich trzech. Jeden na moście między koszarami straży, a starym miastem, jeden w slumsach obok sklepu gdzie sprzedawali "boskie artefakty" i ostatni w porcie obok karczmy Helgi.

Cytat

W misji "po nitce do kłębka" Jestem już po znalezieniu Jona, zabraniu z jego ciała wszystkiego, przeczytaniu szyfru, przeczytaniu mapy, byłem u Helgi że muszę iść do kartografa, byłem u Bradlocka który mnie nie chce wpuścić do Volkera i nie mam pojęcia co teraz zrobić. Pomocy...


Dałeś zakrwawioną mapę kartografowi? Teraz musisz poczekać na wiadomość od niego. To potrwa kilka dni, więc możesz porobić inne zadania. Nie wiem czy czasem nie jest wymagane wykonanie zadania dla swojej gildii, żebyś ruszył dalej z tym zadaniem.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia środa, 29 grudnia 2021, 17:25 napisał



Przeczytałeś notatkę od Kessela? Tam powinno być napisane gdzie szukać krzykaczy. Jest ich trzech. Jeden na moście między koszarami straży, a starym miastem, jeden w slumsach obok sklepu gdzie sprzedawali "boskie artefakty" i ostatni w porcie obok karczmy Helgi.



Dałeś zakrwawioną mapę kartografowi? Teraz musisz poczekać na wiadomość od niego. To potrwa kilka dni, więc możesz porobić inne zadania. Nie wiem czy czasem nie jest wymagane wykonanie zadania dla swojej gildii, żebyś ruszył dalej z tym zadaniem.

Nie oddałem jej kartografowi, ponieważ nie mam takiej opcji dialogowej. Mam wszystko przeczytane, nie mam już szyfru w ekwipunku, a w dzienniku w tej misji jest opis, że powinienem oddać mapę kartografowi.
Odpowiedz
Na pewno byłeś u właściwej osoby? Chodzi o kartografa który ma swój sklep obok świątyni Adanosa w mieście.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia środa, 29 grudnia 2021, 18:04 napisał

Na pewno byłeś u właściwej osoby? Chodzi o kartografa który ma swój sklep obok świątyni Adanosa w mieście.

Tak jest, kartograf przy prawym wejściu do portu przy świątyni. Misji z gildii kupieckiej nie mam żadnej, jedyne misję jakie mi zostały to jakieś bezsensowne typu zanieść skóry do rzeźnika itd. Jedyne co tam jest jeszcze powiązane to "w służbie jego królewskiej mości" Lecz stan zadania jest na etapie "gubernator zaproponował mi pracę i kiedyś z niej skorzystam, ale narazie powinienem wrócić do własnych spraw". Byłem u Lorenzo, Rodericha, bradlocka, w wilczym leżu, gubernatora, morrisa, u dosłownie każdego i nie mam pojęcia. Może być to możliwe, że ktoś jeszcze z gildii ma jakieś zadanie bez którego nie mogę pójść dalej?
Odpowiedz
Zadanie pojawia się po tym jak zostawiasz mapę u kartografa. Dostaniesz wiadomość, że masz iść do Lorenzo, albo do Roderica (tak myślę, o ile ktoś gra jako strażnik). Ty w ogóle nie miałeś takiej opcji dialogowej kiedy z nim rozmawiałeś? A masz tą mapę przy sobie? Nazywa się "zakrwawiona mapa".
Odpowiedz
← Gothic

Kroniki Myrtany Archolos - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...