[GI] Co widzisz w G1?

Użytkownik diego131195 dnia Apr 23 2007, 05:59 PM napisał

Co najbardziej podobało się wam w G1 bo mi fabuła

[post="58885"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Cóż.... Fabuła, Klimat no i ciekawe questy...


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Prosty acz genialny system rozwoju postaci, klimat który jest nieporównywalny do żadnego innego oraz misje które zostają w pamięci na długi czas.
Odpowiedz
Mnie w sumie nie wiele zapadło w pamięć...Grałem raz po to aby "zaliczyć" bo grało się w G2 to i G1 wypadało. Pamiętam, że ci z sekty to byli niezłe świry i ich zajarane mordy oraz gadka.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Klimat, fabuła (głównie w G1, bo w G2 to wszystko było głównie pretekstem do nawalenia smoków a w G3 grałem bardzo krótko) i... sposób prowadzenia rozmów Mówiąc jaśniej: teksty Bezia i NPC-ów poprawiają klimat. Dla porównania Morrowind: mamy listę zapytań wyrażonych możliwie krótkim tekstem ("Fort Księżycowy", "Gildia magów", "[Imię jakiegoś NPC-a]"), klikamy na nie, a efekt tego działania to wyświetlenie się tekstu na dany temat (przynajmniej tutaj jest minimalne zachowanie klimatu, bo wyświetlane teksty to słowa NPC-ów, którzy mówią językiem ludzkim, a nie skrótowym). U każdego NPC-a taka sama lista (chyba, że z którymś trzeba pogadać dla jakiejś misji), tekstów mówionych nie ma... A w Gothicu: "Powiedz no, czy to coś z przodu twojej głowy to twarz czy dupa?", "A myślisz, że co ja robię? Grzebię sobie w jajach?". Sorry, że przytoczyłem akurat te najwulgarniejsze teksty, ale to one najbardziej mnie (i nie tylko) rozśmieszyły I może akurat one nieszczególnie oddają klimat gry, ale za to nieco rozluźniają atmosferę
I jeszcze jedna rzecz, która mi się w Gothicach podoba: dziennik misji. Misje ładnie podzielone (bieżące, zaliczone, niezaliczone, informacje ogólne), a nie to co w Morrowindzie - wszystkie wpisy na kolejnych stronach dziennika, nic nie można znaleźć (chociaż jacyś inteligentni ludzie wymyślili łatkę poprawiającą dziennik).

No i jeszcze raz klimat...
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Raphagorn, myślę dokładnie tak samo Dokładnie tak samo porównuję sobie te dwie gry

No i jeszcze to, jak zachowują się NPCe - w Morku bezczynnie stoją, można do nich zagadać o północy i nic. A w Gothicu - pracują, nie lubią wchodzenia do swoich domów i przeszkadzania im w nocy

Mój dwusetny post


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Mi najbardziej podobała sie w GI taka oto scenka: Stoi sobie Bezio pod daszkiem w chacie Diego, z nieba pada obfity deszcz, Stary Obóz otacza lekka, aczkolwiek zauważalna mgła, a pod ciężkimi chmurami widnieje magiczna bariera. Aż łezka się w oku kręci gdy to wspominam...
[font="Arial"]in trance... hypnotize me[/font]

Odpowiedz
W Gothicu 1 wszystko wciąga. Duży, tętniący życiem świat z wieloma ciekawymi postaciami. Moja najlepsza gra!! Chociaż gra ma swój wiek to śmiało może się porównywać z nowymi grami. Moim zdaniem nawet wygrywa z Gothicem 3(głównie przez te błędy).


Odpowiedz
Dla mnie klimat, fabuła, grafika (jak na tamte czasy) rozrywka, zadania, możliwość wyboru i wiele +++
Odpowiedz
Mi się wydaje, że grafika z G1 nawet jak na dzisiejsze czasy nie jest zła. Nie jest zła w sensie, że ludzie nie uśmiechają się z politowaniem na widok ogromnych kwadratów zalegających ekran
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Świetna prawa muzyczna, klimat, otoczenie, fabuła nie mam minusów gra jest świetna nawet i wzruszająca w niektorych fragmentach.
Odpowiedz
Dla mnie najlepszy jest cały Gothic.

[Dodano po chwili]

Zgadzam się! Grafika jest naprawdę świetna oraz muzyka gdy walczymy z potworami.

//Nie nadużywaj emotów!
Odpowiedz
Klimat (Górnicza Dolina, o taak!), z pewnością lepsza fabuła niż następcy (na początku jedynki jesteś po prostu zerem, dopiero z czasem przekonujesz się jak wielką rolę będzie dane ci odegrać, a w dwójce "niespodziewanie" okazuje się że masz kontynuować swe rzemiosło ratowania świata przed złem ;o), no i bardzo dobrze rozwiązane ograniczenie obszaru świata trzeba przyznać - po co niewidzialna ściana lub wielkie morze, wystarczy magiczna bariera :-)
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Questy,klimat,świat gry,fabuła,historia,teksty i zachowania NPC-ów,no i sam beziu(jego zachowanie,sposób odnoszenia się do NPC)
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
No tak... wystarczy przy okazji pewnego zadania dłuższa pogawędka z Kharimem - wojownikiem na arenie w Gothic I, by poznać jakim człowiekiem jest Bezimienny Nieco arogancki i pyszałkowaty, ale z pewnością da się go polubić.
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Eee tam, bezio miał takie teksty do Kharima bo go chciał sprowokować do walki
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Heh GI to były czasy(mój pierwszy RPG!) Górnicz Dolina Tętniąca życiem, Świstak, który mnie gonił po obozie(oszukałem go za jego mieczem ) no i oczywiście najsilniejszy mag, złodziej, wojownik etc, czyli.......... WRZÓD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ten to miał gadkę.
I na co się gapisz ??
Odpowiedz
Appedix do dwóch postów wyżej - ale z jakim przekonaniem to mówił
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Mi najbardziej podobała się klimat, fabuła, grafika.Ogólnie dla mnie G1 jest najlepszą częścią Gry serii Gothic w ogóle G2 też jest bardzo fajny ale już kilka razy zaczynałem w niego grac ale nie moglem dojść nawet do 3 rozdziału ponieważ jak dla mnie jest z byt nudny.G3 to już według mnie największa porażka gier serii gothic ogromna liczba bugów i różnych niedociągnięć.G1 miała najmniejsza liczbę Bugów i ten swój jedyny niepowtarzalny klimat.
Odpowiedz
Powtórzę to co powiedziało już kilku przedmówców: wrażenie tętniącego życiem świata. Głównie chodzi mi o rozmowy NPC'ów. Niby zaledwie kilkanaście tekstów, ale gdy wchodziłem do obozów czułem właśnie to coś czego brakowało mi w innych cRPG, np. w BG2 (czasem jakiś tekst kupca, gwardzisty czy rzezimieszka - "Za miedziaka mogę komuś połamać ręce" ) czy też ww Morrowindzie (choć godzin przed tym tytułem spędzonych też nigdy nie zapomnę ).

Niech Wielkie Słońce zawsze świeci nad wami

Goel
Odpowiedz
← Gothic

Co widzisz w G1? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...