[GI] gdyby doszło do wojny miedzi 3 obozami

[b][/b] Tak sobie pomyślałem - kto?
Chodzi mi oczywiście o G I tam gdzie istnieje cos takiego jak "obozy". Stary i nowy obóz były w konflikcie ale jedyna walka między nimi była niewidoczna.
Ale mam wrażenie że ogólnie rzecz biorąc najemnicy są silniejsi od strażników a szkodniki od cieni. W dodatku jest ich o wiele więcej. Ale pozostaje jeszcze bractwo - mój faworyt.
Strażnicy świątynni używają broni dwuręcznej a ta jak wiemy jest lepsza. Co więcej - oprócz podziału na cienie/szkodniki/nowicjusze itd itp możemy zaobserwować inny podział w poszczególnych gildiach. Np. Strażników świątynnych i Gomezowych można podzielić na "lekkich"
"średnich" i "ciężkich". Tak więc w SO "leccy" (nie wiem jak to sie odmienia) używają niewykończonych obrażeniach = 20, ewentualnie lekką kusze. To niewiele zwłaszcza w porównaniu ze strażnikami świątynnymi. Oni jak wiemy w najgorszych wypadku używają lekkiego miecza dwuręcznego , nie pamiętam jakie zadaje obrażenia ale chyba mniej więcej dwukrotnie większe. oczywiście GOT Hanis i trupy na cmentarzysku orków mają miecze bojowe i sędziego, ale to tylko jeden facet a reszta to truposze. A i tak te miecze zadają ponad 10 więcej uszkodzeń.
Przewaga SŚ występuje w każdej odmianie straży.

I jeszcze jeden wątek. Który z przywódców wygrał by walkę? Mam na myśli po 2 z każdego obozu - i w SO będzie to Gomez i Torus. W NO Lee i Saturas. U śniącego COr Agar i Y'Berion.
I tutaj też moim faworytem jest bractwo. Angar pojechalby Thorusa - gdyby obaj niebyli nieśmiertelni a pomocą marvina doprowadziłbym do walki między nimi. Y'berion nie jest nastawiony na walkę on raczej jest statystą ale zanim gomez by doń doszedł to został by nieuruchomiony przez Pirokineza. Nie jestem jednak pewien zwycięstwa Angra nad Lee. Musze kiedyś spróbować ale raczej nie uda się doprowadzić do uczciwego pojedynku - tzn takiego w którym obaj przeciwnicy byliby sterowaniu przez komputer. Niemożliwe jest aby z pewnej odległości natarli na siebie, bo ktoś musi zaatakować pierwszy, a potem musimy się w kogoś zamienić żeby móc obserwować.

Wypowiadajcie się na oba tematy[Dodano po chwili]

Rozmyślajcie i komentujcie ten temat może sie szybko rozwijać.

Easy, easy. Nic nie MUSI, co najwyżej może. Przyznam się, że jak zobaczyłem temat z 'gdyby' w tytule to chciałem go wywalić od razu, ale widzę, że się przyłożyłeś. Prosiłbym postarać się utrzymać poziom, a nie zrobić z tego głupią przedszkolną przekrzykiwankę (to uwaga do reszty, a nie do ciebie sarion).

[Dodano po chwili]

Ok postaram się dzięki .
  • gothic2_wallpaper2_vorschau.jpg
Odpowiedz
Myślę że wygrał by Nowy Obóz. Gdyby przyszło walczyć najemnikowi ze strażnikiem świątynnym to prawdopodobnie najemnik by wygrał. Pomyśl ile najemnik by go mógł razy sięknąć zanim on by wykonał jeden ruch mieczem. Lee z Angarem by wygrał. Magia Saturasa jest między obozami najpotężniejsza ponieważ mają piąty krąg i są potężniejszymi Magami niż Guru lub Magowie Ognia, oni mają tylko do czwartego. Między Starym Obozem a Bractwem Śniącego Musimy wnieść Corristo zamiast Thorusa. Mnie się wydaje że Corristo by szybko wygrał z Y'Berionem, ponieważ jego czary są potężne i mają daleki zasięg. O Angarze i Gomezie nie muszę mówić. Gomez by wygrał bezprecedensowo. Czyli to wygląda tak:

1 miejsce Nowy Obóz
2 miejsce Stary Obóz
3 miejsce Bractwo Śniącego
Odpowiedz
To zalezy gdyby wojna byla otwarta to bylo by tak:
1 Nowy Oboz
2 Stary Oboz
3 Bagniaki

Ale gdyby trwalo oblezenie na jakis obuz to byloby tak:

Oblezenie na Bagniakow byloby trudne poniewasz sa otoczeni bagnem, skalami ,morzem i potworami wiec jak ktos nie zna tego miejsca to mysli sobie tak "wejde do wody i zaa takoje z boku"a tam czekaja na niego weze.A jak ktos chce normalnie plynac to wtedy ida strzaly w ruch i polowa nie zyle tacy straznicy by przegrali ale najemnikom mogloby sie udac.

W nowym obozie jest podobnie tez trudno sie tam dostac najpier trzeba pnieplynac rzeczke a pozniej forsowac mur!!!NIE DO PRZEJSCIA!!!!no chyba ze tak jak straznicy zaatakowac od tylu ale polowa najemnikow po jednej stronie (czyli glowna brama)strzaly ida w ruch i po sprawie druga strona sami wojownicy i tez po sprawie wiekrzych strat nie ma

No i jeszcze Stary oboz hmm raczej daloby sie sforsowac te dechy nawet gdyby przy tym zginelo polowe najemnikow daloby im rade

Wiec tak:
1 Nowy Oboz Wymiata
2 Bagniaki
3 Stary Oboz

Odpowiedz
Gdyby doszło do wojny między 3 obozami naprawdę nieweim kto by wydrał
1.Stary obóz ma kuszników,magów,magnatów(oni są ostrzy)
2.Nowy obóz ma łuczników, najemników(oni są najlepsi) i tez magów
3.A z kolei bagniaki mająNowicjuszy i tych guru
Ja myśle, że by wygrał Nowy obóz!
Odpowiedz
1 miejsce:Stary obóz(mają najlepszych bohaterów w g1 i mają gomeza a on umie był nieśmiertelny)
2 Miejsce:nowy obóz(mają lee i całkiem dobrych magów)
3 miejsce:bagniaki(mają tych swoich czubów...guru sruru)
Odpowiedz
Thorus także jest nieśmiertelny.A tak w ogóle to xardas by wygrał, bo on ma 6 krąg!!!!!!!
Odpowiedz
1. Nowy Obóz (Kończymy grę szkoleni przez najemników i Magów Wody więc ich potęga raczej nie wymaga komentarzu)
2. Bagniaki (Pracujesz z nimi w środku gry więc najprawdopodobniej są silniejsi od starego obozu a słabsi od nowego)
3. Stary Obóz (ich spotykamy na początku gry więc są najsłabsi)

Dlaczego tak sadze ?? Poziom trudności, wraz z levelem brniemy w grze. Programiści najprawdopodobniej oszacowali poziomy NPC względem poziomu gracza.

*Poprawiłem błąd
Odpowiedz
Dwa razy Nowy Obóz? Chyba tym trzecim miał być Stary?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik Guest dnia Apr 16 2007, 05:40 PM napisał

A tak w ogóle to xardas by wygrał, bo on ma 6 krąg!!!!!!!

[post="58188"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Wiesz każdy mag ma 6 krąg magii. Co do wojny pomiędzy obozami moim zdaniem wygrał by Nowy Obóz(największe zróżnicowanie armi), potem Sekta(zróżnicowanie armi, więcej magii) a na końcu Stary Obóz (większość cienie słabo uzbrojone i nieliczni strażnicy). A jakby sekciaże obódzili śpiocha to by całąkolonie i więcej podbili.
Who stand with me so be my brother!!! by Dowódca Zakonu (wh40k:DoW)
Odpowiedz
Wcześniej pisałem że wygrał by stary obóz ale zmieniłem zdanie w nowym obozie mają zajebistych magów najemnicy też są nieźli tak wogóle z xardasem by nikt nie wygrał bo zanim by do niego doszli to orkowie by ich wybili a jak by doszła nieliczna grupka to nekromanta by sobie z nimi na pewno poradził , no ale stary obóz ma kopalnie a to niezłe miejsce do bronienia się tylko oni znają dobrze tą kopalnie
Odpowiedz
To wiadome że gdyby doszło do jawnej wojny miedzy Xardasem a RESZTĄ koloni to Xardas by wygrał, i to nie dlatego ze jest mocarny i że ma 6 krąg (choć po części to była by również tego zasługa ) Ale dlatego że zajmuje sie on ciemną magią przyzwań ... gdyby ktokolwiek rozpętał by wojnę przeciw niemu to nie wyszedł by z niej żywy (armia demonów i szkieletów to nie jest taka prosta sprawa )
Odpowiedz

Użytkownik diego19 dnia Apr 18 2007, 01:12 PM napisał

Wcześniej pisałem że wygrał by stary obóz ale zmieniłem zdanie w nowym obozie mają zajebistych magów najemnicy też są nieźli tak wogóle z xardasem by nikt nie wygrał bo zanim by do niego doszli to orkowie by ich wybili a jak by doszła nieliczna grupka to nekromanta by sobie z nimi na pewno poradził , no ale stary obóz ma kopalnie a to niezłe miejsce do bronienia się tylko oni znają dobrze tą kopalnie

[post="58318"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]
Nowy obóz też posiada kopalnie... Moim zdaniem wygrałby nowy obóz, ponieważ posiada potężnych magów wody, najemników, Gorna z 999 lev(hehe, to jest prawda) Laresa, Lee i paru innych osiłków.
Trudno dostępny teren, dużą społeczność i najlepszych myśliwych(łuczników). Cóż jak by patrzeć na kopiec rudy to są bardzo bogaci choć nie chcą wydawać rudy. No ale jak by im nie zależało na ucieczce z górniczej doliny to by mogli przekupić kilku-kilkunastu wojowników do wsparcia obozu.


Aha co do Gorn to posiada on 999 lev, tak samo Milten, Diego i nie jestem pewien ale sprawdzę nie długo czy 999 lev posiada też Lester.


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
B, MARVIN, potem nakierowujesz na np. Gorna, klikasz "O" i zaglądasz mu do statystyk.


Odpowiedz
Ja myślę że stary obóz ponieważ elita Gomeza. On sam jest bardzo silny. przede wszystkim moja ulubiona postać Diego i Magowie ognia
Odpowiedz

Użytkownik diego131195 dnia Apr 22 2007, 07:17 AM napisał

Ja myślę że stary obóz ponieważ elita Gomeza. On sam jest bardzo silny. przede wszystkim moja ulubiona postać Diego i Magowie ognia

[post="58688"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Jak dobrze mi wiadomo Diego ze swoją mentalnością raczej nie brał by udziału w wojnie, przynajmniej nie w imię Gomeza. Milten natomiast przeszedł na stronę nowego obozu jako jedyny ŻYWY członek Magów Ognia w kolonii więc magów też można wykluczyć, a bezimienny bierze na 40 lvl Gmoeza z palcem w wiadomej części ciała więc takie postacie jak Gorn bez większego problemu poradził by sobie z Gomezem i jego bandą.
Odpowiedz
JA MYSLE INACZEJ .
Uważam że wygrałby obóz na bagnie ma bardzo dużo wyszkolonych wojowników .Są bardzo odporni i i ich ciosy z broni dwuręcznej zabierają całkiiem dużo życia a już o apokaliptycznych nie wspomne bo bez dobrego przygotowania można miec problem.
świątynny strażnik to pewnie strażnika albo cienia na jedną bombe by wzioł.
A i jeszcze jedno nie mówie o tych postaciach które są nieśmiertelne bo to nie ma sensu.
i nie wiem jak oni mogli zginą na cmentarzysku orków coś nie możliwego.
Odpowiedz
Moim zdaniem wygralby nowy obóz mają magów, strzelców i wogóle jest ich chyba więcej.
Odpowiedz
Ciężko mówić o tym kto wygrałby ewentualne starcie. Walka musiała by odbyć się na terenie otwartym ( może las), wtedy obozy miały by jednakowe szanse, bo każdy broniąc swojego obozy by wygrał.
No dobra to teraz tak. Każdy obóz ma zaplecze silnych wojowników. SO to magnaci i strażnicy, NO najemnicy, ONB (obóz na bagnach) strażnicy świątynni. Każda placówka ma także mięso armatnie w postaci cieniów, szkodników i nowicjuszy oraz potężnych magów, każdy klan magów włada innym rodzajem magii. No i w końcu każdy ma wspaniałego dowódcę. SO posiada silną elitę wojowniczą, NO opiera się na łukach a ONB ma silnych strażników, którzy walczą bronią dwuręczną. Każdy obóz nawzajem sie uzupełnia. Jeśli chodzi o kwestie magów, cóż, jedynie SO tutaj kuleje, gdyż magowie ognia są chyba najsłabszymi magami w koloni. Choć niewykluczone, że ich brak w magii nadrobiłyby kusze strażników. Także każdy obóz miałby duże szanse w tym starciu. Choć jeśli musiałbym postawić na jednego zwycięzce, wybrał bym chyba NO. Zdecydowanie jego armia jest wszechstronnie utalentowana i posiada dość potężnych magów no i dowodzi nimi sam Generał armii królewskich.
Odpowiedz
← Gothic

gdyby doszło do wojny miedzi 3 obozami - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...