Piłka Nożna- ogólnie

Rincewind wspomniał o Hearts to ja tylko od siebie dodam, że ten klub starać się będzie o Baszczyńskiego i Sobolewskiego (Wisła Kraków). Skoro już stoimy na szkockiej lidze, to warto wspomnieć o wypowiedzi G.Strachana (trener Celtic Glasgow): "Nasz klub w przerwie zimowej, będzie się starać o obrońcę Wisły Kraków Tomasza Kłosa..."- ci szkoci chyba nas polubili ,ale w obecnej formie w jakiej jest Kłos stanowczo bym odradził.

Cytat

Teraz Liga Mistrzów.


Rzeczywiście sporo remisów......... Mecz Real-Rosenborg mnie niestety zasmucił. Cholera taki piękny wynik był do przerwy....... Liczyłem na niespodziankę i porażkę Realu, szkoda...........
Mecz Milan-PSV za ciekawy nie był. Chelsea nam się rozstrzelało. A taka szmatę jak przepuscił bramkarz Fenerbache, nawet ja bym nie przepuścił

W kwestii reprezentacji. Popieram powołanie Piechny(król strzelców Polskiej i nie gra ? dziwne), a mój drugi typ to Saganowski (wiem, wiem powtarzam się....) Olisadebe ? Niech spada do tej swojej Nigerii, wielką łache robi, że w reprezentacji gra (głupek). Plotki także głoszą, że Cantoro chce grać w reprezentacji Polski. Czy zmieni obywatelstwo ? Nie wiadomo.
Odpowiedz
Polska 3-0 Ekwador
Kłos
Smolarek
Mila

Ten wynik mówi samy za siebie. Po mimo trudnych warunków pogodowych nasi potrafili wygrać . Pochwalić należy Ebiego Smolarka za piękną grę i to co robił z obrońcami przeciwnika. Następny mecz- Estonia (przynajmniej tak było) ! Zobaczymy co nasi pokażą !
Odpowiedz
Krzynówek z karnego nawet w światło bramki nie trafił.....


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Pewnie się z lekka wkurzycie, ale ja uważam, że połowę naszych piłkarzy powinno się wywalić na zbity pysk i poszukać nowych, świeżych talentów. Ci biorą tylko kasę za mecze, a na grze się to jakoś nie odbija. Oczywiście kilku jest dobrych naprawdę, kilku poprostu lubię, ale reszta szkoda gadać.
To z karnym może się zdarzyć każdemu (przypadek Beckhama ). A wynik 3:0 z Ekwadorem raczej nie jest taki interesujący. Jakby z nimi przegrali, to by było śmiesznie... Ale z Ekwadorem...
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Najbardziej interesujące w tym meczu był gol z piętki. Rzadko widuje się takie bramki.
Odpowiedz
Wiesz Dany Ekwador to nie jest wcale taki cienki zespół. Tak jak my awansowali bezpośrednio do mistrzostw świata i do tego wygrana z Brazylią i Argentyną (wprawdzie u nich na stadionie położonym 3000 m. n.p.m, ale...) mówi sama za siebie. Mnie osobiście wynik cieszy i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość naszej reprezentacji.

PS.Wiecie, że podobno z Argentyną mamy towarzyski w marcu zagrać ? To będzie meczyk
Odpowiedz
Dla mnie osobiście zwycięstwo było przekonujące, jako wynik, ale jako sama gra, to przy takim błocie równie dobrze mogliśmy przegrać i myślę, że nikt nie miałby o to pretensji. Wiem, wiem, wygrali lepsi. I tez oczywiście tak uważam. Ciekwai mnie tylko jaki byłby wynik, gdyby zagrali w normalnych warunkach.

Z Estończykami z wczorajszego składu grać będą tylko 2 osoby (Dudek i ktos jeszcze), reszta to zawodnicy z polskiej ligi. Fajnie, że Janas eksperymentuje i sprawdza nowych (sam jestem bardzo ciekawy gry Piechny, Błaszczykowskiego i paru innych), ale mówię Wam, czarno to widzę .

Ciekawe ile Argentyna zarządała sobie za mecz... I nie wiem czy to jest najlepszym rozwiązaniem, ostatni mecz przed mistrzostwami grać z taką dobrą drużyną. Ewentualna porażka różnie może wpłynąc na opinie publiczną i tym samym morale ekipy. Z drugiej strony dobrze zmierzyć się z dobrym przeciwnikiem, ale mogło to by być troszke wsześniej.

Ps. Szwajcaria mnie nieźle zaskoczyła .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz

Użytkownik Rincewind dnia Nov 14 2005, 04:38 PM napisał

Ciekawe ile Argentyna zarządała sobie za mecz... I nie wiem czy to jest najlepszym rozwiązaniem, ostatni mecz przed mistrzostwami grać z taką dobrą drużyną. Ewentualna porażka różnie może wpłynąc na opinie publiczną i tym samym morale ekipy. Z drugiej strony dobrze zmierzyć się z dobrym przeciwnikiem, ale mogło to by być troszke wsześniej.

[post="38127"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Przed mundialem w Korei Engel nie zdecydował się na mecz towarzyski z Argentyną i każdy wie jak ten mundial się dla nas skończył. Więc raczej nie powinniśmy się martwić o morale zespołu, bo to wcale nie jest aż tak związane z meczami i przecież chyba nikt nie będzie miał za złe reprezentacji jeśli przegra z taką drużyną jak Argentyna. Trzeba grać z tymi najsilniejszymi, aby po prostu nasza reprezentacja nauczyła się tej piłki z najwyższej półki. Obstawiam, że wyjdą z grupy z drugiego miejsca i trafią w 1/8 finału na jakąś trudną drużyne i tak skończą się te mistrzostwa dla nas.
Odpowiedz
Na mistrzostwach świata wygramy z Niemcami, zremisujemy z Kostaryką i przegramy z Ekwadorem :] Czyli drugie miejsce..... Ale w 1/8 na Anglię lub Szwecję więc........
Odpowiedz
Jaby wyszli z tego drugiego miejsca, to już byłoby bardzo fajnie . A trafią później najprawdopodobniej na Anglię albo Szwecję ;p (pierwsza lub druga drużyna grupy B).

Ale, teraz raczej najświeższymi informacjami są transfery klubowe. Na pewno już czytaliście (bo widzę, że większość co tu pisze, jak by nie patrzeć, coś tam tym futbolem się interesuje), żę Franek jednak idze do Wolverhamptonu? Niby powiedział, że Elche nie pozwoli mu się dostatecznie wypromować i zwrócić uwagę Janasa, żeby grać w MŚ, ale czy grający w angielskiej ekstraklesie Wolverhampton jest aż tyle leszy? Nie sądzę. Swoją dorgą, jak dobrze pójdzie, może w weekend obejrzę sobie już meczyk z Frankiem "Wilków" z Manchesterem Utd. w Pucharze Angli.
A co powiecie na Baszczyńskiego i calą sprwę z przejściem do West Ham? Strasznie burzy sie Petresku. W ogóle na razie sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie i doświadczonego, ale co przyniosą pierwsze ligowe mecze Wisły... zobaczymy (porażka z amatorskim klubem HSV nie wróży dobrze ). A propo HSV, podobno Krzyniu ma przejść do profesionalnej już drużyny z Hamburga. Ciekwe, czy prawda to, czy nie...

No i najcieplejsze newsy z ostatnich dni. Żuraw znowu zaczął strzelać dla Celticu, a w NEC'u przebudził się Niedzielan. Hatrik w meczu ze Spartą Rotterdam i brameczka w ostatnim spotkaniu Den Haag. Smolarek na razie obsupywany nagrodami, a w sobotę gra już z Wolfsburgiem. O napastniów chyba możemy być spokojni .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja nie wiem czemu oni w Krakowie tak się podniecają tym trenerem Owszem Petresku zawodnikiem był dobrym, ale przecież trenerem jest od niedawna i wszyscy dziwnie w Krakowie sądzą, że on wybawi Wisłe co jest raczej niemożliwe. W ogóle w Polsce to mi żal patrzeć na tych zawodników. Powinni wyjeżdzać za granice już jako 23-24 letni zawodnicy, a nie siedzieć i stać w miejscu. Baszczyński, Sobolewski i inni powinni jak najprędzej wyjeżdzać, a nie kisić się u nas. Co do Frankowskiego to myśle, że wkomponuje się on w angielską piłke, bo mu tamtejsza gra mu odpowiada. I może już niedługo przejdzie tak samo jak Rasiak do Premiership. Ostatnio w ogóle dzięki bogu zrobił się popyt na polskich zawodników i mam nadzieje, że nie zaprzepaszczą tego i przetrą drogę dla przyszłych młodych zawodników. Chciałem też zaznaczyć że niedługo losowanie grup eliminacyjnych do ME. Napewno grupą marzeń dla Polski była by grupa:
-Z pierwszego koszyka Grecja
-z trzeciego Norwegia
-z czwartego Irlandia lub Łotwa(choć z nią mamy przykre wspomnienia )
-z piątego Albania
-z szóstego praktycznie wszystkie drużyny
-z siódmego tak samo

Ale jak znam życie to znów trafimy na Szwecje lub Anglie i będzie lipa
Odpowiedz

Cytat

W ogóle w Polsce to mi żal patrzeć na tych zawodników. Powinni wyjeżdzać za granice już jako 23-24 letni zawodnicy, a nie siedzieć i stać w miejscu.


I dla tego Polska Liga to jedne wielkie g.... Wyprzedajemy najlepszych zawodników po sezonie i w naszej rodzimej lidze nie ma już kto grać.... Gdyby tak zatrzymać z 4 sezony wszystkie nasze talenty piłkarskie (lub większość), to gwarantuję, że do tej ligi mistrzów byśmy się dostali. A tak to okienko transferowe otworzone - wyprzedają wszystkich najlepszych i potem nie ma kto grać..
Odpowiedz
Wymień mi te talenty co wyjechały, bo nie za bardzo rozumiem o kogo ci biega. Mila, Niedzielan, Rasiak, Żurawski, Boruc? O nich ci chodzi? Każdy z nich (no może oprócz Boruca) nagrał się w polskiej lidze więc dobrze zrobili, że pojechali. A z tych młodych talentów o których mówisz kto ostatnio wyjechał? Burdkhart ? Brożek? Przecież ci młodzi, których według ciebie brakuje w naszej lidze, są cały czas w polskich klubach, nikt z nich nie wyjechał. A potem wszyscy narzekają na reprezentacje Powinni za duże pieniądze sprzedawać te młode talenty za granice, a za tą forse kupić do klubów lepszych obcokrajowców. Takie właśnie stanowisko, że powinni siedzieć w Polsce, bo inaczej żaden klub nie awansuje do LM powoduje, że Polska piłka jest tak żałosna. Ile lat trzymali Żurawskiego? Ciągle co rok mu powtarzano, żeby siedział w klubie, bo potrzebują go do awansu do LM. I co z tego wyszło? Wisła była w LM? Nie i dlatego takie gadanie, że jak ktoś zostanie to będzie LM jest po prostu błędem. I jeszcze potem na dodatek reprezentacja słabo gra bo polacy skuszeni, że klub awansuje do LM zostali w Polsce i nie rozwineli się piłkarsko ani trochę. Oczywiście nie można sprzedawać wszystkich, ale część tak, aby mieć pieniądze i za nie w tę lukę, która powstanie kupić obcokrajowców wysokiej klasy, aby dali nam awans i podnieśli poziom naszej ligi.
Odpowiedz
Ty no sorry, ale jak każdy klub myślał jak ty to wyszło by na to, że w Polskiej Lidze nie ma żadnych młodych piłkarzy (kolejny minus ! Pojedzie taki dajmy na to do Niemiec, odkryją sie na jego talencie i tyle go mieliśmy bo będzie grał dla reprezentacji Niemiec), a grają sami cudzoziemcy Gdzie tu sens ? Bo ja go nie widzę.....

Cytat

kupić obcokrajowców wysokiej klasy, aby dali nam awans i podnieśli poziom naszej ligi.


Ciekawe, który by się skusił A i tak jak jakiś się skusi to po sezonie wypad Przytoczę tu przykład Svitlicy...

Cytat

I jeszcze potem na dodatek reprezentacja słabo gra bo polacy skuszeni, że klub awansuje do LM zostali w Polsce i nie rozwineli się piłkarsko ani trochę.


Co ma reprezentacja i awans do ligi mistrzów ? Że niby w Polsce nie da się rozwinąć.... Troche to dziwne, bo chyba mamy najlepszą szkółkę bramkarską w Europie (gdzieś tam pod Warszawą)... najpierw Szamotulski, Boruc, teraz Fabiański (on też pewnie po sezonie out ! Ech....) i J.Mucha (on jeszcze na rezerwie, ale też dobry jest). Akurat tu potrzebna jest kasa, bo dobrych trenerów i zdolnych młodych ludzi to my mamy Więc głęboko się mylisz.
Odpowiedz
Można powiedzieć tak, że ty masz racje i ja mam racje, bo mówisz, że w klubach nie ma młodych piłkarzy, ale to chyba nie wina tego, że wyjechali do zagranicznych klubów. Oczywiście myślisz o Podolskim czy Klose, ale oni wyjechali do Niemiec jeszcze długo przed tym za nim zostali piłkarzami (i tam się nauczyli grać, myślisz, że jakby uczyli się grać w Polsce to byli by takiej samej jakości zawodnikami? Napewno nie). A co do twojej uwagi, że w Polsce się rozwijają to o czym ty mówisz? O jakiś szkółkach? Dobra one rozwijają, ale tych bardzo młodych piłkarzy w wieku 16, 17 lat, ale Polska liga nie ma co już zaoferować piłkarzowi 23-24 letniemu. No bo co? Lige, w której oglądając mecz można zasnąć? Żurawski czy Szymkowiak tyle lat siedzieli po nic w Polsce, a teraz nie dawno wyjechali i oby dwoje mówią, że przez ten krótki okres za granicą zrobili kroki w karierze, których nie zrobili by grając w Polsce (naprzykład Janas mówi że tak dobrze dysponowanego Szymkowiaka dawno nie widział). I chciałem zaznaczyć, że sam pod sobą w tej dyskusji dołki kopiesz, bo powiedziałeś, że jakby była kasa to by było w polskiej lidze spoko. Oczywiście się z tobą zgadzam i tylko potwierdzasz, że u nas nie ma kasy i nie ma przez to rozwoju dla młodych zawodników więc nie mamy nic im do zaoferowania. A jeśli chodzi o obcokrajowców to jakby była wyżej wymieniona kasa to coraz więcej tych wyższej jakości zagranicznych zawodników grała by u nas w lidze i nie uciekali by po roku (zobacz naprzykład lige Ukraińską gdzie są pieniądze i ściągają tam coraz lepszych zawodników z Brazylii i innych piłkarsko zasobnych krajów) i w ten sposób zawodnicy młodzi mieli by z kogo brać przykład (rozwijali by się) i grali by w meczach wysokiej jakości, a nie tak jak teraz. Reasumując jakby teraz zaczeli sprzedawać młodych zawodników za granice, brali by z tego kase, a potem kupowali coraz lepszych obcokrajowców to za kilka lat mogli by przestać sprzedawać tych młodych zawodników i liga stała by się o wiele ciekawsza (z wysokiej jakości obcokrajowcami i uzdolnionymi młodymi zawodnikami, którzy rozwijali by się obok tych obcokrajowców i nie musieli by już wyjeżdzać za granice).
Odpowiedz
Oboje macie rację, ale do polskiej ligi nie za bardzo będą chcieli przychodzić piłkarze dobrej klasy, póki polskie zespoły nie zaczną czegoś pokazywać w europejskich pucharach. Czy liga ukraińska jest dobrym przykładem? Czemu nie, ale zobaczcie na taką Słowację i Artmedie, o której za wiele wcześniej nie było słychać. I tam grają głównie Słowacy, więc raczej nie tutaj kryje się problem. Ale gdzie w takim razie, można spytać. Ja tego też nie wiem. Zobaczcie jak niewiele szczęścia brakowało w tym roku by Wisła zagrała w Champions Lige i już wszystko mogłoby wyglądać inaczej. Dosłownie chwila, i Franek dalej grałby w Wiśle i być może teraz nie dawaliby za niego 2 mln Euro, a 4... Zresztą to jest sport panowie i na pewno już słyszeliśćie, że pieniądze na boiku nie grają. A tak kończąć, popatrzcie tylko na polskie stadiony... Ich ogrom mówi sam za siebie .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Masz racje, że pieniądze nie grają na boisku (przecież np. Sparta Praga ma mniejszy budżet niż Wisła i jest w LM), ale jednak pomagają wyszkolić. Napewno wszyscy trzej się zgadzamy, że polska piłka potrzebuje jakiejś transformacji, ale na nią się nie zanosi i raczej zawsze będziemy w tyle za krajami zachodnimi . Chyba na tym skończymy temat polskiej ligi, nie Już jutro będziemy mieli nowy temat do rozmowy, bo odbędą się losowania grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy! Tylko nie Anglia i Szwecja, proszę! :roll:
Odpowiedz
Grupa A: Portugalia, Polska , Serbia i Czarnogóra, Belgia, Finlandia, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan

Grupa B: Francja, Włochy, Ukraina, Szkocja, Litwa, Gruzja, Wyspy Owcze

Grupa C: Grecja, Turcja, Norwegia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Mołdawia, Malta

Grupa D: Czechy, Niemcy, Słowacja, Irlandia, Walia, Cypr, San Marino

Grupa E: Anglia, Chorwacja, Rosja, Izrael, Estonia, Macedonia, Andora

Grupa F: Szwecja, Hiszpania, Dania, Łotwa, Islandia, Irlandia Płn., Liechtenstein

Grupa G: Holandia, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Albania, Białoruś, Luksemburg

Panowie jest źle ! Znów nie wyjdziemy z grupy ! A szkoda......
Odpowiedz
Zgadzam się Z Portugalią nie mamy szans, z Belgią nie pamietam, aby reprezentacja rozegrała jakiś dobry mecz, a z Finlandią i Serbią będzie ciężko. Także ci teoretycznie słabsi jak Armenia i Azerbejdżan mogą odebrać punkty faworytom. Więc fatum i nie moc w stosunku do ME została niestety ;( Jedyny plus, że nie ma ani Anglii ani Szwecji :roll:
Odpowiedz
Liga mistrzów powróciła....

A dziś wielki mecz Barcelona - Chelsea ! Miejmy nadzieje, że to spotkanie będzie piękne i obfitować będzie w bramki. Coś w stylu Czechy - Holandia... Osobiście jestem za Chelsea. Powód ? Chciałbym zobaczyć miny i reakcje sezonowych fanów Barcy (a konkretnie Ronaldihno), a że kiedyś byłem sympatykiem Chelsea (do chwili aż trenerem został Murihno i wprowadził tą anty-futbolową taktykę a'la Niemcy) to tylko dodatkowy czynnik.

Co do wczorajszych wyników to wszystko poszło po mojej myśli Arsenal wygrał po pięknej akcji Henry'ego z Realem 1-0. Lyon także wygrał 1-0 po bramce Junihno (oczywiście z rzutu wolnego). Benfica wygrała z Liverpoolem 1-0 dzięki pięknej główeczce Luisao. A remis Bayernu z Milanem cieszy (będzie niezły rewanżyk).

A teraz już kompletnie z innej beczki Nasza kochana telewizja publiczna wykupiła transmisję tylko 32 meczy mistrzostw świata. Oznacza to, że pozostałe 64 mecze zostaną pokazane na nowym, sportowym i kodowanym programie Polsatu (i nie chodzi tu o Polsat Sport ). Widać R.Korzeniowski wie lepiej... Gdybym ja płacił abonament (bo przecież to moi rodzice płacą ) to po usłyszeniu tej informacji zaprzestałbym tego procederu.
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...