[NWN2] [Neverwinter Nights 2] Drugi oficjalny dodatek do NwN2!


Atari Europe ujawniło garść informacji o drugim oficjalnym dodatku do Neverwinter Nights 2, noszącym nazwę Storm of Zehir. Akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z podstawki. Wybrzeże Mieczy odbudowuje się po niedawnym konflikcie z Królem Cieni. Jak grzyby po deszczu powstają konsorcja kupieckie, chcące ubić jak najlepszy interes w powojennej zawierusze. Czynią to mniej lub bardziej legalnymi sposobami. A my, gracze, trafiamy w sam środek tego wszystkiego.

Twórcy zapowiadają między innymi:

  • Wolność podróżowania po Wybrzeżu Mieczy. Umiejętności takie jak Przetrwanie w Dziczy i Spostrzegawczość będą miały wpływ na to, czy unikniemy zasadzki tudzież znajdziemy zaginiony artefakt.
  • Możliwość tworzenia własnej drużyny poszukiwaczy przygód. Od nas zależy, czy będziemy zgraną drużyną krasnoludzkich wojowników, czy też kabałą magów. Każdego członka drużyny projektujemy od zera i rozwijamy wedle woli.
  • Świat będzie reagować na poczynania naszej ekipy. Od naszych decyzji i wykonanych przez nas zadań zależeć będzie potęga naszej kompanii kupieckiej.
  • Nowe rasy, klasy, atuty, czary, system wpływu drużynowego i potężne atuty drużynowe.
Odpowiedz
Z tego co zrozumiałem to sami sobie projektujemy kompanów. Trochę szkoda Wolałem ich zbierać
Odpowiedz
Ja mam nadzieję, że nie będzie takiego błędu, że nie będzie można pograć w podstawkę.
A zapewne dodatek będzie równie ciekawa jak Maska Zdrajcy, będą nowi bohaterowie, też będziemy mogli wyznać komuś miłość.
Odpowiedz
Tworzenie własnch kompanów? Całkiem fajne, ale jednak niech będą te przybłędy, które zawsze zbieramy.
Nasze akcje i decyzje, które powodują jak będzie nas postrzegał świat? Ile razy to już było zapowiadane...
I proszę, nic pokroju Ganna. BŁAGAM.
Odpowiedz
Taramelion nie bądź takim pesymistom
Słyszałem o tym dodatku już wcześniej. Z opisów wnioskuję że zapowiada się całkiem ciekawie ale biorąc pod uwagę fakt że Maska też była przez wszystkich chwalona to wolę poczekać i sam ocenić

Wiem jedno na pewno chciałbym się znaleźć w Waterdeep (nie pamiętam jak się to dokładnie pisało hehe) i skoro to ma być to tzw. kontynuacja z podstawki to dobrze by było żeby w Neverwinter mnie wszyscy pamiętali heh

Powiem szczerze jestem optymistą (heh) i mam nadzieję że ten dodatek zwali mnie z nóg (w NWN 1 też jeden dodatek był kiepski a drugi b. dobry)


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Mam nadzieję, że wyjdzie coś lepszego od Maski. Nie do końca mi się podoba pomysł tworzenia towarzyszy (jeśli będzie to w takiej formie jak sobie wyobrażam). Zawsze milej jest stworzyć swojego własnego jednego wspaniałego i niesamowitego wszystkoratującego bohatera i zgarniać wiernych towarzyszy. Przy paru postaciach, które stworzę trudno mi będzie się utożsamić z moją główną.
Odpowiedz
No cóż mnie to w ogóle nie przeszkadza ponieważ grałem w BG I i II i Icewind Dale gdzie tworzyłem cały "team"


[Dodano po 7 dniach]

Macie tutaj trochę lepiej opisaną sytuacje heh

Cytat

Atari Europe zamieściło newsa, w którym oficjalnie zapowiada nowy, drugi już oficjalny dodatek do gry pt.: "Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir".

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir przywraca dni chwały Baldur's Gate i Icewind Dale dzięki w pełni kontrolowanej drużynie, łażenia po lochach i swobodnej eksploracji nieliniowego świata gry przez Mapę Świata. Wciągająca fabuła zapowiada zdarzenia, które będą miały miejsce w Zapomnianych Krainach w związku z nadchodzącą czerwcową premierą Czwartej Edycji Dungeons & Dragons Roleplaying Game.

W pokłosiu pokonania Króla Cieni, Wybrzeże Mieczy jest w środku niełatwej ekonomicznej odnowy. Kupieckie konsorcja wyrosły jak grzyby po deszczu by wykorzystać powojenne zamieszanie dla swoich własnych celów. Drużyna gracza będzie przedzierać się przez to niepewne środowisko; w zależności od wzrostu ich własnej fortuny, będą mogli też sprzymierzyć się z konsorcjum by stworzyć imperium kupieckie, lub ukrócić ich własną ścieżkę w Faerunie przez polowanie na karawany i sprzedawanie dóbr na czarnym rynku. Podczas gdy oni będą usiłowali poszerzyć swoje wpływy, gracze będą świadomi nowej frakcji pracującej za kulisami: złych, zmiennokształtnych, jaszczurczych Yuan-Ti.

W dodatku do handlu i ekonomicznych manipulacji, mapa świata Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir pozwala graczom na zbadanie Półwyspu Chultskiego i Wybrzeża Mieczy w sposób tak nieliniowy, jak jeszcze dotąd nie widziano w grach Neverwinter Nights. Eksploracja zabierze graczy z tak dobrze znanych lokacji jak Neverwinter czy Twierdza na Rozstaju Dróg, do bardziej egzotycznych obszarów, jak ksenofobiczna dżungla narodu Samarach. Grupy rozbójników i potworów zasiedlają Mapę Świata i im dalej od cywilizacji gracz wędruje, tym trudniejsze stają się potyczki. 15-godzinna kampania w Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir jest również zaopatrzona w nowe klasy, czary, stworzenia i grywalne rasy.

Fani zniewalających cech gry wieloosobowej Neverwinter Nights 2 również będą czerpali korzyści z nowych ulepszeń do multiplayerowej przygody, podczas gdy kreatorzy będą czerpać korzyści z możliwości i elastyczności Mapy Świata i Systemu Kupieckiego występującego wraz z innymi ulepszeniami świato-tworzenia.

Cechy Gry:

- Zwiedź Wybrzeże Mieczy i Samarach używając nieograniczonej eksploracji nowej Mapy Świata. Używaj umiejętności takich jak Spostrzegawczość i Przetrwanie w dziczy podczas podróży po Mapie Świata by uniknąć zasadzek, a nawet by znaleźć ukryte spotkania czy zagubione artefakty.

- Stwórz swoją własną, pełną drużynę poszukiwaczy przygód! Zniszcz swoich wrogów ekipą miotających kule ognia czarowników, uformuj solidną ścianę stali z drużyną wojowników lub poraź idealną równowagą w swojej drużynie poprzez poszerzenie o klasy, który wybrałeś dla swoich postaci.

- Poprawiona rozgrywka drużynowa, łącznie z dopasowanymi rozmowami drużyny, nowym Systemem Korzyści Drużynowej Współpracy i potężnymi drużynowymi atutami.

- Gospodarka świata reaguje na Twoje przygody i wybory. I, poprzez handel i zadania, możesz poszerzyć swoją kompanię kupiecką do rozmiarów ogromnego imperium kupieckiego.


Źródło: NWVault


Cytat

Pytanie: Czy to będzie kompletnie nowa historia, czy kontynuacja losów postaci z NWN2 i MotB?

Odpowiedź: To nowa historia z nowymi postaciami, chociaż możemy napotkać znajome twarze i kontynuować niektóre ze starych wątków.


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Heh tak ja też na pewno kupię ten dodatek i mam nadzieję żę zwali mnie z nóg (w przeciwieństwie do Maski )


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Iluvatar dnia pią, 20 cze 2008 - 15:50 napisał

Heh tak ja też na pewno kupię ten dodatek i mam nadzieję żę zwali mnie z nóg (w przeciwieństwie do Maski )


Nie przesadzaj, też uważałem że MotB jest mało ciekawa, ale gdy już drugi raz przechodzę tę grę i odkrywam nowe rzeczy np. różne esencje i sposoby ich przekształcania (szczególnie Myrkula XD) to gra stała się o wiele ciekawsza.
Odpowiedz
No jak uważasz ... mnie się zdecydowanie nie podoba ten dodatek

[Dodano po 5 dniach]

MAM TROCHĘ NOWYCH INFORMACJI

I WYWIAD

Wywiad z Kevinem Saundersem (oryginalny wywiad można przeczytać na stronie Action Trip)

ActionTrip: Jaki wysiłek jest wkładany w rozwój Storm of Zehir i jak długo trwają prace nad dodatkiem?

Kevin Saunders: Prace nad Storm of Zehir rozpoczęliśmy pod koniec prac nad Maską Zdrajcy. Prawie wszyscy uczestniczący w rozwoju SoZ pracowali również nad Maską Zdrajcy.


AT: Jeśli tot możliwe chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć o początku fabuły, kim są główni bohaterowie, itp. Czy spotkamy jakieś znajome postacie (z NWN, NWN2, itp.)?

KS: Wydarzenia SoZ dzieją się mniej więcej równolegle do wydarzeń z Maski Zdrajcy. Przedstawiona historia jest zupełnie nowa, jest spójna, choć zupełnie niezależna od poprzednich historii NWN2.

W SoZ odkrywamy los jaki spotkał Wybrzeże Mieczy (i inne rejony) po zniknięciu Kapitana Warowni Na Rozstajach. Grę zaczynamy z drużyną niskopoziomowych poszukiwaczy przygód — gra opowiada o tej drużynie.

Tak, spotkamy znajome postacie. Jednym z nowych, choć znanych postaci, jest Volo — słynny odkrywca i kronikarz Zapomnianych Krain.


AT: Kto pisze historię SoZ?

KS: Tony Evans jest głównym projektantem SoZ i twórcą opowieści. Tony kontrolował tworzenie trzeciego aktu NWN2 i projektował moduły Mulsantiru i Sabatu Śniących w Masce Zdrajcy. Annie Carlson jest zaangażowana w historię i tworzenie postaci SoZ. Miała również swój udział w pracach nad NWN2 i nad Maską Zdrajcy.


AT: Swobodna Mapa Świata jest nowością w Seri NWN. W jaki sposób zamierzacie ją zaimplementować nie tracąc wątku fabuły i utrzymując zbalansowanie gry?

KS: SoZ ma zupełnie inny koloryt niż NWN2 i Maska Zdrajcy. Po pierwsze gra będzie lżejszą przygodą niż ciężka, mroczna opowieść. Historię, która jest bardziej zorientowana na „zabawę” łatwiej uczynić mniej liniową. SoZ zawiera bardzo dużo pobocznych wątków i zdarzeń, z których nie wszystkie bezpośrednio mają związek z głównym wątkiem.

Historia nadal jest bardzo istotna, ale gra jest bardziej zorientowana na odkrywanie interesującego i reagującego świata niż tylko na przeżycie epickiej historii.


AT: Czy możemy się dowiedzieć czegoś o nowych grywalnych rasach I klasach?

KS: Nie jesteśmy jeszcze gotowi by o tym mówic.


AT: W poprzednim dodatku limit poziomów wynosił 30. Czy pozwolicie graczom go przekroczyć?

KS: Nie — w SoZ nie skupiamy się na epickim poziomie gry. W tej grze chcemy podkreślić grę drużynową, nie indywidualną i wydaje nam się, że rozpoczęcie przygody na niskim poziomie jest istotnym doświadczeniem. Zamiast stworzyć pojedynczego bohatera, będziemy tworzyć drużyną złożoną z (co najwyżej) czterech postaci, które będą razem przeżywały przygody i zdobywały reputację w Krainach.


AT: Maska Zdrajcy wprowadziła znakomite element gry. Co jest największą innowacją jeśli chodzi o grę w SoZ?

KS: Maska Zdrajcy jest utrzymana w tonacji wyznaczonej przez NWN2. SoZ nie. Mapa Świata jest jednym z najważniejszych elementów. Nadaje ona sensu odkrywaniu i powoduje, że grę odbiera się jako bardziej podobną do Fallouta niż do NWN. Mapa Świata powoduje również, że umiejętności (Sztuka Przetrwania, Przeszukiwanie, itp.) są ważniejsze i bardziej użyteczne.

Jednakże konkretne obszary gry mają klimat innych obszarów NWN. Questy, skarby, zagadki, postacie — wszystkie te elementy są obecne.

Zauważmy, że właściwości Mapy Świata będą mogły być zaadaptowane przez społeczność do wykorzystania w tworzonych światach i przygodach.


AT: Wizards of the Coast wydali 4-tą edycję zasad D&D. Czy nketóre ze zmian zostaną uwzględnione w grze, czy będzie ona nadal korzystała z reguł edycji 3.5?

KS: SoZ jest grą Edycji 3.5 i nie będzie korzystała z żadnych reguł 4-tej edycji. Jednakże umieścimy kilka istotnych początków historii 4-tej edycji.

Jak dobrze wiecie, 4-ta edycja jest zmianą głównego settingu z Oerth na Zapomniane Krainy. Świat 4-tej edycji jest umiejscowiony wiele lat po wydarzeniach z NWN2, Maski Zdrajcy i SoZ i w SoZ pojawiają się zwiastuny przyszłych zdarzeń. Jeśli przeczytacie uważnie nowy Podręcznik Gracza, zauważycie, że Zehir jest jednym z nowych bogó stworzonych w 4-tej edycji.


AT: Ekonomiczny aspekt gry (czyli handel) odgrywa oczywiście ważną rolę. Proszę, wyjaśnij w jaki sposób on działa w rozszerzeniu.

KS: Niektóre zadania są bezpośrednio wplątane w system handlu, ale jak mocno zechcemy w tym uczestniczyć jest naszym wyborem. Kupować tanio, sprzedawać drogo i zwracać uwagę na trendy i wydarzenia mające wpływ na ekonomię — to jest podstawa handlu w SoZ. Istnieją różne frakcje, których cele możemy się zdecydować poprzeć (lub się im przeciwstawić). W końcu SoZ jest grą RPG, a nie ekonomicznym sim-em. Rola systemu handlu w tym kontekście jest zwiększenie reakcji świata na nasze działania, otwierając nowe możliwości i wpływając na fabułę. Jest to również naturalne rozszerzenie otwartej Mapy Świata.


AT: Jaki jest System Korzyści Drużynowych?

KS: Opowiemy o tym w przyszłości, ale Korzyści Drużyny będą podobne do tych opisanych w D&D Podręczniku Gracza 2. Z grubsza, są to „atuty”, które przynoszą korzyść całej drużynie, lecz które trzeba zdobyć. Wydaje nam się, że ten dodatek do reguł D&D bardzo dobrze pasuje do nacisku, który kładziemy na grę drużynowa.


AT: Nieuniknione pytanie: czy gra pozwoli przenieść graczom ich epickie postaci z Maski Zdrajcy lub NWN2?

KS: Nie. Gracz będzie tworzył całą drużynę poszukiwaczy przygód. (Faktycznie nie będzie mechanizmu, który zapobiega importowi 30-poziomowej postaci do SoZ, ale nie jest to coś do czego gra jest przewidziana.)


AT: Na pewno jesteście bardzo zajęci kilkoma projektami. Nie wiem czy w ogóle rozważaliście to, ale muszę zapytać: czy jest szansa na zobaczenie NWN3 w przyszłości?

KS: Wielu z nas pracujących w Obsidianie ma olbrzymi szacunek i kocha wszystkie rzczy związane z D&D. Z pewnością praca nad grą 4-tej edycji D&D dostarczyłaby nam wiele radości. Atari posiada licencję na wszystkie elektroniczne gry D&D, zatem to Atari i Wizards of the Coast i Hasbro zdecydują, które z gier D&D będą tworzone.


AT: Dziękujemy bardzo za cierpliwość. Czy chciałbyś jeszcze coś powiedzieć naszym czytelnikom o Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir.

KS: Chociaż SoZ jest bez wątpienia wciąż grą serii NWN, różni się ona od typowej gry serii NWN. Mamy nadzieję, że zmiana, której dokonaliśmy sprawi Wam przyjemność.

II WYWIAD

Na stronie Strategy Informer's Q&A ukazał się także wywiad z Kevinem Saundersem oraz kilka screenów z dodatku. Zawiera kilka nowych informacji w stosunku do powyższego (między innymi, że wydanie SoZ jest planowane w czwartym kwartale 2008).

Oto wywiad:
Strategy Informer: Plotki mówią, że w kwesti nieliniowej fabuły SoZ będzie bardziej zbliżone do Icewind Dale czy Baldur’s Gate.

Kevin Saunders: To prawda. Główny scenarzysta Tony Evans poprowadził SoZ w bardziej nielinowym kierunku niż poprzednie gry serii NWN. Z tego punktu widzenia SoZ jest bardziej podobne do Fallouta — w grze obecny jest główny wątek i są cele, ale gracz może swobodnie odkrywać świat, jeśli ma na to chęć.


Strategy Informer: Przeczytaliśmy, że w grze będzie można spotkać elementy, które z braku czasu nie zostały umieszczone w Masce Zdrajcy, w tym zadanie pod tytułem „Patron Sztuki”. Czy zobaczymy jakieś questy lub inną zawartość, która nie znalazła się w Masce Zdrajcy.

Kevin Saunders: Nie. Cała zawartość SoZ jest zupełnie nowa. Gwoli wyjaśnienia, nic nie zostało wycięte z Maski Zdrajcy — oczywiście, zawsze jest więcej pomysłów niż mamy czasy aby je zaimplementować i musimy wybrać, które z nich umieścić w grze. Nic z tego co rozważaliśmy dla Maski Zdrajcy, ale nie zaimplementowaliśmy, nie pojawi się w SoZ, z wyjątkiem zupełnie nowej zawartości, którą wymyśliliśmy specjalnie dla tej gry.


Strategy Informer: W jaki sposób nowe reguły 4-tej edycji D&D działają w SoZ? Wizards of the Coast twierdzą, że 4-tą edycję łatwiej zrozumieć i łatwiej się jej nauczyć. Czy SoZ będzie zawierał jakieś nowości, jak na przykład zdobywanie lojalności?

Kevin Saunders: Jeśli chodzi o reguły, SoZ jest grą Edycji 3.5 D&D. Chętnie stworzylibyśmy grę 4-tej Edycji, lecz jest to dużo większe przedsięwzięcie niż stworzenie dodatku. Jednak w grze znajdziecie zaczątki 4-to edycyjnych wątków. Oprócz zmian w zasadach, Wizards of the Coast wraz z 4-tą Edycją zmodyfikowali także setting. Akcja SoZ dzieje się przed Spellplague i zawiera pewne zwiastuny wydarzeń prowadzących do 4-tej Edycji.


Strategy Informer: Czy będzie można zaimportować swoją postać z poprzednich kampanii NWN2?

Kevin Saunders: SoZ jest zaprojektowany by grać nową, niskopoziomową drużyną. Jednakże NWN2 jest grą elastyczną i technicznie będzie można grać w SoZ wysokopoziomowymi postaciami.

Strategy Informer: Jakiego rodzaju ulepszenia grafiki możemy oczekiwać w nowym dodatku?

Kevin Saunders: Mapa Świata jest graficznie w innym stylu niż ta z NWN2 i Maski Zdrajcy. Stworzona przez artystów Scotta Evertsa i Justin Cherry jest bardziej stylowa i mniej „realistyczna”. Obszary korzystają z nowych technik oświetlenia, które rozwineliśmy w trakcie tworzenia poprzednich gier. Artyści Jay Bakke i Roger Chang stworzyli klika wspaniale wyglądających lokacji, które wkrótce zobaczycie, gdy zaczniemy publikować screenshoty.


Strategy Informer: Czy możemy oczekiwać podniesienia maksymalnego osiągalnego poziomu? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Kevin Saunders: W SoZ można osiągnać ten sam maksymalny poziom co w Masce Zdrajcy — 30. Przy możliwości swobodnej eksploracji, z pewnością gracze są w stanie osiągnąc poziomy epickie, ale także jest możliwe „wygranie’ gry wcześniej. Wydawało nam się, że gracze będą woleli byśmy skoncentrowali się raczej na poprawie innych aspektów NWN2 niż na podniesieniu maksymalnego poziomu powyżej 30. Poziom 30 jest już poziomem ekstremalnym (w rzeczywistości aktualnie 4-ta Edycja kończy się na poziomie 30).


Strategy Informer: Czy mógłbyś zdradzić nam jakieś wskazówki dotyczące fabuły SoZ?

Kevin Saunders: Hmm, Zehir jest krótko opisany w Podręczniku Gracza 4-tej Edycji.


Strategy Informer: Czy znacie już datę wydania dodatku?

Kevin Saunders: Wierzę, że gra zostanie wydana w czwartym kwartale 2008, pod koniec roku. Nie możemy spekulowac na temat dokładnej daty.


Strategy Informer: Jak długo zamierzacie wspierać NWN2 wydając rozszerzenia?

Kevin Saunders: Wiele osób zarówno u Atari jak I w Obsidianie kocha D&D i NWN2. Bez wątpienia jesteśmy zainteresowani ciągłym wspieraniem NWN2. Lecz pomimo tego co każdy z nas chciałby tworzyć, musimy również brac pod uwagę reali finansowe — jak wszyscy, twórcy gier także mają na utrzymaniu rodziny. Sprzedaż Maski Zdrajcy przekroczyła nasze prognozy. Jeśli SoZ również będzie dobrze odebrany, to będzie to silny argument przemawiający za trzecim dodatkiem.


Strategy Informer: Czy chciałbyś coś jeszcze dodać na zakończenie?

Kevin Saunders: Dziękuję Wam za czas I zainteresowanie D&D, grą NWN2 i Obsidianem. Jesteście powodem dla którego tworzymy te gry.


REASUMUJĄC (HEH) zamiast nowego dodatku do NWN będziemy mieli wskrzeszenie BG i Icewindale

[Dodano po 2 godzinach]

BTW Dodatek prawdopodobnie będzie już pod koniec roku

[Dodano po 9 dniach]

Informacje o systemie rozmów w NWN2: Storm od Zehir

Oryginalna wiadomość Anthoniego Davisa. Poniżej zamieszczam (skrócone) tłumaczenie.


Wciąż implementuję i ulepszam System Dialogu Drużynowego, wiec wszystko jeszcze może ulec zmianom w zależności jak będzie to funkcjonowało w grze i jakie trudności techniczne napotkamy.

Przykład jest następujący.

Moja drużyna:

Zaczynając grę wybieram (lub tworzę) postać, którą silnik Aurora/Electron traktuje jako Postać Stworzoną przez Gracza. Ta część działa dokładnie tak jak w NWN1, NWN2 i NX1 (=Maska Zdrajcy).

Postać Stworzona przez Gracza nie tym samym co przywódca drużyny, choć często są to te same osoby.

Wybrałem Gruba, mojego mnicha półorka.

W NX2 (=Storm of Zehir) mamy dostęp do ekranu tworzenia drużyny.

Aby skończyć tworzenie drużyny wybrałem kapłana, maga i łotra.

Moja drużyna wygląda więc następująco:
Grubs — mnich (PSpG również aktualny przywódca, z umiejętnością blefu 5)
Oswyn — kapłan (dyplomacja 10)
Karak — mag (wiedza 10)
Reylene — łotr (blef 10)

Musze podać tutaj jeszcze kilka szczegółów technicznych.


Każdy węzeł rozmowy ma kilka możliwych odpowiedzi. Każda z odpowiedzi ma lub miec może dołączony skrypt, który określa czy dany węzeł powinien się pojawić czy nie. W ten sposób działało to w NWN1, NWN2, and NX1.

Na przykład, jeśli na węzeł odpowiedzi nałożymy warunek zastraszenie>5, to dana odpowiedż pojawi się jedynie wówczas, gdy postać rozmwaiająca z NPC ma umiejętność zastraszenia wiekszą niż 5.

Warunkiem może być dowolny skrypt, dopóki zwarac wartość PRAWDY lub FAŁSZU.

Łapiecie to?

Jedziemy dalej...

Przypuśćmy, że rozmawiamy z pewnym gościem i drzewo rozmowy wygląda następująco:

>Co mogę dla Was zrobić?
1. Nic.
2. (jeśli blef mniejszy niż 10) Oddawaj pieniądze! !Niepowodzenie!
3. (jeśli blef wiekszy lub równy 10) Oddawaj pieniądze! !Sukces!
4. (jeśli dyplomacja większa niż 5) Przychodzimy w pokoju!
5. (jeśli wiedza większa niż 8 ) Słyszałem o tobie!

(Słowa między wykrzyknikami są komentarzem i nie pojawią się w grze)

Łapiecie ideę. Na przykładzie rozmowy z tym gościem pokażę jak będzie działał nowy system rozmowy.

Będzie on wygladał podobnie do ekranu szybkiej rozmowy z NWN2, oprócz tego że będzie kilk zakładek, które umożliwią przełączanie się między aktualnymi członkami drużyny.

W naszym przypadku to jest Grubs, Oswyn, Karak i Reylene. zakładka Gruba jest aktualnie aktywna/podświetlona, gdyż on jest przywódcą drużyny.

Grub ma następujące opcje dialogowe:
1. Nic.
2. (jeśli blef mniejszy niż 10) Oddawaj pieniądze! !Niepowodzenie!

Jeśli klikę na zakładkę Oswyn, pozwalam w efekcie rozmawiać Oswyn w imieniu drużyny. Zobaczę zatem jej opcje dialogowe:
1. Nic.
4. (jeśli dyplomacja większa niż 5) Przychodzimy w pokoju!

Karak:
1. Nic.
5. (jeśli wiedza większa niż 8 ) Słyszałem o tobie!

I Reylene:
1. Nic.
3. (jeśli blef wiekszy lub równy 10) Oddawaj pieniądze! !Sukces!

Przełączając zakładki mozemy zobaczyć co może powiedzieć kazdy z bohaterów i możemy wybrać odpowiednią postać by przemawiała w imieniu drużyny.

Pamiętajcie, że mój przykład jest bardzo słaby, w stosunku do tego co w rzeczywistości wymyślają projektanci. W końcu jestem tylko programistą.


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Kompletnie mi to nie przypada do gustu. Od nikłych możliwości sterowania towarzyszem twórcy przeszli do całkowitych i to w formie niezbyt mi odpowiadającej. Rozumiem, że chcą wypuścić coś niezwykłego, ale to że stworzę sobie towarzyszy i mogę ich używać podczas rozmowy, raczej nie wpłynie pozytywnie na moje odczucia co do dodatku. No cóż... pożyjemy, zobaczymy.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wakie dnia sob, 05 lip 2008 - 03:00 napisał

Kompletnie mi to nie przypada do gustu. Od nikłych możliwości sterowania towarzyszem twórcy przeszli do całkowitych i to w formie niezbyt mi odpowiadającej. Rozumiem, że chcą wypuścić coś niezwykłego, ale to że stworzę sobie towarzyszy i mogę ich używać podczas rozmowy, raczej nie wpłynie pozytywnie na moje odczucia co do dodatku. No cóż... pożyjemy, zobaczymy.


No cóż ja natomiast uważam że to bardzo dobry pomysł ... Jest to ściągnięte z BG ale trochę ulepszone

[Dodano po 14 dniach]

Trochę nowości \"\"

Serwis Voodoo Extreme zamieścił nowe screenshoty z nadchodzącego, drugiego już dodatku Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir. Na jednym z nich widzimy nowy model potwora, najprawdopodobniej wcześniej zapowiadanego yuan-ti.

Ponadto, jeden z redaktorów serwisu Gaming Nexus miał okazję zagrać w demo NWN2: SoZ. Z jego krótkiej relacji dowiadujemy się, że jedną z nowych klas jest Swashbuckler (ang. Zawadiaka), który stylem przypomina pirata. Ta klasa jest ukierunkowana na walkę bronią wręcz.
Gra zawiera trochę nowych potworów, które podobno są całkiem dobrze wyrenderowane.

Źródła: Voodoo Extreme
Gaming Nexus

Cytat

Akcja drugiego dodatku do NWN2 ma ścisły związek z postacią Volothampa Geddarma (postaci znajomej fanom Forgotten Realms).
Pan Volo, z powodu mało ciepłego przyjęcia swojej najnowszej książki, jest zmuszony uciekać ze swojego rodzimego kraju. Niefortunnym zbiegiem okoliczności statek, którym opuścił swoją ojczyznę, rozbija się na wyspie Samarach, opanowanej przez Yuan-Ti, wyznawców Zehira - boga trucizny, ciemności i węży.
W myśl przysłowia ''nieszczęścia chodzą parami'', tuż po nieplanowanym przybiciu do brzegów wyspy, Volo i bohaterowie kierowani przez gracza zostają otoczeni przez wojowników Batiri (goblinów z dżungli), którzy wyglądają na niezadowolonych z powodu wizyty niezapowiedzianych gości...


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
To wprowadzenie wydaje mi się, takie jakieś mało spektakularne. Skąd mój Drow wziąłby sie na łódce? Musieliby mu nieźle zapłacić .
Okładka bardzo przypadła mi do gustu.
Co do Yuan-ti, to troszkę nie podobna do tej z NWN, strasznie przypomina wężoszpony z Diablo.
Odpowiedz
Co do Yuan-ti to z tego co pamiętam były też w I części NWN (no chyba że mnie się coś pomyliło bo baaaardzo dawno już nie grałem )

[Dodano po 30 dniach]

Trochę newsów

Po rewelacyjnym Beholderze od Bouncy Rock Entertainment przyszedł czas na Yuan-ti Czystej Krwi (Yuan-ti Pureblood).



Kilka dni temu Jonny Ree po raz kolejny zaskoczył graczy NWN2 rewelacyjną szybkością, dokładnością i misternością tworzenia modeli potworów do NWN2. Co ciekawe, stworzył go z nudów, a zajęło mu to około 2-3 dni roboczych. Dzięki temu gracze i kreatorzy NWN2 mają do dyspozycji kolejny, perfekcyjnie przygotowany model potwora, którego śmiało można wykorzystać w swoich przygodach.

Yuan-ti Pureblood na NWVault:
http://nwvault.ign.com/Vi...&comment_page=2

W przygotowaniu nadal znajduje się Drider, który występuje w dwóch wersjach: płci męskiej i żeńskiej. Co więcej, oprócz standardowego potwora, będzie można go wykorzystać jeszcze jako rasę grywalną, a być może nawet jako klasę prestiżową.

Bouncy Rock ma jeszcze jednego asa w rękawie. Jest nim nowy model Wilkołaka (screeny w drugim poście), który ma rangę exclusive, czyli będzie dostępny dopiero po premierze modułu Misery Stone, nad którym obecnie pracuje cała ekipa BRE. Wiadomo tylko tyle, że Wilkołak jest już gotowy, a moduł ukaże się gdzieś w okolicach jesieni.

[Dodano po 5 godzinach]

Co sądzicie o Yuan-ti ??
Moim zdaniem całkiem całkiem


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
ee czy ja dobrze zrozumiałem,że będzie niskopoziomowa ekipa...i tylko 15 godzin zabawy....to tak jak Światynia zła
Odpowiedz
Porównaj sobie z ilustracją Yuan-Ti z Księgi Potworów do DnD. Przeniesienie z papieru w 3D. Z tym, że na kartce wygląda o niebo lepiej.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

[Neverwinter Nights 2] Drugi oficjalny dodatek do NwN2! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...