[FILM] Piraci z Karaibów

Obejrzałem sobie drugą część tego filmu i... czuje się zawiedziony. Czarna Perła podobała mi sie bardzo, fajny film przygodowy z piratami który pozwalał się odprężyć. Ładnie wyważony i co najważniejsze miło się go oglądało.

A druga część? Odnoszę wrażenie, że producenci na siłę chcieli zrobić więcej piratów w piratach. Zatem mamy jeszcze bardziej pirackie gęby, bardziej piracki statek itd. itd. Żeby było weselej to dorzucono do tego krakena, szamankę voodoo, kanibali i ludzi morza... Bohaterowie co chwila się rozstają i znajdują conajmniej jakby żyli w czasach transportu globalnego. Jack Sparrow (Depp) pajacuje tak jakby chciał Jima Carreya z interesu wygryźć (w pierwszej części był również zabawny i ekstrawagancki ale tutaj zachowuje się conajmneij tak jakby się urwał z innej bajki.). W ogóle akcja wydaje mi się być przeznaczona jakby dla ludzi.. młodszych. Ten kto zobaczy walkę na kole, uwalnianie się z klatek czy walkę Jacka na 'ruszcie' będzie wiedział o czym mówię. Keira z jednej strony jest 'biedną i bezbronną niewiastą', a z drugiej strony 'wojowniczą amazonką'. A Mr. Bloom jest tak jakby go nie było.
Akcja wydaje mi się jakaś taka porwana na kawałki. Wszystko się jakoś całości nie trzyma.

Muzyka? Powtórka z jedynki. Nie słyszałem żadnego nowego genialnego kawałka na miarę pierwszej części.

Jedynie mogę powiedzieć, że podobają mi się 'dekoracje'. Wszystko jest ładne, bogate i szczegółowe. Buduje to porządny lekko taki baśniowy klimacik.


No i to zakończenie, w sumie jakby go nie było... Nie będę na razie opowiadał (a każdy kto zaspojluje bez ostrzeżenia dostanie ode mnie po łbie i %) ale jest po prostu nudnawe i wkurzające ewidentnie na... . O tym później.
Odpowiedz
Heh... uprzedziłeś mnie, bo miałem ochotę wieczorkiem założyć temat o najnowszych Piratach, bo zastanawiałem się czy warto wydać te 14 zł. na wypad do kina Z twojego opisu wnioskuję, że szkoda jednak kasy :-/ Jest aż tak fatalnie ? Szkoda bo mało jest obecnie filmów o tematyce pirackiej, a ja takie właśnie darzę sympatią :~( Tyle czekania na marnę ?
Odpowiedz
Ten film jest jakiś dziwny ;p
Słyszę wszelakie recenzje. Jedni mówią, że film jest super i nie ma co czekać, a inni, że zawiódł ich oczekiwania... jedyne w czym się wszyscy zgadzają to to, że było dziwne zakończenie. No cóż każdy odbiera inaczej więc muszę się wybrać ;]
Odpowiedz
Jak to zwykle bywa trzeba pójść samemu i zobaczyć, a nie słuchać mędrkowań innych. Ja tu czuje działanie na siłe w tym filmie na zasadzie: "weźmy to co najlepsze z jedynki i powielmy by było tego dużo, dużo".

Film zły nie jest ale w porównaniu z jedynką... marny.
Odpowiedz
A ja się chyba wybiorę i zobaczę jaki on jest. A zauważyliście że nie ma gry do filmu a jak zwykle bywa z przebojami to je wydają. Dziwne! Przynajmniej ja nic na temat gry nie zauważyłem.
Odpowiedz
Owszem, to zakończenie jest dziwne, bo ma być III część. To jest tak jak z Matrixem - "jedynka" w obu przpadkach kończyła 99,9% wątków, stanowiła jakby oddzielną część, zdolną istnieć samodzielnie. A potem powstały 2 i 3, które wzajemnie się przeplatają tak mocno, że mogłyby stanowić jedną część. I, jak myślę, tak samo będzie w piratach...
Odpowiedz
Drogi Krasnoludzie Ekhu, niby czemu? Nie spoilerowałem, nie złamałem regulaminu... Po prostu wiem, że i tak zrobią III część, jak nie 4. i 5. ;p
Odpowiedz
Druga część jest super, strasznie mi się podoba. A KRAKEN RZĄDZI I WAS WSZYSTKICH PORZRE!!! Nie martwcie się powiem mu "Do nogi" i was zostawi w spokoju.


...Widziałem Cię we śnie, Kraken strzeż się!!!
Odpowiedz
A jak nie zrobisz czegoś z tym swoim postem Sensei_BJ to Frar pokaże ci sztuczkę znaną jaką wkurzowny kransolud i twój kraken ucieknie do budy z podkulonym ogonem...
Odpowiedz
Z podkulonymi mackami Ekh, z podkulonymi mackami. Kraken to kałamarnica, bądź ośmiornica, jak kto woli, a nie pies XD.

Wydawało mi się, że tytułowa 'Skrzynia Umarlaka' będzie bardziej głównym wątkiem. I, że będzie nieco bardziej ciekawsza, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Jak to zwykle bywa, zawsze zostaje ten niedosyt z pierwszej części. Tak samo jest w tym przypadku. Niby człowiek się śmieje, ale jednak ta druga część nie ma czegoś, co z musza do śmiechu przy entym obejrzeniu tego samego fragmentu, jak to było w części pierwszej. Drudzy 'Piraci' zbyt mocno pokazują iż powstanie kolejny sequel. Większość z nas woli chyba niespodzianki. Po 2,5 godzinnym wrastaniu w fotel bez popcornu (tak to jest jak się człowiek zagapi i źle przeczyta godzinę na bilecie) stwierdzam, że pieniądze wydane na bilet nie zostały zmarnowane.
Odpowiedz
Kraken to kałamarnica. Większość myli kałamarnice z ośmiornicami. Te pierwsze są większe i co więcej, inteligentne. Drugie zaś to zwykłe mięczaki, tak jak chociażby ślimak...

A co do filmu. Wciągnął mnie (też byłem bez popcornu, bo jest za drogi w kinie...), pośmiałem się i wyszedłem z sali w dobrym nastroju. Czekam na trzecią część. I na bank nie zmarnowałem pieniędzy, bo rodzice mi zafundowali
Odpowiedz
I karaken to nic innego jak zyjąca w rzeczywistości ulepszona przez marynarzy Ogromna Kałamarnica, osiągająca 15m długości i walcząca z wielorybkami;)

Co do filmu fakt zakończenie było dziwne, ale jest przynjmniej zapowiedż co bedzie w następnym, dokładnie jak w Matrix i tez zastosowali identyczny chwyt:D Sama fabuła moze genialna nie jest, ale faktyczne mozna było0 się pośmiać, największym atutem były właśnie dekoracjie. Film co prawda zotawia pewnien niedosyt ale ogólnie wychodzi na +
Odpowiedz
Co do karakena... to przesąd żeglarski o którym można znaleźć wzmianki już na początku ery wielkich żaglowców

Film był fajny, zarówno ze strony żeglarskiej ;] (większość się zgadzała i nie porobili głupot ) jak i ze strony przygodowej.
Trochę słaby wątek - myślałem że będzie to coś fajniejszego ale i tak film mi się podobał

A jak zobaczylem końcówke to myślałem że czeka mnie jeszcze dobra godzina w kinie... a tu walneli napisy końcowe Hehe, teraz muszą zrobić trójke
Odpowiedz
mnie sie dwójka podobała... moze nie jets tych samych "lotów" co jedynka, ale nie zawsze sequel musi byc lepszy od pierwowzoru...
Odpowiedz
Zarówno dobrze mogliby tam machnąć napis: "CDN...". Zirytowało mnie to strasznie.
Odpowiedz
Muszę przyznać, że druga część 'Piratów...' jest całkiem niezła, ale zakończenie niesatysfakcjonujące. Wiadomo było, że do tego filmu trzeba podejść z przymrużeniem oka, co potwierdziła scena z trumną na początku filmu Ogólnie było dużo humoru, fajnych tekstów i niezłych efektów. Cała załoga 'Holendra' była genialna. Szczególnie brodomacki Davy'ego I ci kanibale mieli niezły patent z tymi pomalowanymi na oczy powiekami Jacka

BTW - zdawało mi się, że cała zbuntowana załoga Czarnej Perły zginęła... (oprócz Jacka of course).


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Mi się ten film podobał, choć uważam, że miejscami był nieco przekombinowany. No i Keira Knigthly jest o wiele brzydsza niż w jedynce. Echh... te operacje plastyczne. Po co!!!??? Ale ogólnie ok.

Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[FILM] Piraci z Karaibów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...