[Deus Ex: Rozłam Ludzkości] Deus Ex: Mankind Divided oficjalnie zapowiedziane!


Wygląda na to, że Square Enix znowu dało ciała i nie potrafiło dostatecznie dobrze zabezpieczyć swoich materiałów. Najpierw nasi przyjaciele zza wschodniej granicy wyciągnęli jak z kapelusza paczkę obrazków target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">wyciągnęli jak z kapelusza paczkę obrazków związanych z bezpośrednią kontynuacją "Buntu Ludzkości", a potem całość potwierdził miesięcznik Game Informer, który zamieścił okładkę dedykowaną grze target="_blank" rel="nofollow noopener noreferrer">zamieścił okładkę dedykowaną grze.

deus ex, mankind divided class="lbox">deus ex, mankind divided

To pewne, jeden z najbardziej charakterystycznych bohaterów ostatnich lat, Adam Jensen – powraca.

Gra przeniesie nas do 2029 roku, czyli dwa lata po wydarzeniach, które miały miejsce w "Buncie Ludzkości". Nasz bohater powraca do czynnej służby i brata się z nową elitarną jednostką Interpolu, której zadaniem jest polowanie oraz likwidowanie terrorystów, wykorzystujących cybernetyczne ulepszenia do swoich własnych egoistycznych celów. Misja o tyle istotna, iż świat stanął na krawędzi wojny. Społeczeństwo podzieliło się na dwie skrajne klasy, a zwykli obywatele są przerażeni coraz większymi wpływami idei transhumanizmu i możliwościami osób posiadających augmentyczne modyfikacje.

deus ex, mankind divided class="lbox">deus ex, mankind divided

Tak jak w poprzedniej części serii, fabuła będzie przerzucała nas z jednego regionu świata na drugi. Jednym z potwierdzonych miejsc jest stolica Republiki Czeskiej – Praga. Oczywiście, nie wpadniemy tam na Pilznera, lecz w celu poukładania kilku spraw z niejakim Victorem Marczenko, jednym z przedstawicieli "Augmented Rights Coalition". Nowe triki oraz ulepszenia, które zostały zaimplementowane Jensenowi, mocno zwiększą wachlarz jego możliwości i tak jak poprzednio, każdy problem można rozwiązać na kilka sposobów – brutalnie, po cichu lub dzięki interakcjom społecznym.

Nowe talenty Adama pozwolą mu nie tylko na widzenie przez ściany czy skanowanie pomieszczeń w poszukiwaniu broni palnej oraz amunicji, lecz również hakować na odległość (motyw zapożyczony z "Watch Dogs"). Ekwipunek protagonisty został powiększony o cichą kuszę (zamontowaną w augmentycznej ręce, obok dobrze znanego ostrza), która w połączeniu z umiejętnością zasłony dymnej i dawką rentgenowskiego wzroku, ma czynić prawdziwe spustoszenie na polu bitwy. Natomiast o jego bezpieczeństwo zadba specjalna nano-tarcza, chroniąca na kilka sekund przed pociskami.

deus ex, mankind divided

Heh... żeby nie było jednak tak łatwo, znakomita Sztuczna Inteligencja znana z poprzedniej części gry, została także mocno usprawniona. Stopniowa eliminacja przeciwników może okazać się tym razem trudnym zadaniem. Wrogowie świadomi naszej obecności będą ze sobą mocno współpracować, dbać o własne tyły oraz razem sprawdzać zakątki pomieszczenia, które uważają za podejrzane.

Niestety, są też złe wieści. Eidos Montreal nie przewidział możliwości eksportu zapisów z "Buntu Ludzkości", więc żadne z czterech możliwych zakończeń tamtej gry nie jest kanoniczne. Twórcy określili jedyną słuszną drogę, jaką przebył Jensen i wielu może mieć to im za złe – absolutnie zasłużenie. Tym bardziej, że kilka kluczowych postaci, które mogliśmy uratować w pierwszej części, w kontynuacji raczej nie powróci.

SPOILER

Jedną z nich jest prawdopodobnie sympatyczna pani pilot z Sarif Industries, Faridah Malik.

deus ex, mankind divided class="lbox">deus ex, mankind divided

Data premiery "Mankind Divided" nie jest jeszcze znana. Gra trafi na komputery osobiste, Xbox One oraz PlayStation 4.

Odpowiedz
Czy "trójka" Deus Ex ma szansę spodobać się fanowi Fallouta? Myślę o zakupie Human Revolution, ale czytałem, że to taka bardziej strzelanina - tzn. bossowie i te sprawy. Zastanawiałem się nad Metro: Last Light, ale wymagania sprzętowe tej gry są kosmiczne.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Silverhair dnia środa, 8 kwietnia 2015, 08:40 napisał

Czy "trójka" Deus Ex ma szansę spodobać się fanowi Fallouta? Myślę o zakupie Human Revolution, ale czytałem, że to taka bardziej strzelanina - tzn. bossowie i te sprawy. Zastanawiałem się nad Metro: Last Light, ale wymagania sprzętowe tej gry są kosmiczne.


Dobrze wpierw zajrzeć do naszej recenzji. To gra akcji z RPG, więc myślę, że powinna ci się spodobać.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Dobrze powiedziane, gra z klimatem. Podoba mi się stylizacja tej produkcji, sama fabuła też jak na grę akcji jest na poziomie. Fallout to to nie jest, szybciej porównywałbym z Mass Effectem, choć to też dwa zupełnie różne uniwersa, jednak model rozgrywki oraz poziom RPG i akcji w grze jest zbliżony.

Odpowiedz
← Nowości

[Deus Ex: Rozłam Ludzkości] Deus Ex: Mankind Divided oficjalnie zapowiedziane! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...