Kac

Gumiaki wystarczy posiadać, tam od razu na odludziu mieszkać xD
Odpowiedz
Właśnie doszłam do wniosku, że ciepła, słodka herbatka to i dobry sposób na kaca ;>
Odpowiedz
Jak jeszcze miewałam kaca to leczyłam go za pomocą letniej kąpieli, najlepiej w wannie, z dodatkiem czegoś zapachowego. Zimna Cola-najlepsze lekarstwo chyba:) Dosłownie na wszystko. Jakiś ciepły rosołek i dużo, dużo snu


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz
Mhm, kac. Na niego najlepsza zimna Cola i woda - a to zależnie od smaku, jeżeli o takowym można mówić w takich sytuacjach dobra jest też gorzka, ciepła herbata albo kawa z mlekiem, choć po tej drugiej mam skoki ciśnieniowe ;p
I mogę powiedzieć, że mnie zawsze pomaga duża dawka świeżego powietrza zanim się położę (albo padnę ;p ) do łóżka. Potem mi wypominają, że musieli marznąć przeze mnie ;p
No i tak jak kilku przede mną już wspomniało - spać i jeszcze raz spać jeżeli się ma możliwość. I obowiązkowo prysznic. Polecam zjeść coś... mlecznego, (taki serek wiejski ) choć podejrzewam, że co poniektórzy mogą tego nie przetrzymać ;p
Odpowiedz
szczerze, to nie próbowałam mieszać coli z rosołem
Odpowiedz
Ja w ogóle nie rozumiem, jak coca-cola może pomagać. Mam złe wspomnienia z nią związane, bo kiedyś budząc się około godziny 5 zrobiłem parę łyków, co tylko wzmogło pragnienie i łaziłem po całym domu w poszukiwaniu wody mineralnej. Ok, kofeina zawarta w coli może stawiać na nogi, zimny napój trochę orzeźwia ale to jest raczej skutku, a nie przyczyny Dlatego radzę zamiast niej jakiegoś plusza albo inny napój w tabletce, który uzupełni (przynajmniej w pewnym stopniu) to, co wypłukaliśmy.
Odpowiedz
Cóż... ja robię tak... prysznic, plusz albo coś takiego, do tego magnez. Zjeść jakieś owoce albo warzywka, pójść pobiegać lub na siłownię, wrócić - prysznic, znowu jakieś warzywka i owoce i się żyje Kac zdycha ;p
Jak próbowałem coli na kacu to miałem tylko szybko niesmak w ustach i przeklinałem na czym to świat stoi.

Z piwem na kaca też próbowałem, efekt był taki, że piło się tak dobrze, że znowu się urżnąłem.

No ale warto też w trakcie picia, albo przed nim nachapać się jakichś kanapeczek ze smalczykiem i skwarkami, do tego soli troszkę, kiszeniaczek. Świetny podkład jak trzeba obalić halbę, albo więcej
Odpowiedz
Marudas, a śledzik? ;p

Jeśli chodzi o zapobieganie, to oczywiście potężne przepijanie jest wskazane dla tych, którym zależy na ograniczeniu mocy kaca. Ponoć najlepszy do przepitki jest napój pokroju Burna albo Tigera, w drugiej kolejności są soki.
Odpowiedz
Szlag by te wasze laickie sposoby. Żaden z nich nie leczy kaca a wspomaga go przetrzymać. Otóż naukowo, jak i przezemnie, potwierdzony sposób na Zapobieganie Kaca:
1. Krok - Zanim padniesz jak trup na łóżku, doczołgaj się do kuchni i zjedz miód i wypij szklankę ciepłej przyjemnej wody by się miło zasypiało. Oczywiście przed tym umyj zęby;) Nie będę opisywał procesu, ale miód zawiera odpowiednie składniki, które najlepiej ze wszystkiego, wspomagają regenerację komórkową i redukuje etanol. Łyżka starczy. Mile widziany Banan.
2.Krok - Witaminy. Sok z dwóch cytryn lub z 4-6 tabletek witaminy c.
3. Krok - Przewietrz pokój w którym będziesz spał/a.
4. Krok - Sen. Im dłuższy tym wcale nie lepiej. Najlepiej przygotować sobie tkzw. Kacówkę, czyli jakąś butelkę wody przy łóżku wcześniej. Najlepiej obudzić się w nocy i dostarczyć organizmowi więcej wody, potem starać się jakoś nie zwrócić kolacji i iść spać dalej.
5.Krok - Po przebudzeniu - Herbata, Cola, Mięta, Browar, Lampka wina, ewentualnie kret. Wszystko co dobrze przeczyszcza ciało i umysł.
6.Krok - Wanna, zmiana odzienia dla lepszego samopoczucia, coś lekkiego do zjedzenia jak suchary czy fasolka w sosie pomidorowym, serem i bekonem

To był pierwszy sposób, osobiście preferuję inny, mniej długotrwały. Kolejne 2 piwka albo butelka wina:)

Gwarancja gwarantowana.
Odpowiedz
← Użytkownicy

Kac - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...