Sygnatury

Ha, nie zwykłem się tak bezwstydnie chwalić, ale z tej sygnatury jestem wybitnie dumny bo to moje własne, autorskie tłumaczenie monologu V z filmu "V jak Vendetta". Tłumaczenie jest mocno niedosłowne, bo skupiłem się raczej na warstwie formy niż dokładnego przekładania treści.

(Oryginał:Voilà! In view, a humble vaudevillian veteran, cast vicariously as both victim and villain by the vicissitudes of fate. This visage, no mere veneer of vanity, is a vestige of the vox populi, now vacant, vanished. However, this valorous visitation of a bygone vexation stands vivified, and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin vanguarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition. The only verdict is vengeance; a vendetta held as a votive, not in vain, for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous. Verily, this vichyssoise of verbiage veers most verbose vis-à-vis an introduction, so let me simply add that it's my very good honour to meet you and you may call me V.)




Z ciekawości pytam, da się napis w sygnaturze mojej w ogóle odczytać?

Odpowiedz
Odrobinę nieczytelne, ale i tak fajne. Podobał mi się ten film.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Faktycznie trzeba mocniej wysilić wzrok... albo skopiować sobie twój obrazek i przeczytać w pewnym powiększeniu
Niemniej ciekawy pomysł i bardzo dobre wykonanie, więc takie chwalenie się jest uzasadnione, brawo
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Bardzo dziękuję..:]

A obrazek zastąpiłem zwykłym tekstem, wierzę, że czyta się lepiej?

Odpowiedz
Angielska wersja tego monologu jest nawet lepsza.
Odpowiedz
Wiem, bo angielska to oryginał a polska jest moja..

EDIT:
Swoją drogą, wszystkie słowa w oryginale znałeś? Ja musiałem parę sprawdzić..

Odpowiedz
Popieram Favora, po angielsku jest lepsze, co nie zmienia faktu, że Twoje się mi podoba

Moje nowe dziecko się podoba?
Odpowiedz
Mhhroczne ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Thal dnia czw, 15 sty 2009 - 20:13 napisał

Ojej Jack niema głowy...


To jeszcze nie koniec świata ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Dla Ciebie nie. Dla mnie też i dla innych teoretycznie również. Ale postaw się w jego sytuacji
Odpowiedz
Hmmm...no tak, mogą wystąpić problemy z komunikacją na linii ciało - głowa. To jest dość problematyczne. Zwłaszcza w sferze poruszania się ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Dobrze powiedziane ;] Zresztą zawsze można w jakiś sposób stworzyć całość (o ile głowa nie została w jakimś sposób zdezintegrowana) ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Znajdzie sobie twarzową dynie i będzie jak ulał. Albo kapustę. Jednak nie obrażajmy Jacka, to mój ideał faceta
Odpowiedz
Lubisz mężczyzn z dwumetrowymi pałąkowatymi nogami, których możesz opleść dwa razy ramionami, coby się przytulić? ;>

Btw, ten podpis brzmi trochę emowato. Takie: "Niiikt mnie nie rozumiiee!"
Odpowiedz
Pewnie. Jeszcze jak czuję każdą kość to wpadam w dziką radość. ;]

Ati, kwestia indywidualnego odbioru chociaż, cholera.
Odpowiedz
Istna tutaj jakaś rodzina Adamsów, czy co? ;] I zgodzę się z Ati, że opis trochę, jak to powiedziała, "emowaty". Dziś każde zdanie, które zawiera "nie rozumieć" daje jednoznaczny domysł ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Mój indywidualny odbiór odczytał to jako problemy w komunikacji interpersonalnej. Nie zastanawiałaś się nigdy, czy problem nie wynika z Ciebie, a nie z otoczenia?
Odpowiedz
Hmmm, ciekawe stwierdzenie ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
← Użytkownicy

Sygnatury - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...