[FILM] Jaki jest wasz ulubiony Film?

Tak jak w temacie
Jaki film najbardziej się wam podobał i dlaczego?


Moim ulubionym filmem jest Braveheart ...
Jestem nim zachwycony , dla mnie to po prostu arcydzieło!
Lubie te klimaty a poza tym jest naprawdę świetnie nakręcony ... (Amerykanie potrafią zrobić dobry film! )
Walka o niepodległość (znamy to dobrze z naszej historii) , honor , wspaniałe krajobrazy , świetna obsada etc
Jest to jeden z niewielu filmów które zrobiły na mnie takie wrażenie
BTW. Krew mnie zalała jak na końcu bohater został zdradzony przez "rodaków" ... (jakbym widział Polaków hehe)

Cytat

"scena końcowa pokazuje (przy najmniej dla mnie ) cały kunszt aktorski Gibsona. Tak mnie to wcisnęło w fotel ze mało się nie popłakałem. Geniusz, profesjonalizm... długo by mówić... "
- to jeden z cytatów internautów i całkowicie się z nim zgadzam!
Moim zdaniem Mel Gibson to jeden z najlepszych aktorów i każdy film w którym gra z przyjemnością obejrzę

Drugi film który także zrobił na mnie wrażenie jest The Patriot (również z Melem Gibsonem).
Bardzo dobry film i o podobnej tematyce co Braveheart


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
mój czuły punkt
Ulubiony film? Powiedzmy, że jest takich kilka, kilkanaście.

Ale chyba "filmem", który najczęściej oglądałam jest "Corpse Bride" Burtona.
Fantastycznie jest tam pokazane jaki świat "żywych" jest szary i nudny, wręcz okropny i mroczny zaś zaświaty są fantastyczne, kolorowe i tętniące życiem (o ile takie stwierdzenie ma sens )
Fajne jest też to, że każdy w tym filmie zobaczy co innego, świetna muzyka Dannego Elfmana, no po prostu mistrzostwo.
Typowy styl Burtona, w połączeniu z geniszem Elfmana tworzy znaną już niektórym mieszankę.
No, ale co tu powiedzieć, dla jednych historyjka na raz, dla innych coś głębszego Zależy.

Kolejny film? Cóż, jednym z tych, które bardzo dobrze wspominam jest "Mr. Brooks"
Świetna gra, fabuła też niezła. Świetnie ukazana psychika człowieka, jego dwie strony, które każdy ma (no, ale nie aż takie)

Coś dla pań:
"Malowany Welon"-z Nortonem w roli głównej. Taki można rzec typowo babski film.

No i typowa perełka: "Pulp Fiction" czyli wszystko o niczym i nic o wszystkim. Z resztą co tu dużo pisać...Wystarczy chyba tylko: Quentin Tarantino.


Uh, mogłabym tu wypisać miliony filmów, ale chyba bym przedobrzyła.


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz

Cytat

Ale chyba "filmem", który najczęściej oglądałam jest "Corpse Bride" Burtona.

Hmm nie oglądałem tego filmu ale może będę miał okazje go zobaczyć
BTW Zapomniałem wspomnieć coś muzyce w Braveheart
Bardzo dobrze została dobrana ... daje temu filmowi "to coś"


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Ktoś ma chyba podobny avatar do mojego
Mój ulubiony film to Gladiator[i][/i]!!!
W kółko mógłbym oglądać A poza tym:
- wszystkie części Zabójczej Broni
- wszystkie części LOTRa, bo tak
- Młodzi Gniewni
- Zielona Mila
Horrrrrrrorki :
- Egzorcysta
- Klątwa
- Piły tak średnio (3 pierwsze części oglądałem), ale mogą być
Lubię też się czasem pośmiać przy komediówkach animowanych, np.:
- Epoka Lodowcowa 1 i 2
- Shreki itp

Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Tak Gladiator z Russell'em (Crowe to dobry aktor:P) też jest bardzo dobrym filmem ale osobiście wole Bravehearta

BTW. miałem tego avatara od pierwszego dnia rejestracji na gameexe xD


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
To ja z innego drzewa spadłem.
Osobiście uwielbiam Star Wars trylogie IV-VI i tą mógłbym oglądać prawie w kółko. Miecze świetle, moc, bitwy kosmiczne, sokół milenium i załoga, no i oczywiście muzyka.
Później Aliens czyli nasze Obcy 2 decydujące starcie. Za kosmicznych marines, za pojazdy i za jeszcze parę rzeczy.
Pulp Fiction i oba Kill Bille. Kto nie lubi Tarantino? Szczególnie w filmie desperado jak opowiada kawał.
Dalej to tak masowo na jednym poziomie, 12 małp, zielona mila, polowanie na czerwony październik, transformers, piraci z Karaibów I i II, Shrek, epoka lodowcowa, zabójcze bronie i szklane pułapki i kilka co mi z głowy wyleciało - to filmy które od czasu do czasu lubię sobie obejrzeć.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Ja nie mam chyba ulubionego filmu, jednak są takie, które mi się naprawdę podobają:
- LOTR (wszystkie 3 części)
- Gladiator
- WANTED (Ścigani)
- Harry Potter (w szczególności pierwsze 3 części bo np 4 zupełnie mi się nie podobała)

Odpowiedz
No ja dołączyłem prawie rok później niż Ty, avatar ten mam i tak od jakichś 2 miesięcy bodajże Zwracam honor Wybacz, ale nie chce mi się szukać nowego, możemy mieć obaj prawie taki sam ?

***
Do mnie filmy o Potterze specjalnie nie trafiają. "Efekty specjalne" i w sumie nic poza tym, bo książki lepsze.
Nigdy na przykład Star Warsów nie oglądałem, nie ciągnęło mnie do tego.
A tak to lubię horrory, ale trudno mnie przestraszyć (nie że się chwalę ) i większość obejrzanych uważam za cienkie.
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Almonaster tak po prostu napisałem że miałem ten avatar wcześniej : D
Jak chcesz go mieć to nie widzę problemu i tak jest trochę inny

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BTW. LOTR (chociaż są trochę niezgodne z książką ) i Gladiatora też lubię bo jak już pisałem uwielbiam te klimaty
Jednak na pierwszym miejscu u mnie jest Braveheart i The Patriot


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz

Cytat

Ale chyba "filmem", który najczęściej oglądałam jest "Corpse Bride" Burtona.


Corpse Bride był bardzo sympatyczny, jednak ja wolę jego "duchowy pierwowzór" czyli "Nightmare Before Christmas". Może i w "Corpse Bride" jest lepsza animacja, ale "Nightmare..." ma lepsze, bardziej wpadające w ucho piosenki. Boli troszke ten wielki boom na gadżety z tego filmu, bo sie robi przez to taki...pospolity...Cóż mogę powiedzieć "lubiłem go zanim stał się sławny"

Z ulubionych filmów....uuuu... cała masa. Poza tym, że cierpię na kompulsywne oglądanie maratonów Władcy Pierścieni to najczęściej oglądam chyba "Fight Club". Świetne ujęcia, fenomenalna gra aktorska, fajna muza (zwłaszcza końcowy utwór), góry kultowych tekstów i genialna adaptacja genialnej książki. Prawdziwa perełka. Z resztą cytowana przeze mnie Desdeamona ma avatar z tegoż filmu czego nie zapomniałem skomplementować..

Do fanów "Wanted"- pierwsza połowa filmu to istna zżyna z pierwszej połowy "Fight Clubu", serio...

O innych filmach może potem, bo teraz mi zimno, i mi sie źle pisze...

Odpowiedz
Ulubiony? Ulubionych to ja mam kilka chociażby całą serię Hannibala [''Czerwony Smok'', ''Milczenie Owiec'', ''Hannibal'' i tako jaki ''Hannibal, po drugiej stronie maski"] Nie wiem czemu, ale cholernie lubię te filmy.

Jeszcze fajnym filmem jest ''Drobne cwaniaczki'', ''Przyjaciel gangstera'', ale spodobał mi się też film, który ukazał się stosunkowo niedawno ''Tajne przez poufne''. I jeszcze ''Szklane pułapki'' bo nie trzeba myśleć i kombinować kto z kim
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Arkham dnia nie, 04 sty 2009 - 00:32 napisał

Corpse Bride był bardzo sympatyczny, jednak ja wolę jego "duchowy pierwowzór" czyli "Nightmare Before Christmas". Może i w "Corpse Bride" jest lepsza animacja, ale "Nightmare..." ma lepsze, bardziej wpadające w ucho piosenki. Boli troszke ten wielki boom na gadżety z tego filmu, bo sie robi przez to taki...pospolity...Cóż mogę powiedzieć "lubiłem go zanim stał się sławny"


Co do "Nightmare Before Christmas" też lubię, bardzo. I fakt, piosenki może i ma lepsze. no i przede wszystkim starszy film. Na te gadżety przymknij oko, większość nawet nie wie o co chodzi:) Widzą truposza to się podoba, taka teraz moda, nic nie poradzisz.


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz
Ulubionego filmu nie mam, ale przepadam za Gwiezdnymi wojnami, Władcą pierścieni, Gladiatorem. Z polskich filmów swego czasu uwielbiałam "poszukiwany, poszukiwana".
"Seria niefortunnych zdarzeń" ma fajny klimat, ale książki są lepsze. Podobały mi się "Wyznania gejszy" i "Braterstwo wilków". O i jeszcze "Ogniem i mieczem" (Bohun rządzi )
Odpowiedz
To ja dorzucę, że warto obejrzeć taki stary film jak: "Wyjście Awaryjne"

"Złoty Kompas" też jest fajny.


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz
Muszę powiedzieć, że nie łapię fascynacji Gladiatorem. Serio. Film był bardzo fajny, ale nic więcej. Oglądało się go dobrze, był epicki i co tylko, ale nie był w żadnym momencie powalający (poza jedną sceną może). A wszędzie słyszę ten tytuł przy wymienianiu ulubionych filmów. Czy ja czegoś nie łapie?

Ja wiem, że są gusta i guściki ale nie widzę co w tym filmie jest innego niż w innych tego typu produkcjach?

Odpowiedz
A mi się ogólnie podobają takie filmy z dreszczykiem
jeżeli chodzi o takie no to na początek podałabym: 'Lśnienie' oczywiście potem może ''Piły', 'Smętarz dla zwierząt' & wiele jest takich z tego rodzaju co warto powspominać ale to trzeba by przejrzeć całą moją filmotekę
A tak w ogóle to fajne są również filmy z Al'em Pacino prawie wszystkie
Odpowiedz
A ja zapomniałam wspomnieć o jakże dobrym filmie...
"Przebudzenie" z Robinem Williamsem i Robertem De Niro.


Fanclub mój i PaniBógHaliny. Nie dołączysz bo się boisz. Yhym.
Odpowiedz
Z filmów działających na psychikę bardzo polecam "Drabinę Jakubową" stary ale bardzo mocny film i "Krainę Traw" reżyserii Gilliama. Oba filmy są...bardzo mocne, a jak ktoś lubi metafory i symbolikę to obejrzeć trzeba koniecznie.

Odpowiedz

Cytat

Z filmów działających na psychikę bardzo polecam "Drabinę Jakubową" stary ale bardzo mocny film i "Krainę Traw" reżyserii Gilliama. Oba filmy są...bardzo mocne, a jak ktoś lubi metafory i symbolikę to obejrzeć trzeba koniecznie.


To ja jeszcze dorzucę "Szósty Zmysł" (z Bruce Willis) - naprawdę dobry film


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[FILM] Jaki jest wasz ulubiony Film? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...