Wasza opinia o Igrzyskach w Chinach, jak i ogólna o tym kraju.

Ile medali zdobędziemy na Olimpiadzie w Pekinie ?

10-15 (4 głosy [28.57%])
5-9 (5 głosów [35.71%])
2-4 (4 głosy [28.57%])
Jeden po farcie ;) (1 głos [7.14%])
To totalna będzie klęska i wrócimy z niczym. (0 głosów [0%])
To ja może się od razu z pytaniem dorzucę, czy powietrze w Pekinie naprawdę jest tak zanieczyszczone jak mówią ???

Odpowiedz
Od Polski różni się prawie wszystkim w większości przypadkach na niekorzyść Polski. Z tego co może was zainteresować to :

- Jest cenzura w internecie, nie taka straszna ale jest, głównie strony angielskojęzyczne typu organizacje praw człowieka itp.

- Jest inwigilacja cudzoziemców w 100%, obywateli częściowa. Tzn. obowiązkowe badania, i masa spraw urzędniczych typu potwierdzenie zamieszkania czy nawet uruchomienie dostępu do internetu, kamer w akademiku jak w domu wielkiego brata.

- Drogi alkohol..... Ten importowany, taki jak np polska Wyborowa 0.7 kosztuje w klubie po przeliczeniu ok 300zł. W sklepie inna wódka z importu rosyjska albo ukraińska 110 zł za 0.7

Z drugiej strony:

-Wspaniali ludzie, wspaniałe jedzenie i wspaniała kultura. Nie przypominam sobie żeby mi czegoś tu brakowało (no może dobrego chleba )

- Tani alkohol. Co prawda chiński ale tani. 10 zł za 0.7 i 1 zł za gżdyla w restauracji. (bimber poprostu.)


I tak nad Pekinem wisi smog i panuje tutaj specyficzny zapach, zapach dużego miasta i kilku milionów ludzi, idzie się przyzwyczaić. No i na szczęście jest zimno i totalny brak opadów, teraz pora sucha.
Długo by tu jeszcze pisać no ale może jakieś konkretne pytania.

[Dodano po 29 dniach]

Za : Gazeta .pl

"Trwające od wtorku opady śniegu w Pekinie są efektem ostrzeliwania chmur rakietami z pobudzającym tworzenie się kryształów wodnych jodkiem srebra - poinformowały w czwartek władze.
Sztuczne wywoływanie opadów podjęto dla złagodzenia skutków suszy, która od trzech miesięcy panuje w co najmniej 12 prowincjach Chin.


- Ponad 500 ładunków jodku srebra o rozmiarach papierosa zostało rozsianych w chmurach przez 28 znajdujących się w mieście wyrzutni rakiet meteorologicznych - powiedział cytowany przez agencję Xinhua zastępca dyrektora pekińskiego Ośrodka Dowodzenia Modyfikowaniem Pogody Zhang Qiang.

Jak pisze agencja Associated Press, Chiny stosowały podobne metody w przeszłości, ale naukowe dowody na ich skuteczność są skąpe. Chiński rząd informował, iż dzięki użyciu jodku srebra deszcz nie zakłócił ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Według pekińskiego biura meteorologicznego, opady śniegu ustaną w czwartek wieczorem. Do walki z zaspami i gołoledzią służby miejskie skierowały ponad 7,5 tys. ludzi i 2200 pojazdów. "

I rzeczywiście padało nieźle przez te 3 dni. Ciekawe jest to co można już zrobić aby nagiąć pogodę do swoich celów. Oczywiście państwo musi na to stać, nie tylko na sam fakt ostrzeliwania ale i badań naukowych. U nas uniwerki zatrzymały się w latach komuny, a szkoda bo pomimo tego są polscy naukowcy odnoszący sukcesy.
Odpowiedz
← Karczma

Wasza opinia o Igrzyskach w Chinach, jak i ogólna o tym kraju. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...